PDA

Pogledaj punu verziju : Nekoliko pitanja vezana za terarijum



CvijaTheLegend
10.05.11., 00:37
Evo i mene posle duzeg vremena ;)
Naime vec sam krenuo da "razvaljujem" staru komodu, bice to terarijum oko 160x75x60, znam da je veliko al opet, ne volim kad su zivotinje u malom prostoru, pogotovo one koje provode tu ceo zivot.

Zanima me da li se gornji deo terarijuma lepi odnosno spaja sa bocnom i zadnjom stranicom, ili se stavljaju sarke radi otvaranja???
Gde ima da se kupe folije za grejanje ili nesto slicno, sta bi bilo idealno za ovoliki ter?
Da li bi neko mogao da stavi sliku klizaca za staklo? Kod sebe u terarijumu, posto nzm kako se to pravi, i da li se i gore stavljaju klizaci? Nikad nisam prilike da vidim kako to izgleda.
Sta bi bilo idealno za hot spot, posto je tolike visine ter, razmisljao sam da kamen ili sta vec budem stavljao za hot spot, dignem, odnosno da bude blize sijalici (20cm?).
Terarijum je za bradatu agamu koju nisam jos kupio ;)
Nadam se da ce za par nedelje neko imati u ponudi agamu i koji bi mogao obezbediti prevoz, ja neam auto :/
Za benzin / gas bi se dogovorili :D

Nisam znao gde da stavim ovu temu, ako ne valja ovde nek premesti admin :cool:

CvijaTheLegend
10.05.11., 11:06
I gde se kupuju one plasticne/metalne plocice, ventilacija ona?

Miihajlokg
10.05.11., 12:20
I gde se kupuju one plasticne/metalne plocice, ventilacija ona?

Pa pogledaj u hobi centru nekom ili tako negde . Imas kruzne i pravougaone .

VeNoM-StinG
10.05.11., 14:28
Kolika je agama? brate da nije malo veliko 160 cm? :D bolje pregradi i napravis dva terarijuma :) e da tu komodu prefarbaj lakom za camce obavezno da ne bi upijala vlagu a kamen stavi ispod sijalice da bi se zagrejao kamen, moras i uve lampu da nabavis :)

CvijaTheLegend
10.05.11., 14:59
Ja sam ovde bio pre par meseci, znam sve sta treba, imao sam tad oko 250evra za terarijum, osb ploce sve full, medjutim uzeo sam tad psa (bigla, tata ICH, sampion 9 drzava), tako da sam sad opet skupio neki kes, pa sam krenuo da pravim polako, zanimalo me samo tih par stvari -.-"

A ti ocigledno nisi citao text
"Nadam se da ce za par nedelje neko imati u ponudi agamu..."

Miihajlokg
10.05.11., 15:20
Ja sam ovde bio pre par meseci, znam sve sta treba, imao sam tad oko 250evra za terarijum, osb ploce sve full, medjutim uzeo sam tad psa (bigla, tata ICH, sampion 9 drzava), tako da sam sad opet skupio neki kes, pa sam krenuo da pravim polako, zanimalo me samo tih par stvari -.-"

A ti ocigledno nisi citao text
"Nadam se da ce za par nedelje neko imati u ponudi agamu..."

Imace Kimo .