PDA

Pogledaj punu verziju : Mala pomoć oko presvlačenja :(



darkomarkovic21
11.06.11., 23:23
Juče ujutru mi se presvukla geniculata sa slike... Sve je prošlo ok, presvukla se van šteka, niko je nije dirao, uznemiravao itd.... Kad sam je ugledao preko dana na "dupetu" je imala zalepljenu staru kožicu (karapaks), ne provaljujem način na koji se drži, verovatno paučinom za dlačice, nisam siguran :confused:... Pitanje glasi: Da li je porebno to da joj odlepim? Odnosno da li će joj to predstavljati neku smetnju do sledećeg presvlačenja ili za vreme sledećeg presvlačenja? Da li uopšte da joj skidam tu zaje**nciju???

Sledi slika
http://img402.imageshack.us/img402/63/zooom.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/402/zooom.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

yowandbm
11.06.11., 23:31
Ja bih sačekao da još malo očvrsne pa ako ne otpadne za koji dan onda polako skini.

Stiv
11.06.11., 23:38
Mozes da joj skines pazljivo pincetom nece joj nista faliti, meni se to par puta desilo kod parahybane.

Bifrost
12.06.11., 00:16
Nemoj sam da sklanjas ostavi do sledeceg presvlacenja... A spinerete jesu izasle iz stare kosuljice?

darkomarkovic21
12.06.11., 00:20
Nemoj sam da sklanjas ostavi do sledeceg presvlacenja... A spinerete jesu izasle iz stare kosuljice?

A spinerete su??? izvini početnik sam pa se baš ne razumem u te nazive.... :(

yowandbm
12.06.11., 00:26
Možda će i samo da otpadne. Spinerete su paučinaste bradavice na zadnjem kraju tela

darkomarkovic21
12.06.11., 00:30
axa, te bradavice se vide... normalne su kao i ranije... ma sve je ok.. T je aktivan kao i ranije, napada vodu :D itd... sve je dobro osim ovog što mu se zalepilo. Ali nije skroz prilepljeno... kao da se drži za neke dlačice odvojeno mu je od dupeta 2-3 mm ali se drži....

Bifrost
12.06.11., 00:34
Samo ce to da spadne, ako ti bas smeta probaj sam da skines ali nemoj da silis jer mozes mu povredis abdomen da pocne da krvari.... Jos je sveza... Ako ti je to sundjer u posudi za vodu ne treba ti samo da se lezu bakterije... ne treba ti ni posuda za vodu dok su tako male, napskas s vremena na vreme (jednom nedeljno) malo po stranicama posude...

yowandbm
12.06.11., 00:34
Kad bude malo "oćelavila" verujem da će da spadne a ako ne onda skini. Sačekaj još neko vreme čisto onako...ne znam koliko se "osušila" od presvlačenja.

darkomarkovic21
12.06.11., 00:37
Pa osušila se prilično, dosta je potamnela u odnosu na juče... nisam ni imao nameru odmah to da joj skidam, nego za jedno 5-6 dana, dok očvrsne, čak i ne moram , nego sam čisto pitao da je kasnije nebi nešto zezalo... Znači OK je :icon_cheers:

yowandbm
12.06.11., 00:41
Skinuće ona to nogom kasnije kad bude odbacivala dlačice...bar kontam.. Dobra je, uživaj :21n:

Miroslav
12.06.11., 04:28
To se samo slučajno zalepilo i sigurno se ne drži čvrsto. Skinuće to ona sama bez problema, a možeš i ti sa nekim štapićem (ako ti smeta).


Skinuće ona to nogom kasnije kad bude odbacivala dlačice...
Ovo se ne drži za te dlačice što ih tarantula odbacuje tzv. iritirajuće dlačice.

yowandbm
12.06.11., 12:18
Ne kažem da se drži za te dlačice nego da se nalazi tačno na tom delu, može nogom da ga zakači kad bude odbacivala. Ali bolje je rešenje da skine pincetom ili štapićem za koji dan jer je izgleda bezopasno.

darkomarkovic21
12.06.11., 12:26
To se samo slučajno zalepilo i sigurno se ne drži čvrsto. Skinuće to ona sama bez problema, a možeš i ti sa nekim štapićem (ako ti smeta).

Pa smeta mi pomalo :(, nervira me kako izgleda, ali se više cimam da ne dodje do neke komplikacije kad treba sledeći put da se presvlači... Razmišljam da skinem pincetom, tamo za 3-4 dana da još malo očvrsne... Naravno ako vidim da se skida... Ako neće ne diram pa ko ga je*e :mad:


Ali bolje je rešenje da skine pincetom ili štapićem za koji dan jer je izgleda bezopasno.

Glasam za tu opciju, jer stvarno izgleda bezopasno... Više izgleda grozno... :camouflage:

yowandbm
12.06.11., 12:27
Ja bi isto to uradio, još malo sačekao za svaki slučaj i to je to.

darkomarkovic21
12.06.11., 12:30
Svidja mi se ova nova boja koju je dobila (crveno dupe :p) a ova ljuspica me iznervira kad god pogledam >:(

Miroslav
12.06.11., 12:49
Izgleda da se samo drži za dlačice, tako da ne bi trebalo biti nikakvog problema prilikom skidanja.

nole
12.06.11., 17:28
Meni se to isto desilo pre 10 dana ,samo je otpalo posle par dana.Nemoj da brines.poz

nightwolf
12.06.11., 19:39
meni se to desavalo vec kod 2,3 male tarantule.svim sam skidao odma,nisam uopste cekao.samo pincetu i polako vuces u nazad i skine se.verovao ili ne jutros mi se presvukla parahybana i isto joj tako visio deo stare kozice,i opusteno sam joj skinuo.mozda ce skinuti i sama,al kazem ja sam mojim skidao odma.

darkomarkovic21
13.06.11., 01:46
Skinuo sam kožicu, nije bilo ništa strašno... :) bio je stari deo oko očiju i malo one stare "dlakave" kožice... Uglavnom skinuo sam slučajno, popela se na kućicu, i ja špricem (pošto sam joj punio čep s vodom) čačnuo sam 2-3 puta i otkačilo se.... Tako da extraaaaaaaaaaaaaaa :icon_cheers: Hvala svima koji su slali odgovore...................... pozzz :D

biljanski
18.08.11., 13:34
Eo da ne pravim novu temu za bzvz, postavicu ovde.. Imam slican problem sa L. parahybanom, upravo se presvukla ali mi se cini da UOPSTE nije skinula kozu sa abdomena..Kontam da tu nista ne mogu da joj uradim sa pincetom jer je mala mozda 3,5 cm :P Ima neko drugo resenje ili samo cekam da sama odbaci kozu?

PROBLEM RESEN, skinula je sama sve. :)

darkomarkovic21
18.08.11., 19:01
Eo da ne pravim novu temu za bzvz, postavicu ovde.. Imam slican problem sa L. parahybanom, upravo se presvukla ali mi se cini da UOPSTE nije skinula kozu sa abdomena..Kontam da tu nista ne mogu da joj uradim sa pincetom jer je mala mozda 3,5 cm :P Ima neko drugo resenje ili samo cekam da sama odbaci kozu?

PROBLEM RESEN, skinula je sama sve. :)

Kad su takvi - zeznutiji - problemi u pitanju, ne diraj ništa, sve će ona da reši, bar je moj stav, kao početnika takav, jer ti sam možeš nešto da us***.. Ali sve je pšrošlo ok tako da SUPERRRRRRRRRRR :icon_cheers: