PDA

Pogledaj punu verziju : "Izbor"



Graciotello
26.05.11., 16:28
Hteo bih da uzmem Uhm 4.(po redu) tarantulu....
E sada koja je od ove 3 tarantule najinteresantnija

B.Vagans- ima lepo boju "zadnjice"
P.irminia- slatke su joj one tackice crvene
P.murinus- Lepa boja

E sada "dlaku" im znam al cud ne :)

Svoja iskustva i (ne) prilike podelite sa mnom :)

Unapred Hvala! :D

DigiNS
26.05.11., 17:03
Jednostavnu uzmi sve 3 ! :D mislim ja ima sve tri vrste moram ti reci da murinus nije za pocetnike jako je agresivan kada oseti vibracije plena brz je izuzetno sto sam se i sam uverio pobego mi jedan MALI ! irminija je lepa moja je mirna jako nije se presvukla vec jedno 6 meseci ubicu je ... a nije velika uopste a vagans je onako kao i svaka terestrijalna :D ja bih ti preporucio irminiju

loshme10
26.05.11., 17:07
I moj glas ide za irminiu... Za murinusa ima vremena, njega mozes da uzmes kad budes iskusniji a vagans je nekako obican, kao sto Digi rece - kao i svaka terestrijalna... ;)

Graciotello
26.05.11., 17:09
Imam one 3T vec 1 god. Imam B.boehmei, C.cyano i A.geniculata swe su mirne :)
P.mirnus ako je brz nije za mene ja se mnogo cimam... Znaci za sada Irminia ^^
^^ Cekam jos iskustava ^^

loshme10
26.05.11., 17:15
Pazi, i irminia je jako brza, jedna od najbrzih T, ali nije toliko agresivna, dok je murinus(pored brzine) recimo u top 3 najagresivnijih T(od ovih sto mogu kod nas da se nabave), tako da je bolje da njega preskocis...

darkomarkovic21
26.05.11., 18:04
moj glas ide za P.irminia bas je simpaticna, mada i vagans nije los,... inace sto se P.murinus-a tice meni on uopste nije zanimljiv, ne zamerite ali nije po mom ukusu... :confused:

Pitanje za Graciotello
Zanima me tvoje iskustvo sa geniculatom.. ja je imam vec 2meseca ~3cm... pa me zanima kako se kod tebe ponasa: rast, ishrana i slicno... Da ne bi otisli offtopic pisi mi na PP ili na mail... Ako ti nije tesko? hvala unapred....

mata biolog
26.05.11., 18:21
moj glas ide za P.irminia bas je simpaticna, mada i vagans nije los,... inace sto se P.murinus-a tice meni on uopste nije zanimljiv, ne zamerite ali nije po mom ukusu... :confused:


slažem se u potpunosti,. od navedenih imam samo irminiu, i prekrasna je vrsta. ekstra je brza, ja nisam mogao vjerovati kakva je to živina.. odlična je.. dosta je aktivna. i preporučujem ti je.

vagansica je u redu, iako je nisam imao. al meni je ona jedna od ljepših brachypelmi.

murinusa ne bih,. možda dok je malen, ali onako odrastao mi se nesviđa.. nije mi lijep..

tako da. Irminia vodi!! ;) :)

Graciotello
26.05.11., 18:53
Irminia znaci je najbolja...

Ima li neko mozda jos neki predlog neke posebne, sebi, lepe vrste?

LARYBG
26.05.11., 19:16
c.cyaneopubescens

Graciotello
26.05.11., 19:17
Imam tu vrstu :) To je moja 1. T :)

mata biolog
26.05.11., 19:19
c.cyaneopubescens

uuuu.. slažem se iljadu posto.. imam je, vjeruj mi s ovom vrstom nećeš pogriješiti.
jede kao luda, nikada nije odbila plijen. osim, dakle, pred presvlačenje.

svakako , ako imaš prilike, uzmi je!!

loshme10
26.05.11., 19:55
Da, da, cyaneo je extra! Jedina mana joj je sto ne raste mnogo - max 14cm i to izgleda kao da ima 10cm zbog tankih nozica, ali boje i mreza su neprevazidjeni! ;)

Graciotello
26.05.11., 20:12
Tako je... Mrezu kad isplete napravi tunele, ceo rudnik xD :) ili posto je drzim u tegli pa spiralu kada napravi od mreze... Predivno :D xD

Bifrost
26.05.11., 20:55
B.Vagans- pred presvlacenje ili ranije fleka na bulji zbog odbacenih dlaka.
P.irminia- sere po staklu ko i drugi aborealci.
P.murinus- Pravi izbor, ne mozes pogresiti. :) lepsi je od obe gore.

Graciotello
26.05.11., 21:13
Resio sam se... :) Uzecu P.irminia, P. murinus i sada se dvoumim:
Gr.pulchripes ili Br. vagans
(: pitanje je sad :)

mata biolog
27.05.11., 01:12
uzmi b. vagans,. ja ima pulchripesa, OK je. al mi je ljepša vagansica..

hey-ho
27.05.11., 04:36
Ja bih preporucio G pulchripes jer je meni ona lepsa zbog zlatnih kolena i zlatnih dlacica, raste dosta brze i dosta vece. Inace obe vrste su prilicno mirne.

Graciotello
27.05.11., 07:37
Ako B.vagansu "celavi dupe" onda nebih, jer je zbog te ugljane boje i favorisem :)
G.Puchripes raste brzee :) sto mi se svidja :)
Znaci P.murinus. P.irminia i G.pulchripes.

E sad za kraj skolske godine (uvek sam 5.00) da nateram tatu da mi da 20-25 eura i da ih kupim... Hvala svima!

Pozdrav!

darkomarkovic21
27.05.11., 15:41
Ako hoces ugalj CRNU tarantulu preporuka je G.pulchra. Veoma mirna, moze da se drzi u rukama, veoma pitoma. Crna da nije normalno i meni licno je mnogo lepa bas zbog toga.. Pogledaj fotke po netu.. :D

Graciotello
27.05.11., 15:48
Pogledao sam i odlucio :D :) Sada tamo pred kraj skolske godine... posle 4-5 juna ( kad se zakljuce ocene) cu naruciti! :D

darkomarkovic21
27.05.11., 15:50
e blago tebi.... da znas da sam pozeleo da idem u skolu :D

DigiNS
28.05.11., 19:36
Pulchripes definitnivno mesto vagansa mada imam obe ali pulchripes mi je malo veci i dobar je jako zivahan je dosta jede i jedna od omiljenijih mi je terestrijalnih iako su mi sve iste nekako :D a mozes ti i murinusa drzati samo moras jako paziti sto se tice hranjenja i prskanja kada mu otvaras jedino je to frka a posto si mladji onda ne verujem da ces odreagovati kako treba ako ti pobegne sacekaj jos godinu dana plus minus pa uzmi murinusa ... ili violaceopsa kao sto i ja imam ^_^

Graciotello
28.05.11., 19:58
Jako, jako mi se svidja murinus pa bas ako bude frka tu ce biti moj tata da ako slucajno pobegne uhvati :) Mada sam ja i previse pazljiv kada radim sa T. xD

DigiNS
28.05.11., 20:19
Jako, jako mi se svidja murinus pa bas ako bude frka tu ce biti moj tata da ako slucajno pobegne uhvati :) Mada sam ja i previse pazljiv kada radim sa T. xD

Ako kazes da imas T duze od 1 godinu onda ja mislim da bi mogao ti da drzis murinusa mada nikad se ne zna ako ces ga uzeti moras biti extra pazljiv ! I meni se murinus jako svidja i imam jednog samo je frka jer je sakriven stalno ali to je nebitno meni jer ne trazim tarantulku koju mogu da vidim 24 sata dnevno meni je dovoljno da je vidim jednom u 2 dana i to je to :)

Graciotello
28.05.11., 20:22
Hehe... Ja sam fenomen u delu gde zivim... skoro svaki dan dodje po neko ko hoce da ih vidi itd.. xD Uzecu ga... Svidece mi se sigurno... :) da imam nesto malo agresivnije a ne kao boehmei mazi se sa letarisom... xD

DigiNS
28.05.11., 20:35
Hehe... Ja sam fenomen u delu gde zivim... skoro svaki dan dodje po neko ko hoce da ih vidi itd.. xD Uzecu ga... Svidece mi se sigurno... :) da imam nesto malo agresivnije a ne kao boehmei mazi se sa letarisom... xD

Hahahhahaha :))) ma i ja sam fenomen kad me pitaju ortaci koju tarantulu imas ja kazem imam ih 16 na koju mislis? ;)

najnovije prinove ce biti maculata i versicolor :D

Graciotello
28.05.11., 20:39
Samo napred! Sto vise to bolje! :D

jonathan-sic
03.06.11., 23:25
Kontam uzeti novog clana pa mi prvo pada u oko Lasiodora parahybana koju sam i prije zagledao. Prvenstveno zbog velicine jer ako se ne varam, moze da naraste do 25cm (moja gruba procjena).

Pa me interesuju iskustva o samom ponasanju, agresivnosti i aktivnost te brzini rasta i to.. da li sam u pravu da je jedna od vecih T.

S druge strane, kod lika od kojeg modza uzmeme vidim da ima u ponudi Acanthoscurria geniculata koja je jedna od najljepših, Nhandu chromatus (I ako iz druge porodice, mnogo slicnosti ima sa geniculata-om) a vidim ima i boehmei kao i smiti.

Eto... ako moze koji komentar i kao sto sam rekao, parahybana bi bila #1 ali eto.. da razmotrim i ostale.

darkomarkovic21
03.06.11., 23:33
Kontam uzeti novog clana pa mi prvo pada u oko Lasiodora parahybana koju sam i prije zagledao. Prvenstveno zbog velicine jer ako se ne varam, moze da naraste do 25cm (moja gruba procjena).

Pa me interesuju iskustva o samom ponasanju, agresivnosti i aktivnost te brzini rasta i to.. da li sam u pravu da je jedna od vecih T.

S druge strane, kod lika od kojeg modza uzmeme vidim da ima u ponudi Acanthoscurria geniculata koja je jedna od najljepših, Nhandu chromatus (I ako iz druge porodice, mnogo slicnosti ima sa geniculata-om) a vidim ima i boehmei kao i smiti.

Eto... ako moze koji komentar i kao sto sam rekao, parahybana bi bila #1 ali eto.. da razmotrim i ostale.

Epa ovako, nisam nesto iskusan, ali sam nacitan :p
Parahybana i Geniculata rastu kao lude (brzo i budu velike), geniculata je manja (zanemarljivo) u odnosu na parahybanu, ali je ta zato po meni lepša.. Chromatus je isto lep, isto brzo raste.. Brachypelme (boehmei i smithi) mnogo sporije rastu, ali su najlepse...

Evo malo linkova:

http://crotarantula.eu/hr/tarantule/rodovi/theraphosinae/acanthoscurria-spp/acanthoscurria-geniculata

http://crotarantula.eu/hr/tarantule/rodovi/theraphosinae/lasiodora-spp/lasiodora-parahybana

http://crotarantula.eu/hr/tarantule/rodovi/theraphosinae/nhandu-spp/nhandu-chromatus

Graciotello
03.06.11., 23:38
Imam A.geniculata 8 cm :), B.Boehmei isto tako oko 8 cm, i c.cyano 10 i nesto sitno cm :)
I na kraju posle svog ovog navedenog "izbora" zapala mi za oko G.rosea RCF :D bas mi se svidjaaa ona i nju cu da uzmem :) :D

jonathan-sic
03.06.11., 23:54
Hvala darkomarkovic21. Procitao sam i ..klasika. Ipak sam pogodio i za sada ide parahybana a ako zaista bude velika dilema oko nje ili geniculata-e.. onda ce najvjerovatnije rjesenje biti da se kupe obe. heheh.. .

loshme10
04.06.11., 00:31
Parahybana moze da poraste i preko 25cm. ;) Sto se tice agresivnosti, nije preterano agresivna, osim na hranu! :p Ova moja uvek najradije bezi, zatim baca dlake, a jos me nikada nije napala(mada je ni ne cackam previse)... Sto se tice rasta, jaaako brzo raste, kao i geniculata, koja manje raste, ali je po meni lepsa, tako da je samo na tebi da se odlucis... ;) Pozz!

jonathan-sic
04.06.11., 00:35
Ok. Hvala. Razmotrit cu.

darkomarkovic21
04.06.11., 01:16
Ok. Hvala. Razmotrit cu.

Ako imaš uslove cepaj obe! ;) Mene zeza to što nemam centralno grejanje pa mi je zimi malo cimanje kako će to sve da prodje, nebih da zeznuo pauke bezveze. Inače i ja bih nabavio više. Nego jedna za početak pa ćemo videti, kako ćemo zimus.... Ako prodje dobro onda povećavamo porodicu....

jonathan-sic
04.06.11., 01:24
Imam centralno i nije mnogo zima u stanu i bez njega a nisu blizu prozora. Mozda bi obe uzeo ali opet imam namjeru i gekona uzeti tako da bi mi bilo 4 terarija malo vise nego sto bi zelio. barem trenutni setup u sobi ne dozvoljava bas cetiri komada a na ostala mjesta ne zelim da stavljam.

Skontat cu ali 99% parahybana ide prva.

darkomarkovic21
04.06.11., 01:37
Imam centralno i nije mnogo zima u stanu i bez njega a nisu blizu prozora. Mozda bi obe uzeo ali opet imam namjeru i gekona uzeti tako da bi mi bilo 4 terarija malo vise nego sto bi zelio. barem trenutni setup u sobi ne dozvoljava bas cetiri komada a na ostala mjesta ne zelim da stavljam.

Skontat cu ali 99% parahybana ide prva.

Naravno i prostor je takodje faktor koji na to utice.... zaboravio sam da napomenem da me i prostor j**e pored grejanja... Znaci ### :mad:

Graciotello
04.06.11., 08:26
Barem po meni A.geniculata je agresivnija, jer ne bezi kada je "napadas"...
Neces pogresiti ako uzmes i L.parahybanu obe su extra... Jedino sto A.geniculatu svako, bas svako ima :D
http://www.youtube.com/watch?v=503YYAOL4ZU&feature=player_embedded

mata biolog
04.06.11., 11:21
istina, da , velika većina terarista je ima,. iako ja nisam jedan od tih.. hehe
al nabavim je jednog dana..
a ovo, nadam se da si skužio, na videu je Grammostola pulchripes..

Graciotello
04.06.11., 12:17
Slab je kvalitet videa, nisam dobro prepoznao onda :D

DigiNS
10.06.11., 11:08
h.maculata stigla!!! hvala homer-u :) a posle podne kod kima po versija :D

Graciotello
10.06.11., 11:11
G. rosea RCF stigla :) Uskoro slike samo da se dokopam aparata :D

Neverovatno je mirna kad sam je stavljao u ter ladno na ruku pa tamo i sve proslo bez problema :D Hvala kimu extra je T :) A za agamicu nova temica , ali prvo aparat da uzmem :)