PDA

Pogledaj punu verziju : african clawed geckos



Bart
15.05.11., 03:03
imam 3 gekona ,terr im je 80x35x40,vlaznost 70 %
problem..ne jedu od kako su stigli kod mene,ima vec dve nedelje.
neki savet?:confused:

kimo
15.05.11., 09:21
Da ne kupuješ gekone iz divljine :) Ubaci im cvrčke i lateralise neke i namesti da imaju temperaturu oko 30-35 u toplijem delu i vlagu smanji jer su pustinjski.

Dalibor
28.05.11., 11:31
Ja takodje imam problem sa african clawed geckos,mlad je relativno 12-13cm,
kada sam ga dobio pre nekih 20-ak dana pojeo je prvi dan jednog brasnara i dva super crva posle toga nije jeo 10 dana i stalno je bio ukopan(podloga je mesavina peska i treseta).Zabrinuo sam se i naterao ga(pincetom stavljao u usta 5-6 brasnara),malo je zivnuo ali ga i dalje ne vidjam po terarijumu,smanjio sam kolicinu podloge na 2-3 cm,svako jutro prskalicom vlazim podlogu.Ubacio sam 3-4 lateralisa u ter ali kao da ih ne primecuje.

jonathan-sic
28.05.11., 13:27
Takav oblik ne zainteresovanosti i ne kretanja može biti to sto je temperatura visoka/niska ili vlaznost velika/mala.

Odnosno da bježe tamo gdje im najpovoljnije ako recimo nalete na takav balans u terarijumu. Kolike su ti temperature i da li samo grijes jednu stranu terarijuma ? Jer treba mjeriti onu sto grijes i onu sto ne grijes. u suprotnom, ako je na jednoj strani nepovoljno, visoka/niska temperatura onda on tamo i ne zalazi.

Isto tako i oko vlaznosti. Nije da mu treba ugoditi u par procenata ali ako mu bas ne odgovara onda se nece tamo ni zavlaciti.

I da, da li ima kućicu/sklonište ? To je obavezno. Cak se preporucuje da imas dva. Jedno vlazno i jedno suho sklinište.