PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa dubiama.



acajelen
21.05.11., 23:17
Pre nekih mesec-dva sam dobio 5 dubia od Vujaklije s kojima je trebalo da hranim moju grammopstolu roseu (odrasla zenka). Medjutim, za razliku od zohara i drugih bubasvaba i cvrcaka s kojim sam je hranio dubie su mnogo "pametnije". Trckaraju po terarijumu cime aktiviraju roseu i cim im se ona pribilzi one se potpuno umire. Nekih dvadesetak puta sam ih vadio i ubacivao i uvek ista prica. Umiri se i bude mirna sve dok se rosea ne udalji od nje. Ustanju je da miruje i do 3 sata. Rosea je gladna 100 posto jer je nisam posteno hranio zadnjih 6 meseci i ponasa se vrlo agresivno kad oseti bilo kakve vibracije. Al eto s dubiama nema srece. Ima li neko savet sta da radim, kako da je nateram da jede, odnosno kako da podstaknem dubiu na kretanje a da ne uplasim roseu?

loshme10
21.05.11., 23:40
Naravno! Uzmes dubiu u pincetu i priblizavas je rosei dok je ne zgrabi! ;)

acajelen
22.05.11., 00:06
E. Dva problema. Prvi neam pincetu, mozda znas gde moz se kupe. Drugi problem, imam staklenu jednu sipku kojom poguram bubu i rosea reaguje, ali ako slucajno dodirne sipku cimne se ko da se opekla, to je verovatno plasi. pretpostavljam da bi slicno reagivala sa pinceom. Palo mi napamet da uzmem da vezem koncem bubu. To mi je uspelo sa polumrtvim skakavcem, ali dubie su klizave, pa ne znam dal bi uspelo.

JOBAH
22.05.11., 01:23
zgnjeci joj glavu, ali ne skroz i postavi je u ter na ledja. mlatice nogicama i privuci ce paznju.

bare
22.05.11., 12:45
probaj ih sa necim po guzici tjerat sa olovkom ili necim to ja radim svojima i onda ih guster vidi napadne a ja se maknem i pustim da jede...

marko_pa
22.05.11., 14:00
Vezi konac za nogu dubie i kao filter kesicu caja umocis par puta u terarijum.
Cak su joj i antene dovoljno jake za vezivanje.

darkomarkovic21
22.05.11., 17:19
Ja tenebrije obicno "ubijem", stisnem im glavu pincetom i tarantula ih uvek nadje... Trebalo bi da pronadje i mrtvu tj polumrtvu dubiju kad je gladna, po nekoj mojoj logici.... Probaj tako nzm sta da ti kazem :(

hey-ho
22.05.11., 18:07
Ubaci odraslog mužjaka (sa krilima), oni su dosta meksi i retko se ukopavaju. Nemoj ništa da čačkaš štapićem jer to pauk shvata kao opasnost pa će napadati štapić u cilju odbrane (tada je nezainteresovan za plen), ili će pobeći.

sale1808
22.05.11., 18:09
Jedino da je malo zgnjecis,odnosno ubijes je i priblizis je pauku.Ako je gladan,mora je pojesti kad-tad.....,a to sa priblizavanjem,ne verujem da je bas dobro,jer pauk oseti vibracije i pokrete koji nisu od insekta i sl.,a da ih simuliras kako treba,potrebno je dosta iskustva....Pauk ce primetiti da ti pokreti nisu od bube i pobeci ce.Ili ce zagristi pa pustiti.....

silwert
22.05.11., 22:54
Davno se nisam ovako slatko nasmejao, ubaci dubiu u terarijum i zaboravi na nju tarantula ce nju pojesti kad bude spremna

acajelen
23.05.11., 20:28
Davno se nisam ovako slatko nasmejao, ubaci dubiu u terarijum i zaboravi na nju tarantula ce nju pojesti kad bude spremna

"Nije lepo smejati se tudjoj nesreci". :o Vidis, silwert, moja rosea se uvek skoro prvo uplasi od plena. Pustio sam jednu dubiu, koja se ukopala i posle 10ak dana uginula tako ukopana. A druga dubia se udavila u vodi posle jednog dana. Tako da nisam bezveze ovo pitao. Imo sam i ranije problem da je hranim. Uglavnom preferira plen kao sto su zrikavci i mali skakvci. od njih ne bezi, al treba ih pronaci.

darkomarkovic21
26.05.11., 18:09
Brate iz BG-a si tebi je lako, imas hranu da kupis gore gde hoces.. POgledaj samo na forumu ima gomila oglasa... Za**bi te dubie, i ja sam cuo da zezaju tako... :p

acajelen
26.05.11., 21:30
Brate iz BG-a si tebi je lako, imas hranu da kupis gore gde hoces.. POgledaj samo na forumu ima gomila oglasa... Za**bi te dubie, i ja sam cuo da zezaju tako... :p
Pa nisam bas iz Bga. Nego iz Zajecara, ali najvise vremena provodim u Bgu. Zato sam napisao tako. Tarantule su mi u Zajecaru. Tako da mi bas i nije lako sa hranom. Zezaju dubie, ali i moja rosea je malo previse mirna. Razmazio sam je izgleda. :D Probao sam ono sa koncem i maltene je nemoguce vezati dubiu. Glatka je previse. Jedino sto mi je zamalo uspelo je da ubacim 2 dubie u ter. i da ih nateram da se popnu jedna na drugu. To bi mi verovatno uspelo da nisam slucajno ispustio vazduh kroz usta sto je uplasilo roseu. A i posto su se ukopavale raskopo sam joj ceo ter. pa moram da cekam nekih nedelju dana da se malo primiri i isplette mreze. Znaci dubie ispadaju pametnije od misa, bar kad je zavaravanje tarantule u pitanju.

Graciotello
26.05.11., 21:41
Tesko ces se snaci sa dubiama... Uzmes lepo Letarise ;). Oni su "glupi" pa idu tacno kod tarantule u usta xD I lako se odrzavaju, brzo mnoze itd...

loshme10
26.05.11., 22:14
OK su lateralisi, ali samo za manje T, posle kad porastu lateralisi su im premali...

Graciotello
26.05.11., 22:32
Stvarno? Do koliko cm su ok letarisi? Ja dajem po 2 komada srednjih onako na geniculatu oko 6cm r.n. i toliko 10cm cyana r.n....

loshme10
26.05.11., 23:13
Pa recimo da su im lateralisi mali kada porastu preko 10cm...

Muffy
27.05.11., 16:07
Jedino da je malo zgnjecis,odnosno ubijes je i priblizis je pauku.Ako je gladan,mora je pojesti kad-tad.....,a to sa priblizavanjem,ne verujem da je bas dobro,jer pauk oseti vibracije i pokrete koji nisu od insekta i sl.,a da ih simuliras kako treba,potrebno je dosta iskustva....Pauk ce primetiti da ti pokreti nisu od bube i pobeci ce.Ili ce zagristi pa pustiti.....
Ja ovo radim sa tenebrijama, ubijem tenebriju i onda je malko po malko pipkam pincetom, tarantula oseti i pojede je...ali k'o sto ti kazes treba iskustva, radio sam to jedno 100x i tek sam skorije potrefio tacno koliko snazno treba dodirivati tenebriju... ::D

@tema

Ubaci je blizu tarantule, ja ubacim lateralisa i cim padne geniculata ga scepa... :)

Graciotello
27.05.11., 16:10
Hehe za geniculatu i da padne dalje od nje moja ga juri dok ga ne uhvati... :)

darkomarkovic21
27.05.11., 21:38
Ja ovo radim sa tenebrijama, ubijem tenebriju i onda je malko po malko pipkam pincetom, tarantula oseti i pojede je...ali k'o sto ti kazes treba iskustva, radio sam to jedno 100x i tek sam skorije potrefio tacno koliko snazno treba dodirivati tenebriju... ::D


Ja tenebriju uopste i ne pipam, samo je roknem i ubacim, i za sat-dva je nema. :D geniculata THE BEAST


Pa recimo da su im lateralisi mali kada porastu preko 10cm...

Ma brate pa sta ako su mali.. Ubacis joj 2-3 pa i 4 komada i ima da zdere kao luda :p.. Latelarisi su bas aktivni i GLUPI i bas su lak plen za T, kao i skakavci... Tako da velicinu lako mozes nadoknaditi brojem :icon_salut:

Glorfindel
27.05.11., 21:39
I ja imam dubie
I imao sam problema dok nisam provalio da je najbolje da zgnjecis dubiu glavu
A posto je dubi jedna vrsta bubasvaba, ona kao i ostale bubasvabe mogu bez glave da zive preko 9 dana
Ti kad im zgnjecis glavu nece skroz da se umrtve nite ce da budu onako normalne, i jos ih okrenes na ledja, i onda se one tako muce samo mrdaju nogicama, ne mogu ni da se okrenu, ne mogu da se ukopaju a salju vibracije
Moj savet ti je smrvi im glavu bilo cim, ubaci ih u ter, prevrni na ledja i neces da omasis
Provereno ;)

DutchSc
27.05.11., 22:55
Kad je moj Jean Luc gladan ja pincetom uhvatim bubu i spustim je blizu pauka,za tili cas ga Jean zgrabi i krene da ga jede :)
Mislim da nece umreti od gladi,pa nije ta bubica pametnija od njega,ubaci je,a on ce je vrebati cim ga glad natera

acajelen
28.05.11., 04:18
Kad je moj Jean Luc gladan ja pincetom uhvatim bubu i spustim je blizu pauka,za tili cas ga Jean zgrabi i krene da ga jede :)
Mislim da nece umreti od gladi,pa nije ta bubica pametnija od njega,ubaci je,a on ce je vrebati cim ga glad natera

Ko sto sam vec reko. Moja rosea nije taj tip tarantule. Ako ga ne pojede odma ugine od gladi ko sto se vec desilo sa dubiom. probacu ovo sa gnjecenjem glave. Okreto sam je na ledja ali cim se rosea priblizi ona se umiri, cim se ova udalji ona pocne da se cima, pa ako se rosea vrati, ona se opet umiri i tako u krug dok ne uspe da se okrene na noge, a onda se ukopa i ako je ja ne iskopam ugine od gladi posle nekog vremena. Jedino da joj jos zgnjecim glavu. Probacu to za nekih dan dva.

Glorfindel
28.05.11., 23:50
Kao sto ti rekoh provereno sto posto
Ona nece da miruje kad joj pridje tarantula zato sto nema glavu tako da nema da brines