PDA

Pogledaj punu verziju : Monocentropus balfouri



93 fu kru
16.05.11., 10:51
Za nekih 20dana mi stize jedan mali balfouri.
Citao sam dosta o njemu i znam neke generalne stvari, ali me zanima da li ima nesto sto je posebno bitno za ovu vrstu. Da li ga jos neko sa foruma ima, pa da mi da neke prakticne savete usko vezane za ovu vrstu.
P.S. Nisam pocetnik, imam jos tarantula i nijedna nema nikakvih problema :D

darkomarkovic21
16.05.11., 10:56
Brate bas je lep... Svidja mi se... Evo ti neki link, nema mnogo cisto nesto osnovno:

http://crotarantula.eu/hr/tarantule/rodovi/eumenophorinae/monocentropus-spp/monocentropus-balfouri

Nabavio si ga iz inostranstva ili kod nas???

93 fu kru
16.05.11., 11:00
Hvala na linku :D nabavio sam ga iz inostranstva preko coveka iz Srbije :D samo da bude zenka :)

darkomarkovic21
16.05.11., 11:02
Bice bice!!! ;) :D Ajde pa postavi neku sliku kad stignes.....

kimo
16.05.11., 11:30
Nema ništa posebno oko njihovog čuvanja, samo nemoj da držiš visoku vlagu, spremi se da ga ne viđaš često i da imaš lepog pletača koji ne raste velik i ne raste brzo :) Šta god da bude od pola, imaćeš gde da ga pošalješ ;)

Miroslav
16.05.11., 17:33
Što se vlage tiče, dovoljan je jedan mali čep (tipa kubni centimetar zapremine) i u njega sipaš vodu tek kad ti sva ispari. Živi baš u sušnim predelima, tako da mu ne treba vlaga veća nego što je u prostoriji u kojoj je držiš.

93 fu kru
16.05.11., 22:04
A da li ga jos neko ima sa foruma?

kimo
16.05.11., 22:07
Da, nekoliko komada, tj. 4 :)

93 fu kru
16.05.11., 23:32
Ma jedino mi keva da njega ili P. metalicu. A on mi ipak licno lepsi od metalice.

Miroslav
17.05.11., 19:20
Ima nas više sa foruma koji imamo balfouria. A iz iskustva ti kažem da nećeš zažaliti ni sa jednom od te dve vrste.
Možda bih ti pre savetovao P. metallicu zato što ćeš ju stalno viđati, brže će rasti i češće jesti. Jedino što zahteva više vlage, a to nije nikakav problem.
Jedino što je P. metallica nešto skuplja od M. balfouria :)