PDA

Pogledaj punu verziju : Uticaj ishrane na rast tarantule, Izdvojeno iz: Presvlacenje versicolora simptomi?



darkomarkovic21
14.05.11., 02:19
Naravno,sto vise i cesce jede......,brze im dodje kraj.....
Eto recimo moja Kostarikanska zebra(Aphonopelma seemani) ima 15 godina i nije jela skoro godinu dana........,koliko primetim,ne fali joj nista.......
Znam da nije ovo tema,ali eto,cisto radi informacije......

Znam da nije tema ali ajde, nadam se da se administratori nece ljutiti... Imam A.geniculatu koju hranim, prakticno svaki 2.dan, jel to znaci da brze "joj dodje kraj" ili mogu da nastavim sa takvom ishranom jer je i sama T veoma halapljiva, i prilicno velika vrsta, pa joj je mozda to i relativno normalno(mislim za terarijumske uslove)???

loshme10
14.05.11., 09:49
Ne bi trebalo da je hranis svaki drugi dan jer ce kad tad prestati da jede i nece posle hteti da jede duze vreme... Inace ja radim ovako: dok su male cesto ih hranim(2x nedeljno) i vise grejem i tako im ubrzam rast, a onda kad porastu na 70-80% maximalne velicine(i kad ih prebacim u veliki terarijum) onda ih hranim jednom nedeljno(ako prihvate) i malo smanjim temperaturu...

Zlopanja
14.05.11., 15:23
Posto je kod Drage mala T, moze da je hrani svaki drugi dan dok ona to prihvata, mada ja ne bi tako radio. Najbolje da joj nudis dva puta sedmicno dok ne poraste a kasnije jos redje :)

darkomarkovic21
14.05.11., 15:30
Posto je kod Drage mala T, moze da je hrani svaki drugi dan dok ona to prihvata, mada ja ne bi tako radio. Najbolje da joj nudis dva puta sedmicno dok ne poraste a kasnije jos redje :)

Moja T je otprilike 3 cm (geniculata), od kada je kod mene jela je 5 puta, i to svaka 2 dana, zadnji put je napravila pauzu od 5dana... nista od sad necu toliko da je forsiram... Nadam se da ce ipak da brzo poraste ako je malo slabije hranim? :o

Zlopanja
14.05.11., 15:46
Pa tvoja vrsta dosta brzo raste. Hrani je normalno i opet ce da poraste dosta brze nego vecina vrsta i da jedu svaki dan :)

darkomarkovic21
14.05.11., 16:14
OK. kapiram.... extra... e sad je samo problem kad kupujem hranu posto mi ne treba mnogo a svi prodaju velike kolicine, ali dobro nabavicu jos 2-3 tarantue, pa cemo i to da resimo :p :D

sale1808
14.05.11., 19:58
Po nekim mojim saznanjima i pretpostavkama,veca je verovatnoca da dodje do problema u presvlacenju,ako se tarantula hrani cesto i u vecim kolicinama hrane ,u odnosu na njenu velicinu.Mislim da ne treba zuriti sa brzim hranjenjem i raditi tako,da joj dajes koliko moze da pojede.Ipak su pauci naviknuti na nacin zivota koji im ne garantuje hranu cesto.Periodi bez hrane im nikako nece skoditi,ako nisu bas ekstremno dugi.
Kod jedinki koje su mladje,hranjenje je potrebno cesce,tako da i period bez hrane ne bi trebalo da bude dug,dok kod odraslih jedinki,tarantula moze cak i godinu dana bez hrane(ovo sam iskusio),mozda i duze,a da to ne utice na njene funkcije.

darkomarkovic21
18.05.11., 00:55
Kad smo vec dobili zasebnu temu, interesuje me cime se hrane one male tarantule, ali bas male tipa 1 cm??? Znaci kad bih kupio malog T 1-2 presvlacenja, velicine ~1cm cime bih mogao da ga hranim??? Mnogo su mali ! :eek:

Cold_Beer
18.05.11., 02:25
Kad smo vec dobili zasebnu temu, interesuje me cime se hrane one male tarantule, ali bas male tipa 1 cm??? Znaci kad bih kupio malog T 1-2 presvlacenja, velicine ~1cm cime bih mogao da ga hranim??? Mnogo su mali ! :eek:

Hrani ih sa tek izlegnutim lateralisima i cvrčcima. Mada možeš i sa crvima slicnim tenebrijama,ne znam im tačan naziv,samo što su dosta manji,najmanji budu oko par milimetara,ako mozes da ih nabaviš,ja sam sa njima hranio chromatusa od 5 mm.

mata biolog
18.05.11., 14:13
laterali su ti dovoljno mali(mali su oko 2mm) za tako malenu tarantulu. bez problema će ga smazat! naravno da će joj trebati dosta dok ga ne pojede, ali šta je tu je. glavno da jede!!

darkomarkovic21
18.05.11., 15:58
Hrani ih sa tek izlegnutim lateralisima i cvrčcima. Mada možeš i sa crvima slicnim tenebrijama,ne znam im tačan naziv,samo što su dosta manji,najmanji budu oko par milimetara,ako mozes da ih nabaviš,ja sam sa njima hranio chromatusa od 5 mm.

Sto se tice tog Chromatusa sto si imao, koliko mu je trebalo vremena da poraste na 1-2cm... Zanima me jer planiram da uzmem jednog malog pa cisto da znam.???

loshme10
18.05.11., 16:50
Ja mislim da je bolje da uzmes chromatusa koji vec ima 2cm i tako izbegnes te probleme oko velicine hrane... Ionako su jeftini chromatusi. ;)

Cold_Beer
19.05.11., 01:29
Sto se tice tog Chromatusa sto si imao, koliko mu je trebalo vremena da poraste na 1-2cm... Zanima me jer planiram da uzmem jednog malog pa cisto da znam.???
Trebalo mu je oko mesec dana da poraste na 1 cm.

darkomarkovic21
21.05.11., 17:32
Ajd pitanje:

Kako utiče jednolična ishrana na tarantulu???

Na primer ja moju malu T sad hranim tenebrijama, na sledećem presvlačenju kupujem lateralise (planiram da započnem svoju koloniju), i iskreno ne planiram da joj nabavljam ništa drugo za hranu. Jel to može da predstavlja problem za njeno zdravlje, životni vek i slično???

loshme10
21.05.11., 19:49
Ne moze da predstavlja problem, ali kada poraste na nekih 12-13cm pa na dalje, lateralisi ce joj biti premali, tako da je bolje da pocnes da gajis dubie... Ja recimo imam koloniju dubia i uvek imam svih velicina, tako da izaberem za svaku T koja joj dubia odgovara... ;)

acajelen
21.05.11., 23:02
Kod mene se c. cyaneopub. nije presvalcila od oktobra pa sve do sad a ima nekih godinu dana. Hranio sam je samo tenebrijama, pre toga se presvlacila na svakih dva meseca. Znaci, jos malo pa ce biti 9 meseci. A imam i n. chromatusa koji se presvacio na svakih mesec dana, a sad evo ima 4 meseca kako se nije presvuko i vrlo je mali jos uvek. Hoce li tarantula ostati mala u kad poraste? Odnosno da li hrana moze da utice na to da t. nikad ne dostigne svoju punu velicinu? Sta mislite?

Zaboravio sam da napomenem da je n. chr. u prvatri meseca hranjen samo crvicima za pecanje koji nisu narocito kaloricni.

loshme10
21.05.11., 23:39
Tenebrije nisu narocito hranljive, mnogo su bolji zohari...

darkomarkovic21
22.05.11., 01:58
@acajelen Kao što kaže loshme10 ni tenebrije nisu ništa posebno po pitanju hranljivosti... Ja lično ih koristim iz razloga što sam "pionir" u teraristici i nisam znao neke stvari na početku, a nisam hteo ni da pucam veliku kintu.... Sad već kapiram koja je hrana OK i mislim da sada zadnji put koristim tenebrije.... Inače to što ti se pauci sve ređe presvlače mislim da je totalno ok, jer kako su stariji sve ređe to rade... A to za rast stvarno nzm, iz tih razloga sam i postavio pitanje... mada mislim da nema brige, ipak su T životinje koje u prirodi žive surovim životom, a ovo što imaju u terarijumu je pravi raj, tako da može da im bude samo bolje... :icon_cheers:

@loshme10 koristiću lateralise dok ne dođe do te veličine, znam da će joj oni tada biti mali... ali planiram da uskoro nabavim još 2-3 T tako da će lateralisi biti i za njih dok porastu :D

piranakv
22.05.11., 08:38
pooozzz...drustvo!! Ja imam N.Chromatus i imala je 6p sada ocekujem sedmo i prvo kod mene,velicine je oko 4cm mozda i malo preko i hranim je dvaputa nedeljno,ponudim joj crvica i ona ga smaze i tacno se uklopi dva puta nedeljno,nadam se da to nije mnogo i da joj trenutno odgovara cim ga uzima e sad jos jedna stvar ako moze neko da mi objasni u vezi presvlacenja sta treba da budu idealni uslovi da bi se presvukla,zasta treba da brinem a zasta netreba,prvi put se presvlaci kod mene pa da budem spreman na to a vidim da je potamnela i da joj se guza osipa polako kao da su joj poodpadale dlacice i da koja kolicina treseta treba da bude u terarijumu tj.debljina??? trenutno sam stavio oko7-8 cm jel treba jos da dodam??? temperatura je uvek na 25-26 step. ima cepic sa vodom i vlazim treset oko cepica pomalo zbog vlaznosti!!! E bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi ispise u vezi presvlacenja sta su idealni uslovi i koje bi posledice mogle da budu,sta i kako da pripremim i uradim!!??? Hvala unapred....poozzz....!!!

loshme10
22.05.11., 10:38
Upravo ti uslovi koje si naveo su odlicni, uzivaj! ;) Jedino je bespotrebno sto imas previse treseta, ali to nije problem, bolje ce da drzi vlagu...

darkomarkovic21
22.05.11., 13:00
Samo odrzavaj vlagu i to je to.... ;)

piranakv
24.05.11., 09:12
fala lepo....to i radim,pored cepica sa vodom kvasim i treset svremena na vreme,nedam mu da bude skroz suv,ali jedan cosak samo oko posude ne ceo ter.. i tacno je uhvatim kad temperatura predje preko 25step. vidim je na tom mokrom delu valjda joj vruce ili sta vec :-) pa se tu smesti a i od kad sam premestio terarijum o drugi cosak sobe dijagonalno od tva i racunara posto mi je stojao nekoliko dana izmedju njih non stop je napolju jako malo vremena provodi u kucici a dok je bio ovamo pored tva i rac..retko kad je izlazila non stop se zabivala negde po coskovima ili pod korom tacno joj smetalo vibracije i zvuk od uredjaja,tako da ako neko ima istu situaciju a cudno mu se ponasa T eto objasnjenja i da do kraja nedelje bi trebalo da mi stigne jedna Grammostola pulchripes oko 7 cm tako da ce imati drustvo u teru pored ;-) samo nikako nemogu da provalim kako slike da ubacim ovde...inace ova Chromatus je u pripremi za presvlacenje,juce sam je upecao kako se ceska sa zadnjim nogama i tako....uzdravlje pa kad bude nesto novo pisem...pooozzz...!! :-)))

darkomarkovic21
26.05.11., 18:07
fala lepo....to i radim,pored cepica sa vodom kvasim i treset svremena na vreme,nedam mu da bude skroz suv,ali jedan cosak samo oko posude ne ceo ter.. i tacno je uhvatim kad temperatura predje preko 25step. vidim je na tom mokrom delu valjda joj vruce ili sta vec :-) pa se tu smesti a i od kad sam premestio terarijum o drugi cosak sobe dijagonalno od tva i racunara posto mi je stojao nekoliko dana izmedju njih non stop je napolju jako malo vremena provodi u kucici a dok je bio ovamo pored tva i rac..retko kad je izlazila non stop se zabivala negde po coskovima ili pod korom tacno joj smetalo vibracije i zvuk od uredjaja,tako da ako neko ima istu situaciju a cudno mu se ponasa T eto objasnjenja i da do kraja nedelje bi trebalo da mi stigne jedna Grammostola pulchripes oko 7 cm tako da ce imati drustvo u teru pored ;-) samo nikako nemogu da provalim kako slike da ubacim ovde...inace ova Chromatus je u pripremi za presvlacenje,juce sam je upecao kako se ceska sa zadnjim nogama i tako....uzdravlje pa kad bude nesto novo pisem...pooozzz...!! :-)))

ej molim te pisi mi na PP ili kako vec kako cenis chromatus-a (ishrana, rast i sl)... planiram da uzmem ili njega ili B.boehemi... nmg da se odlucim, a nmg obe... :(