PDA

Pogledaj punu verziju : Bube fobasa, Izdvojeno: Uticaj ishrane na rast tarantule



jonathan-sic
23.05.11., 01:07
Da pitam ovde, da ne optvaram novu temu.

Izlegle mi se dvije bube kao na slici. Sada se nalaze sa jos dva-tri fobasa.. velika. Da li da ih izdvojim i da li mogu od njih doboti jos crva ili ..kakao vec ?

http://www.akvarij.net/forum/uploads/marin81/7681_SZ_Picture_013_2.jpg

banished
23.05.11., 09:49
Pa ako imaš sreće, imaš i mužjaka i ženke ili mužjake i ženku ... stavi ih u mekinje, daj im klope ... i čekaj ... kontam da bi mogao da imaš larvi za nekih 60 dana, možda i manje ... :icon_salut:

jonathan-sic
23.05.11., 13:49
Drzim u mekinjama zajedno sa preostalim fobasima koju su se "skupili".. valjda i oni prelaze u fazu "buba". ..Znaci ista su odrzavanja kao i za fobase.

Da li treba stavljati kakav karton radi polaganja jaja ? Ili nesto slicno ?

banished
23.05.11., 14:12
odvoji ih od larvi ...
oni ce polagati jaja u mekinje, ne treba ti karton ... stavi im jabuke malo, i ostavi otvorenu posudu da se ne ubuđa ... i čekaj! :D

jonathan-sic
23.05.11., 19:19
Izbušim posudu pa valjda nece biti prob.

Ok.. hvala na savjetima.

jonathan-sic
15.07.11., 17:57
A ..na samome pocetku, jedna buba je pocela gubiti noge. Bila je ziva i sa jednom-dvije noge pa je poslije uginula.


Poslije toga je jos jedna isto pocela gubiti noge te nakon nekog vremena uginula.

Od nekih 5-6 buba, ostala je sam ojedna dok su ostale pocele ugibati pa me zanima zasto. Znaci kod dvije buibe su noge pocele otpadati a ostale su jednostavno pocele da se sporije krecu te ih poslije nasao u bezživotnom stanju.

Ima li neko objasnjenje ?

dobio sam nekoliko crvića, vidio sam kojeg dok sam primjetio da se brasno mrda te da ih ima sigurno nekoliko.

Sad', jutros mi je stigla porcija novih fobasa ..mozda ih ima oko dvadesetak. Ja sam ih strpao zajedno sa ovim malim crvima i jednom bubom. Malo mi prob za posudicu pa ..da li to moze biti problem ili da ih premjestim ?

Muffy
19.07.11., 06:38
Meni se izlegle m bube, prva sto se izlegla je ubrzo umrla, a jedna je jos uvek ziva...mislim da je to zbog nedovoljno vlage, ova sto je ziva njoj sam davao jabuku da jede, dok ova prva skorom nista nije dobila...a mozda je i do toga sto je dno bilo puno izmeta od tenebria (drzao sam ih zajedno) pa im je mozda i to smetalo...ugusile se... xD

jonathan-sic
19.07.11., 22:11
Ja sam svoje zajedno drzao i zajedno hranio. Vlaga ne mora bit ivelika jer koliko mi je poznato, fobas ise brzo uguše ako bude konkretno vode.

maki81
20.07.11., 11:24
Ja sam imao 10-ak buba u vecoj posidi sa mekinjama i piljevinom. Davao sam im voce i povrce. Tako su zivele oko 2 meseca kada su poceli da se pojavljuju crvi. S vremena na vreme bi po neka buba uginula i zaticao sam samo delove njihovih krila. Skontao sam da se one medjusobno pojedu ili ih jedu crvi?

jonathan-sic
28.07.11., 20:59
Pa eto bas je i mojima bilo ko 2 mjeseca kad s upocele ugibati. Jedna se jos uvjek drzi. Ne vjeruje mda su ih crvi gnjavili jer su prilicno brze i aktivne. Mozda im takav zivotni vijek.

jonathan-sic
18.05.12., 22:47
Ne mogu da nadjem hmelj brasno za fobase. Sta mogu staviti umjesto njega.. ? Znaci u cemu ce da zive.

hey-ho
18.05.12., 23:06
Ja sam ih drzao u strugotini i nije im nista falilo. Pored toga mislim da mogu i u mekinjama.

jonathan-sic
18.05.12., 23:24
Joj pa u mekinjama ih i drzim. Sroz pomjesao sa hmeljom ..svasta. Mekinja sigurno ima.. heheh.

jonathan-sic
19.05.12., 18:12
Uspostavilo se da nema ni mekinja. Sta sad da potrazim ? Nastrugano drvo mi bas nije lako naci pa moze li jos nesto. Znam da se malo ubaci kartona ali ne mogu bas samo u kartonu..

hey-ho
19.05.12., 20:27
Kako ne mozes nabaviti strugotinu? Trebalo bi je imati u bilo kom pet shopu, drvari ili stolarskoj radnji. Ako ne nadjes, mislim da moze i koncentrat za pilice ako to imas :)

jonathan-sic
19.05.12., 23:43
Pogledat cu jos jednu radnju u kojoj bi trebalo biti mekinja. Ako ne, onda u pet shopu za strugotinu ..nisam ni kontao imaju li oni.

jonathan-sic
23.05.12., 20:55
Pogledat cu jos jednu radnju u kojoj bi trebalo biti mekinja. Ako ne, onda u pet shopu za strugotinu ..nisam ni kontao imaju li oni.

EDIT: Nasao sam mekinje.