PDA

Pogledaj punu verziju : Nabavio bih skorpiju....



darkomarkovic21
21.05.11., 01:24
Evo i mene u ovom delu foruma...
Nabavio bih škorpiju, pa me interesuje koliki im je životni vek (mužjak - ženka), kakva uslovi su potrebni (da li kao za T ili nešto plus) i koja je najbolja za početak???

rpl
21.05.11., 12:38
Pa za pochetnika bismo ti preporuchili Pandinus imperator ili Pandinus cavimanus shkorpiju,zato shto verujemo da bi voleo da ih drzish u rukama,a njihov otrov je medicinski zanemarljiv(osim ako si alergichan)...prilichno su tolerantne i rastu vishe od ostalih,...do dushe cavimanus je malo manji od imperatora,i ima malo nezgodniju narav...njihov zivotni vek 5-7 god.evo od prilike shta bi ti trebalo za njih:
P.cavimanus-za jednu jedinku terarijum od prilike 50x30x30 cm,naravno uvek moze i veci,10ak cm podloge,treset bi bio najbolji,temperatura do 30 u toku dana i ne ispod 20 u toku noci,chinija za vodu je obavezna.Ove shkorpije su kopachi,i najradije ce iskopati sebi sklonishte,pa bi ti preporuchili panj kao skrivalicu,ispod kog ce on napraviti rupu.Ova vrsta moze da raste chak do 15 cm.
P.imperator-za jednu jedniku 50x30x30,i isto kao i kod cavimanusa,uvek je dobrodoshao veci ter. ,10 cm podloge,takonje treset,temperatura 23-27C,isto obavezna chinija za vodu.Takodje je kopach,pa bi ti takodje preporuchili panj skrivalicu.Raste do 17 cm.
Ove shkorpije kao prvi sistem napada i odbrane koriste prvenstveno kleshta,a ako se plen bori upotrebljavaju zaoku.Ne treba ih izlagati na direktno svetlo,zato shto ih moze ubiti.Ovetljenje sobno i izbegavaj da sunce ide direktno u njih....Ovo je neshto malo shto znamo,pogledaj na stranim sajtovima,za vishe info. Pozdrav i srecno!:D

darkomarkovic21
21.05.11., 17:08
Hvala na informacijama! Pa na osnovu slika više mi se sviđa IMPERATOR zbog crne boje... Ništa, kad odlučim i nabavim, puštam fotke.... pozzzzzzzzzzzzzzz :icon_cheers:

rpl
21.05.11., 22:19
Srecno!I slike naravno od obavezno :):D

Frigo
24.05.11., 09:21
kakav imperator?!
uzmi brate australisa!!! to je skorpija... :)
ostalo je sve kikiriki :D

terarist
24.05.11., 14:46
ja se ne razumijem mnogo u skorpije ali da sam na tvom mjestu uzeo bi imperatora.a sto se australisa tice,sto je nzm ko rekao ima ok otrov,a pod to se podrazumjeva da moze potencijalno da te ubije xD ;)

Barmin
03.03.12., 01:08
Nisam cuo da ima negde uopste da se nabavi, pa me zanima gde bih mogao da dodjem do jedne i kolika bi bila cena... ? Sto se tice otrova, zanima me koja je najbezazlenija ?

Vlada 71
03.03.12., 12:35
Mozes da kupis S. maurs-a, B. jacksoni-a, A. australis-a, s tim sto je njegov otrov jak, P. imperatora-a, nzm dal neko ima u prodaji imperatore sad.