PDA

Pogledaj punu verziju : Drzanje vise tarantula u istom teru



darkomarkovic21
15.05.11., 01:49
Nesto mi je palo na pamet... :p Da li postoji neka vrsta tarantule, koja moze da se drzi u paru, tj 2 primerka ne mora vise, u istom teru, (mislim na odrasle)?????????

loshme10
15.05.11., 02:33
Moze, recimo H. incei ili P. regalis, ali moraju da se drze "od malena" zajedno... U svakom slucaju, za to treba veliko iskustvo... ;)

darkomarkovic21
16.05.11., 11:41
Pa dobro onda necu jos uvek da idem na takve poduhvate, ali mislim da bas kul izgleda... :D

Bleach
17.05.11., 06:04
ja cu pokusati da spojim malog P.cambrigei-a i P.Irminiju da mi budu jenom terarijumu... :) trebalo bi da upali.

marko
17.05.11., 09:20
Upaliće, jedan od njih će sigurno biti sit ::D

loshme10
17.05.11., 10:50
Ako ti nije zao para trebalo bi da ti bude zao pauka, koji god da strada od ta dva jer su oba extra! :/

darkomarkovic21
18.05.11., 00:05
Ma dajte, mozda covek i uspe... Uostalom, mislim da ako je terarijum vecih dimenzija, i ako su pauci odmalena zajedno, da nije neki problem... Ono u sta sam ubedjen jeste, da extra izgleda kad imas dva T-a u istom teru....

jonathan-sic
18.05.11., 01:28
To je meni zlostavljanje životinja osim u slucajevima koji su vec gore pomenuti.. odnosno provjereni.

D@nijel
18.05.11., 01:41
Onda neka kupi pet komana H.incei i nek ih stavi zajedno.Ja sam drzao jedno vreme njih zajedno bez ikakvih problema.One vaze za komunalne tarantule i znaju lepo da izgledaju.

marko
18.05.11., 08:59
Ma dajte, mozda covek i uspe... Uostalom, mislim da ako je terarijum vecih dimenzija, i ako su pauci odmalena zajedno, da nije neki problem... Ono u sta sam ubedjen jeste, da extra izgleda kad imas dva T-a u istom teru....Pa da, možda i uspe ako je terarijum većih dimenzija, i ako postoji pregrada između dve tarantule.

piranakv
22.05.11., 08:48
napravis veci terarijum i pregradis ga na pola i eto taman imaju drustvo jedna drugoj su u komsiluku a nisu u dodiru i nerizikujes da jedan nestane!!! Ja imam terarijum koji je pregradjen,to je nekad bio akvarijum pa sam ga modifikovao u ter i sad treba jos malo da ga prepravim i planiram da ga iskoristim da ubacim dve tj,jedna u jednu ,druga u drugu pregradu i cao zdravo :-)))) izgledace lepo u svakom slucaju!!! :-))) samo se jos nisam odlucio za vrstu..svidja mi se Acanthoscurria geniculata i Brachypelma smithi!!!

darkomarkovic21
24.05.11., 00:53
I jedna i druga razbijaju, a smithi mi se pogotovo svidja od juce jer sam negde procitao da muzjaci zive i do 6 godina... tako da ako ti se padne nije strasno.. plus sto extra izgleda, to pre svega... ;)

mata biolog
24.05.11., 14:07
da muzjaci zive i do 6 godina...

jesi siguran u ovu informaciju??!! jer ja ne bih baš rekao. mužjaci općenito žive u prosjeku oko 2 godine,. kada traže ženku za parenje i nakon toga odlaze na vječna lovišta.

Zlopanja
24.05.11., 15:27
Smitiju treba duze vremena da dostigne polnu zrelost :)

marko
24.05.11., 16:00
U al ste precizni, a i raspisali ste se bogami, sve kilometarski postovi ::D

Životni vek mužjaka u zatočeništvu (o tome govorimo ovde) zavisi od tempa života.
Češća ishrana i viša temperatura ubrzavaju metabolizam (a time rast i razvoj) jedinke.
Ovo već i vrapci znaju. Ređa ishrana i niža temperatura daju za rezultat sporiji razvoj
i duži život. Koliko najduže može da živi tj koliko najkraće može da živi
neka vrsta, to niko nije ispitao. Smithi mužjak može da dogura do 6 godina, siguran sam.

Dakle priča tipa "njemu treba toliko i toliko da dostigne polnu zrelost",
ili "ta vrsta živi toliko i toliko" je malo škakljiva. Ima tu parametara koji utiču na celu priču.


Uostalom, sve ovo nije za temu "Držanje više tarantula u istom teru" (terarijumu valda).

Držite se teme ili nađite odgovarajuću ;)

Lizard_King
25.05.11., 13:24
Ja nebih pokusavao stavljati te tarantule skupa,, sem onih koje su proverena da mogu zivjeti skupa..
ja drzim 2 P. cambridgei L. parahybana i N. chromatus
u istom su terarijumu ,, stim da je terari podjeljen na 4 dijela ....

acajelen
25.05.11., 16:23
Ja nebih pokusavao stavljati te tarantule skupa,, sem onih koje su proverena da mogu zivjeti skupa..
ja drzim 2 P. cambridgei L. parahybana i N. chromatus
u istom su terarijumu ,, stim da je terari podjeljen na 4 dijela ....

Ja mislim da se to ne racuna. :icon_salut:Jer ako su odvojene onda nisu u istom terarijumu. Neko to moze pogresno da protumaci. Ova tema se ondosi na isti ter.
Meni je jedan lik rekao da je cuvao 4 grammostole u malo vecem teru, dok posle nekih godinu dana nije nasao jednu u ustima druge. U pitanju su muzjaci. Po njegovoj prici samo muzjaci mogu da se tolerisu, a kod incei-a mogu i zenke. Mada, nije mu bas za verovati. Mene interesuje ko je to ispitivao koje t. mogu zajedno da zive, vido sam na netu kako neki lik cuva nekih 10ak poeciloteria na prilicno malom prostoru, ali nisam naiso ni na kakvu naucnu studiju o tome, osim o nekim vrstama socijalnih paukova. I da li se mogu cuvati kod inceia zenke i muzjaci mesano i mogu li se pariti za to vreme?

darkomarkovic21
26.05.11., 18:00
uf nemam pojma... Inace temu sam pokrenuo sa namerom da saznam da li vise tarantula mogu da se drze u istom terarijumu, bez ikakvih pregrada, mreza i slicno.. Iz svega ovog zakljucujem dca nmg... ###. naravno osim kad su bas male... :( bedak