PDA

Pogledaj punu verziju : Grinje ili vasi



acajelen
29.05.11., 18:26
Znam da je dosta pisano na forumu o ovoj temi, al kod mene je malko drugacija situacija. Naime, prvo sam ih primetio kod c. cyaneopubescens. Jos uvek je mala nekih 2 cm duzina tela. Stavio sam je u kutijicu od Ferrero Rosher-a i na suv treset sam stavio mali poklopac od vode Rosa (sa vodom naravno). E sad izgleda da sam joj preneo vasi tako sto sam drzao nekih nedelju dana malu posudicu s vodom blizu njih iz koje sam spricem uzimao vodu i vlazio ostalim malim t. zemlju a njoj sam dosipavao vodu. Tek danas sam primetio vasi kod nje, a nesto kasnije i kod druge dve male b.vagansa i b. smithi a nasao sam ih i na kutijici malog n. chromatusa (ali mislim da ih nema unutra). E sad sve sam stavio na sunce s tim sto sam brahipelme premestio u druge posudice sa sterilnim (nadam se) tresetom, c. cyaneo. u posudicu u kojoj sam joj stavio mali zapusac s vodom. Ovo ostalo sam stavio sa sve tresetom na sunce. Interesuje me:
1) kolko dugo treba da stoji na suncu da bi se isusilo?
2) da li nesto moze da skodi c. cyaneo. sto je u posudi bez treseta?
3) saznao sam da vasi uopste ne napadaju t. i nisu stetne po nju, dal neko zna lose strane grinja odnosno vasi osim sto ruzno izgledaju?
:confused:

piranakv
31.05.11., 09:30
Kad smo vec kod toga mene interesuje kako dolazi do toga,kako vasi ili grinje napadaju i na koji nacin dolaze u kontakt sa tresetom,tarantulom tj. kako se stvaraju tu,gde ih obicno ima pa da mogu da ih pokupim necim da ih prenesem u ter ili sta vec....???!!

pticar
02.06.11., 16:52
Meni su grinje haos radile sve dok kao hranu crvima nisam iskljucio jabuke,naime sve je u jednom dijelu prostorije i pauci i fobasi i tenebrije itd tako da je bilo lako grinjama da predju svuda,jabuke su bile glavni krivac (cak i kora) ako ostane duze od dan,poveca se vlaznost i grinje su tu na milione,izbacivanjem jabuka a uvodjenjem zeleni tj.maslacka i sl.grinje se nisu vise pojavljivale a tenebrija imam vec drugu generaciju bez problema,znaci ne vlaziti nikakvu krpu i sl.,tako je barem kod mene !

piranakv
05.06.11., 10:20
a cime jos hranis crve pticar?? ja im jabuku ubacim jednom u neznam primer 7,8 dana drzim ih u proinom brasnu koje menjam svremena na vreme i ubacujem im sargarepicu....cime je jos pogorno da se hrane crvi???!! ;-))

pticar
05.06.11., 11:15
Sad im dajem samo maslacak (tenebrije i fobasi ) a na stocnom brasnu su,davao sam blitvu,spinat a zelenu salatu nece da jedu,ponekad dam i koru jabuke ali tog dana je i vadim i time sam rijesio gore pomenuti problem grinja a crva,pupa i buba imam bezbroj ,ako ima premalo hrane stradace pupe...

darkomarkovic21
05.06.11., 13:51
Meni se kod tenebrija ne javljaju grinje, ali zato budj, brate... ubija me... ono mekinje na kojem ih držim se samo slepi i pozeleni.... :mad: :mad: :mad: :mad:

piranakv
06.06.11., 14:01
maslacak...mislis na svet i stablo jel ili kako vec??? nisam dosad to cuo da jedu pa zbog toga pitam sta im dajes od maslacka,mislim kako ih hranis sa njim??? :-)))

pticar
07.06.11., 00:51
Mislim na mlade listove koji su puni vlage a i vitamina c,kalijuma,zeljeza ako je to uopste bitno a kad stavim listove u posudu od par hiljada crva za par sati ne ostane ni trag da je nesto bilo,zanimljivo koliko ga vole i bube,eto tako praktikujem i nemam nikakvih problema ni sa T koje jedu te iste crve,postavicu slike poslije, nisam htio do sad jer mi se cinilo da su pauci jos mali mada je G.a.vec 5-6 cm !

acajelen
08.06.11., 16:08
Meni se kod tenebrija ne javljaju grinje, ali zato budj, brate... ubija me... ono mekinje na kojem ih držim se samo slepi i pozeleni.... :mad: :mad: :mad: :mad:

To se i meni desava s vremena na vreme. To mozes da izbegnes tako sto ih premestis u duboku posudu iz koje ne mogu da se uspnu i onda je ostavis otvorenu. Tenebrije su zivotinje kojima treba jako malo vlage. Znaci ubacis tanko izrezan krompir na svakih nedelju dana i to je to. Neces imaqti problema sa budjanjem. ;)