PDA

Pogledaj punu verziju : Mala pomoc...Oko kukuruznog smuka



Bleach
17.05.11., 04:57
Pozz imam jednog malog smuka od 40 cm i jenog velikog oko 1m i 60 cm dali mogu da ih spojim u jedan ter.? a da mali nenastrada??? Hvala u napred...

gagi
17.05.11., 11:32
O držanju dva smuka zajedno pogledaj ovde http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?p=112639#post112639

Bojana
17.05.11., 15:30
U principu možeš držati dava smuka zajedno u teru ali ta dva moraju biti približno jednake veličine, ali ja ti ni to ne preporučujem pošto su zmije solitarne životinje i prisustvo druge jedinke izaziva stres. Drugo, možeš držati dve ženke ili ženku i mužjaka, dva mužjaka nikako.
Što se konkretno tvoje situacije tiče mislim da ti niko ne bi preporučio da ih držiš zajedno, isuviše je velika razlika.
U čemu je fora s tim držanjem više jedinki zajedno u teru? Ne shvatam potrebu za tim ako životinjama to nije potrebno...

Pozdrav

MrFuzzums
17.05.11., 15:35
U čemu je fora s tim držanjem više jedinki zajedno u teru? Ne shvatam potrebu za tim ako životinjama to nije potrebno...

Pozdrav

Pa ljudi su socijalna bica i kao takvi uvek imamo potrebu da vidimo nesto u paru ili zajednici. Uvek podsvesno mislimo da je zivotinja nesrecna ako je sama. Sto naravno ne vazi za zmije koje su uzasno teritorijalne, ali je nama to nepojmljivo :D

Bojana
17.05.11., 16:14
Znači antropcentričnost. Moramo se potruditi da shvatimo pošto smo izabrali ovaj hobi. Za mene teraristika nije samo zmija u terarijumu kojoj sipam vodu, hranim je svakih sedam dana i čistim kad isprlja. Mislim da je hobi nešto više od toga to je (za mene) pažnja koju ću posvetiti uslovima držanja životinje u skladu sa njenim potrebama ne sa mojim, vreme koje ću odvojiti za pronalaženje informacija o životinji kako bih joj obezbedila te uslove, konstantno učenje. A ko ne može da pojmi da su neke životinje solitarne neka se zapita da li je izabrao pravu životinju za sebe (ne mislim na nikog konkretno), postoji toliko drugih životinja koje se drže u paru ili u grupi.

Pozdrav!

MrFuzzums
17.05.11., 17:41
Ne bih bas rekao antropcentricnost, pre bih rekao poistovecivanje. Antropcentricnost je jako gruba rec :D.
U ovom ostalom se slazem sa tobom, ali obicno kad ljudi pocinju da se bave teraristikom ne znaju bas puno o ponasanju i potrebama zivotinje nego se tek posle raspituju i traze po netu. Sto nije nikakva greska po meni. U ostalom ovaj forum i sluzi da se lakse dodje do informacije. Unakazismo temu ###, sva sreca pa ima jos pet ovakvih :D

Bojana
17.05.11., 18:09
Nismo je baš jako unakazili, rekli smo ono što je bitno, a to je da ne treba držati zmije u kolektivnom smeštaju :)