PDA

Pogledaj punu verziju : Tv i ostali uredjaji!!!??



piranakv
14.05.11., 11:32
Jedno pitanje za iskusne odgaivace tarantula:
Terarijum mi se trenutno nalazi izmedju Tv-a i racunara na razmaku od pola metra i jednog i drugog znaci u sredini je,e sad dali to mnogo smeta tarantulama zbog vibracija koje salju i tv i racunar mada nikad nije mnogo pojacan ni tv ni zvuk na racunaru,zvuk je ispod neke normale delimicno utisan ali opet one osecaju to mnogo vise nego mi tako da nemoze da se poredi jacina sa nasim culom!!! Dali to bas smeta razvoju tarantule i uopste dali smeta da znam da pomeram terarijum odatle inace tu stoji tek nekih 3-4 dana????!!!

darkomarkovic21
14.05.11., 11:51
Kako sam ja informisan, mada nisam iskusan terarista vec pocetnik, ne odgovaraju im vibracije, jer je to inace jedan od nacina na koji one love - osecaju vibracije, tj kretanje plena... Tako da bolje ti je da premestis, narocito ako kuler na kompu zna da se zaleti, kao kod mene :p........

loshme10
14.05.11., 11:52
Bas o tome sam i ja razmisljao prethodnih dana! Naime, pre 15-ak dana sam premestio terarijum sa A. geniculatom na policu na kojoj su mi TV i komp, i primetio sam nesto jako cudno... Geniculata, koja je do tada blejala samo na "podu" terarijuma, tj. na tresetu, je posle prebacivanja na tu policu odjednom pocela da visi po staklu, tj. po zidovima terarijuma, cak je vise vremena provodila viseci sa "plafona" nego dole na tresetu! :p A ne verujem da bi sve to radila da joj prijaju te vibracije, i zato sam je naravno vec prebacio na novu, nevibrirajucu lokaciju! ;)

piranakv
14.05.11., 12:32
eee to se i kod moje desava da visi naglavacke i da seta po poklopcu i zidovima u krug non stop ali samo uvece a preko dana je ili pod korom ili na tresetu kulira a uvece je uhvati zuja jedno sat vremena se okrece i seta pa se smiri i zabode se negde gde joj odgovara!!!

darkomarkovic21
14.05.11., 15:27
Kao sto sam vam vec napisao, verovano im smeta iz tog,i jos nekog razloga... Uglavnom ja sam svoju hteo da stavim bas pored kompa, na policu iznad wofera, mislim da bi joj tu bio kraj :D...

Zlopanja
14.05.11., 15:45
Moja T je dosta udaljena od zvucnika, ali kad kulira napolju i pustim muziku malo jace odmah pobegne u skroviste. Smetaju im vibracije naravno ali ako su umerene nije strasno.

DigiNS
14.05.11., 15:46
Ja imam policu iznad kompjutera mada ja koristim slusalice i nemam zvucnike tako da nemam frke sa vibracijama .... sem ako prdnem kad usred noci to sam siguran da osete :D

darkomarkovic21
16.05.11., 11:47
Epa kad su u pitanju vibracije, evo jedne informacije iz prve (moje :D) ruke... Uzeo sam posudu sa T-om a u istoj ruci sam drzao mobilni (hteo sam da je slikam)... Posto mu je baterija bila pri kraju, on je izbacio upozorenje i zavibrirao kao nenormalan, u istom trenutku T je poludeo poceo je da seta po posudi kao lud, veoma brzo i uleteo u shtek... Eto, vibracije im definitivno ne gode.... Narocito neke ciji je izvor u blizini... :eek: nadam se da ce da prezivi :rolleyes: :D

jonathan-sic
16.05.11., 14:28
Meni T ustane na "prste".. baš se odigne od tla kada su neke vibracije. Prije nisam znao sta je dok nisam skontao da joj woofer smeta. Sada je u drugoj sobi i nije se vise propinjala do jucer/prekjucer kada je neki komšija nesto bušio, obijao, lupao.. i tada se opet propela dok nije zavrsio.