PDA

Pogledaj punu verziju : Larve moljaca



Graciotello
28.05.11., 15:51
Moj tata cuva pcele... I sada mu smetaju larve moljaca koje jedu med i vosaki maticni mlec i ostale zdrave stvari.... Samim tim mislim da su hranjivi. ;)
Da li da ih dam tarantulama?

Hvala Unapred! :icon_salut:

darkomarkovic21
28.05.11., 16:51
daj neku sliku bez poklopca ne vide se lepo... jel to kao crvi??? brate nzm dal da ih das... :(

D@nijel
28.05.11., 17:02
Evo procitaj ovu temu.
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=4364

Graciotello
28.05.11., 17:45
Ma citao sam negde da mogu da se daju pre nekih 5-6 meseci ali nmg da se setim gde da potvrdim. :) Da slicni su kao crvi... :) Samo msm da su krupniji ovi :) Ispraznila se baterija na fotoaparatu... :) Kasnije cu uslikati...

Hvala danijele... Znaci hranjivi su i moze kod tarantule. :)

Prvi utisak o njima mi je da pletu neku mrezicu nzm ni ja staje... Mogu da se penju i ne ukopavaju se u treset... U pocetku A.geniculata se uplasila a posle jurnula ka larvi i uhvatila.

sale1808
30.05.11., 13:47
Pa nece pauk pokvariti stomak....hehe.......
Meni stvarno ljudi nije jasno,jos malo pa ce pauk morati da se hrani samo po megamarketima....,jer nista ostalo nece biti zdravo i bezbedno za njega.
Pa sta Tarantule jedu u prirodi......,mislis da biraju hranu mnogo?????
Ako insekti nisu tretirani hemikalijama,naravno da se mogu dati pauku da ih jede bez problema.

banished
30.05.11., 14:12
Wax wormsi su extra ... malo masniji ali bas mogu da budu veliki ... jedini problem je to njihovo upredanje niti i pravljenje košuljice od nje ... tako se spreme za metamorfzu u Leptiricu ... ja ih gajim za moje guštere i dajem ih kao poslasticu svakih par dana po malo ... jako su dobri ako me iko pita ... gekona sam odhranio od malena do 6 meseca ovim crvima ... probleme nije pokazao, a da li će ih biti videćemo ... sve u svemu, ako imaš mogućnost zapati ih što bi se reklo ... uzmi voska, polena ... sve u jednu kantu sa poklopcem... 10 leptica će napraviti haos ...

Graciotello
30.05.11., 14:18
Znam vec su se vecina transformisali imam ih preko 30 xD i stavio sam im sace i malo medaa :) Od toga su ziveli u onom vosku valjda... :) i na sobnoj temperaturi i sada cekam samo :D
a vidim da T krka dobro :)

Lizard_King
30.05.11., 19:16
to je super hrana i za T i za gustere . ugajao sam ih neko vreme , malo ih zapustio pa mi svi pocrkali