PDA

Pogledaj punu verziju : Ukpavanje..Grammostola pulchripes



piranakv
01.06.11., 09:38
Pocetnik sam u drzanju tarantula trenutno ih imam dve jednu N.Chromatus od 5cm i Grammostolu Pulchripes od 7cm e sad ovo mi se nije desavalo dosada i zivo me interesuje za Grammostolu posto sam citao o njoj dosta i njenim karateristikama i znam da se one bas i ne ukopavaju ali ova moja radi jednu stvar vec po treci put,napravio sam joj kucicu od kokosa tj od kore i namestio je leo unutra u cosku tera i ona se zavuce u kucicu i od treseta napravi takav zid da zatvori ulaz od kucice i boravi unutra po dan dva sigurno pa joj ja razvalim to da vidim sta ce da uradi i opet posle dan dva napravi tako zid od treseta i zatvori se unutra ali ona to tako savrseno napravi i zatvori se da cinimise ni ja nebih mogao tako da joj zatvorim ulaz,imao sam jos jednu kucicu napravljenu od kore drveta i u njij je isto tako radila samo sto u ovoj je imala i ulaz i izlaz bila je prolazna i jednu i drugu stranu je zatvarala tresetom!!! Molim sve ljubitelje Grammostole i drugih T da mi objasne o cemu se radi i jel treba da se brinem ili ne jer je to za nju normalno ili nesto od uslova u mom teru nije kako treba pa joj neodgovara,svako ko je imao ovakvu situaciju neka mi ispise sta se desava,kazem pocetnik sam pa dosada ovo nisam vidjao neznam dali je to normalno ili sta vec,mozda ce nekog da nasmeje moja briga al stacu ....ko nezna pita heheheheh!!! Aj uzdravlje...PS. nemam trenutno aparat pa da vam slikam da vidite kako to izgleda!!!

Da zaboravio sam da navedem da treba da se presvuce uskoro i dobio sam je od Gagija iz Jagodine i on mi je rekao isto da treba uskoro da se presvuce,pa sad nesto razmisljam moguce je da se zatvorila unutra da se zastiti zbog presvlacenje!! Dali je i to moguce da joj je to neki vid zastite posto su tad ranjive dosta????!!! :-)

loshme10
01.06.11., 09:56
Pa naravno, to radi da bi se zastitila pri presvlacenju. Nemoj to da joj rusis ni slucajno. I uopste, sta god uradi u terarijumu, nemoj ti da "popravljas" jer je ona tako napravila zato sto joj tako odgovara... ;)

mata biolog
01.06.11., 10:16
he,. imaš sreće, uskoro će presvlačenje kad se tako zakapa. ni slučajno nemoj više ni pod koju cijenu otvarati ili rušiti to šta zagradi,. kada se presvuče i kada bude spremna izaći, ona će to sama sve uraditi.. i naravno kada bude gladna..

piranakv
01.06.11., 11:06
Hvala lepo,prepostavio sam da se o tome radi to mi jutros palo napamet a setih se da treba da se presvlaci pa sam povezao i rekoh tacno se zastitila super sada cu imati jos lepsu T...uzdravlje pa ubacujem slicice prvom prilikom....poozz... hvala!!!

darkomarkovic21
01.06.11., 12:41
Presvlacenje 100%... I moja geniculata se tako ukopava kada dodje taj period, ne cimaj se ... pozzzzzzzzzzzzz

gagi
01.06.11., 17:36
Dobio si odgovor na Skype a i ovde su ti odgovorili da je u pitanju presvlačenje...tako da ne moraš da brineš puno oko toga samo održavaj vlagu.

loshme10
01.06.11., 21:11
Jos samo da napomenem zasto je jako bitno da joj ne rusis to: jer se mozda bas u tom trenutku bude presvlacila i tako mozes da je ubijes... :/

serbix
01.06.11., 23:08
Povecaj vlagu i malo strpljenja i dobices bas to sto zelis jos lepsu i vecu tarantuluuuuuuuuuu

darkomarkovic21
02.06.11., 01:54
Jos samo da napomenem zasto je jako bitno da joj ne rusis to: jer se mozda bas u tom trenutku bude presvlacila i tako mozes da je ubijes... :/

Da kako kaže loshme10 možeš da je uplašiš i pritom da je za****š nešto. Ovde na forumu sam negde pročitao da je neki LIK dirao cyano dok se presvlačio, i ovaj se u toku presvlačenja vratio na noge, tako da mu je zbog toga, nakon presvlačenja jedna noga otpala :eek: :mad::mad::mad: ### kad su ljudi radoznali tako se dešava.....:mad::mad::mad:

pticar
02.06.11., 20:15
Imam tu vrstu pauka od 5 cm koji se do sada zakopavao 2,3 puta i ostajao zakopan najvise 5 dana i prestao sa tim,jednom se u takvom skrovistu presvukao a poslije se presvlacio na povrsini. Jednom se i meni desilo kao u prethodnom postu da sam otvorio poklopac dok je parahybana bila na ledjima presvlaceci se i vrativsi se na noge a to sam uradio zbog fotografije,prekinula je proces da bi je ujutro nasao presvucenu,sva sreca !

Lemur zlikovac
04.06.11., 17:41
Samo malo vise vlage i bez brige :)

piranakv
05.06.11., 08:53
sve u fulu,pun tretman ima u svom lepom apartmanu xexexexe.....odrzavam vlagu i temperaturu bas onako kako treba i naravno strpljiv sam,cekam a svako jutro kad ustanem ja ih obidjem pa je prozivam da izadje napolje xexexex al nesisa me kaze nece lepo joj unutra....malo se salimo....naravno da nediram uradio sam to jednom ili dvaput ali tada je tek pocela da pravi to jos se nije zatvorila bila je sa spoljne strane kucice posto je ta bila prolazna sa dva otvora al dobro evo mislim da je unutra vec 5,6 dan unutra i uziva tako da jedva cekam da izadje da je vidim kakva ce biti....hvala na odgovorima svima,spocetka sam se zamislio sta bre ovo radi pa sam kasnije skontao da je to to a i vi ste mi pojasnili stvari,nediram joj gajbicu neka je neka sama odradi svoj zivotni proces ali eto deluje jako cudno ai pametno i interesantno sto se tako stiti dok obavlja jako vaznu stvar na sebi xexexexe to ti je kao kad mi udjemo u garderober neke radnje ili kuci dok probamo odecu i oblacimo se tako je i moja grammostola kojoj jos uvek nisam dao ime usla u svoj garderober i navukla zavesu :-)))) ujedno da pitam kako bree da ubacim slike ovde neka mi neko pojasni moze i ovde a moze i privatnom porukom nemogu da se snadjem nikako a imam par lepih slika da dodam...pomoc????!!! :-))))

marko
05.06.11., 11:11
http://photobucket.com/

Napravi nalog tamo, okači par slika, pa linkove do slika ubaci ovde u post.

piranakv
06.06.11., 12:49
oke....fala...!! :-))

piranakv
07.06.11., 09:59
ma opet mi tu nesto nije jasno oko ove moje grammostole sto se zatvorila u kucici jutros sam zatekao jedan jednu manju rupu u cosku kucice spao treset sa ulaza i upalim lampicu pa ona jos nije ni mrezu isplela unutra niti se presvukla vec 8,9 dana je unutra ali nista vidim ja u dnu kucice onaj treset iz nje je izvadila napolje uplela ga u mrezu i zatvorila ulaz,ali ni p..od presvlacenja unutra je kada sam upalio lampicu da je vidim promrdala je malo da mi da znak da je ziva hehehe ali nista drugo ista je kao sto je usla nije mi jasno zasto se zabila unutra a nista neradi samo kulira u nutra i nizlazi vec dugo,neznam dali joj nesto neodgovara u terarijumu mada sam sve napravio kao sto je i u drugom kada sam je dobio prvi dan ubacio je unutra i pustio je jedno sedam dana da se malo prilagodi nisam je dirao uopste dvaput sam je vadio iz tera na ruku da bih je slikao bas je lepo setala i vratio je unutra i super se ponasala dao sam joj lateralisa smazala ga je i dan posle toga se zakopala i tu je neizlazi,neznam o cemu se radi da je presvlacenje upitanju zasto bi se zatvorila 10dana pre presvlacenja od kad je unutra samo sam odrzavao vlagu i menjao vodu u posudi i nisam ni prilazio kucici al eto tu je ista nista nema presvlacenja a koliko znam nije kopac hehehe tako da neka mi neko objasni ovu pojavu,i sta da radim,nebrinem se ali opet kao da mi je prazan ter nigde pauka tu je a kao da nije ,nevidim ga hehehehe!!!!???

loshme10
07.06.11., 11:39
Samo se ti opusti, meni je pulchra bila zabarikadirana i po mesec dana, pa se na kraju presvuce. Nemoj da je diras... ;)

Vlado
07.06.11., 12:15
Od mojih 7 albopilosumov se samo jedna tako zakopala u sklonište i tamo je dobrih 20-ak dana. I ja sam iz radoznalosti i zabrinutosti gledao unutra i nije se presvukla,čak sam je u tom periodu dva puta hranio (1cm odmaknuo sklonište i ponudio joj hranu) i uvjek je pojela tenebriju ali od presvlačenja ništa, dok mi se jedna od ostalih preključe presvukla pored posudice za vodu. Isto tako su neke od njih kopale rovove druge pa nikad ne idu u sklonište. Neke pletu mreze samo po površini podloge dok druge pletu gdje stignu. Zanimljivo,ista vrsta a jedinke tako različitih ponašanja.

darkomarkovic21
07.06.11., 13:05
ma opet mi tu nesto nije jasno oko ove moje grammostole sto se zatvorila u kucici jutros sam zatekao jedan jednu manju rupu u cosku kucice spao treset sa ulaza i upalim lampicu pa ona jos nije ni mrezu isplela unutra niti se presvukla vec 8,9 dana je unutra ali nista vidim ja u dnu kucice onaj treset iz nje je izvadila napolje uplela ga u mrezu i zatvorila ulaz,ali ni p..od presvlacenja unutra je kada sam upalio lampicu da je vidim promrdala je malo da mi da znak da je ziva hehehe ali nista drugo ista je kao sto je usla nije mi jasno zasto se zabila unutra a nista neradi samo kulira u nutra i nizlazi vec dugo,neznam dali joj nesto neodgovara u terarijumu mada sam sve napravio kao sto je i u drugom kada sam je dobio prvi dan ubacio je unutra i pustio je jedno sedam dana da se malo prilagodi nisam je dirao uopste dvaput sam je vadio iz tera na ruku da bih je slikao bas je lepo setala i vratio je unutra i super se ponasala dao sam joj lateralisa smazala ga je i dan posle toga se zakopala i tu je neizlazi,neznam o cemu se radi da je presvlacenje upitanju zasto bi se zatvorila 10dana pre presvlacenja od kad je unutra samo sam odrzavao vlagu i menjao vodu u posudi i nisam ni prilazio kucici al eto tu je ista nista nema presvlacenja a koliko znam nije kopac hehehe tako da neka mi neko objasni ovu pojavu,i sta da radim,nebrinem se ali opet kao da mi je prazan ter nigde pauka tu je a kao da nije ,nevidim ga hehehehe!!!!???

Ma ne cimaj se bre... Meni je genicualata bila ukopana 5 dana, presvukla se i nakon toga sam joj promenio kucicu (skloniste) jer joj je posle bilo malo, i nije bilo ni traga od paucine, a ipak se presvukla, kako je izvela nemam pojma... Samo je ne diraj...

piranakv
07.06.11., 13:49
ma nediram brale a ova moja je unutra vise od sedam dana i ono cose sto je otpalo malopre ga gledam zatvorila ga opet hehehehe luda je ko struja pusticu je unutra neka bude i mesec dana al zato posle mesec dana ako neizedje nesto nije u redu.....nepipam neka je doslo joj izacice heheheh!!! nego kazem sumljivo mi to sto je toliko dugo unutra a nista nije uradila dosada...pa zbog toga kazem....poozz...:-))) ps. nepipam dok se sama ne iscima da izadje....:-)))

biljanski
07.06.11., 17:59
I moja je uradila isto.. Nisam joj narusavao privatnos do ni nista, zatvorena je tamo, prvo je imala malenu rupicu a sada je i to zatrpala i bukvalno nemam kontakt sa njom, vidim je sa druge strane kucice kroz staklo, i posto je skroz prispojila kucicu uz stalko sa mrezom, jako mi je tesko da joj vlazim u kucici, savet? :D

gagi
07.06.11., 18:20
U kućici i ne treba da vlažiš...dovoljna je posuda sa vodom u terarijumu.

biljanski
07.06.11., 19:02
Imam posudicu u terarijumu, to je dovoljno da isparava i ne treba vise nis? :D

darkomarkovic21
07.06.11., 20:46
Baš tako, pored toga možeš da poprskaš malo terset oko posude.... ali ne preteruj ni prevelika vlaga nije rešenje...

biljanski
07.06.11., 20:51
Ok :D hvala vam puno ;)

DigiNS
07.06.11., 21:20
Cisto radi informacije meni je irminija nije jela jedno 6 meseci i nista radila pa se tek presvukla pre 2 nedelje otprilike znaci od nove godine znam sigurno da se nije presvukla mozda cak i od decembra ! treba imati strpljenja velike su tarantule i sto su vece veci im je razmak izmedju presvlacenja ;)

biljanski
08.06.11., 09:43
Moja je solidne velicine, oko 10-11 cm raspon nogu, znaci nacekacu se xD

darkomarkovic21
08.06.11., 13:00
Moja je solidne velicine, oko 10-11 cm raspon nogu, znaci nacekacu se xD

Eeeee kad moja T dostigne tu veličinu, uopšte neću ni da se cimam.... Ja sam samo nestrpljiv da je vidim u 7+cm izdanju, inače kasnije, laganica... :D

piranakv
09.06.11., 14:39
I da sto se tice grammostole i njenog ustekavanja u kucicu i zatvaranja ulaza sad je pocela i ova mala N.Chromatus da kopa rupu u kucici i polako da zatvara ulaz hahahaah ovi moji su poludeli samo se ukopavaju ko japanci u katakombe dok su ratovali sa amerima hahahaha.....doduse i ona je spremna za presvlacenje tako da izgleda da se i ona priprema laganoa ima tu negde 4,5 cm ne vise.....ubacicu vam slike obde da vidite kakve su posle presvlacenja nego mi zao sto sad nemam aparat da vam pokazem kako se zatvaraju i ukopavaju inace jutros sam primetio kod Chromatus da je iskopala jednu malu rupu njene velicine tj,sirine a u dubinu je otisla aman do dna terarijuma i to pored posude sa vodom.....ja se trudim da im odrzim optimalnu temperaturu ali sada ide leto i sve vece temperature a kod mene u ovoj prostoriji leti zna da bude vruce kao i svuda a nemam trenutno klimu tako da ce temperatura u teru dostici sigurno 30 a mozda i koji stepen vise e sad dali je moguce da hoce tako da iskopaju rupu pa da se stekaju u njih zbog toplote da se nekako malo rashlade ili sta vec mozda ce ovo nekom da deluje smesno hehehe....taz sam terarist pa zbog toga i pitam???? i jos nesto sam razmisljao bas zbog vrucina i samog protoka vazduha u teru planiram da im staklene poklopce zamenim mrezicama da napravim ramove i stavim mrezice umesto poklopaca radi bolje ventilacije pa rekoh da pitam dali je to dobra ideja da skinem polopce sa tera i stavim mrezice da nebi mogli da izlaze napolje ustvari da mi one budu poklopci i ujedno da se ter luftira zbog letnjih vrucina?????!!! pametno ili ne??!! :-)))

darkomarkovic21
09.06.11., 15:33
i jos nesto sam razmisljao bas zbog vrucina i samog protoka vazduha u teru planiram da im staklene poklopce zamenim mrezicama da napravim ramove i stavim mrezice umesto poklopaca radi bolje ventilacije pa rekoh da pitam dali je to dobra ideja da skinem polopce sa tera i stavim mrezice da nebi mogli da izlaze napolje ustvari da mi one budu poklopci i ujedno da se ter luftira zbog letnjih vrucina?????!!! pametno ili ne??!! :-)))

Pa nzm baš kako ćeš u tom slučaju da održavaš vlagu, moraćeš češće da vlažiš treset jer će sve da isparava van terarijuma...

piranakv
02.07.11., 10:52
Pozzzz...drustvo evo mene opet sa mojom Gramoostolom.....jos uvek je zatvorena i u svom bunkeru neizlazi vec mesec i dva tri dana,dolazim na ideju da joj razvalim samo jedan coskic da vidim dali je ziva heheheh.....od kako se zatvorila neizlazi vec toliko dugo dali je to normalno ili ne da ona ostane toliko dugo zatvorena unutra i nedaje nikakve znake....dali da jos cekam ili da probam da provirim unutra i snimim sta se desava.....savet???!!!! :-)))))

darkomarkovic21
02.07.11., 10:56
Ja tu ništa ne bih dirao.... Kolika je?

piranakv
09.07.11., 09:38
Presvukla se Gramoostola ali je jos uvek zatvorena neznam zasto nezeli da izadje malo sam joj razgrnuo treset samo da vidim jeli ziva i vidim kosuljicu vidim i nju MRDAaa heheheh i nakraju je izgurala kosuljicu da zatvori taj cosak koji sam joj otvorio ocekujem je da se smiluje i izadje napolje bila je oko 7cm sad se nadam da je znatno veca i lepse boje nestrpljiv asam da je vidim hehehe a Chromatus se presvukla za dva dana ona je mala i bila je oko 4cm znatno je veca posle presvlacenja pa za trecinu skoro i boje su predivne al ova zakopana nije mi jasna unutra je vise od mesec dana i presvukla se i neizlazi napolje zasto neznam nikako da dodjem do objasnjenja tripujem se da joj mozda nesto neodgovara da joj promenim ter da neznam ni ja sta uradim da joj promenim kucicu pa da vidim dal ce i u drugoj da se zatvori nije jela nista od kad se zatvorila ali to me nebrine mnogo samo hocu da imam pauka kojeg mogu da vidim ponekad barem a ne kroz spijunku kucice heheheeh......ako neko ima istih problema i uspeo je da ih resi ili sta vec neka mi objasni o cemu se radi!!!!!???

loshme10
09.07.11., 11:45
Taj problem se resava tako sto je ostavis na miru da sama izadje kad se osusi i kad bude htela da izadje... Polako, videces je, a posle par meseci ces da cekas da se opet zakopa ne bi li se presvukla! :p

DigiNS
10.07.11., 13:29
Ja sve svoje tarantule vidim jedino p.murinusa ne vidim .... ona je ustekana i ceka samo kada treba da jede nocu izadje i to je to.... samo bih te zamolio da glagole sa "ne" pises odvojeno :D

yowandbm
12.07.11., 15:47
Taj P. murinus...zato sam ga i zamenio...