PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoć, agami zatvorene oči



Milan73
14.06.11., 16:24
Agami zatvorene oci , kao da ima neku skramu samo oko ociju i ne moze da ih otvori , stara je nesto vise od godinu dana . Da li je imo neko tkav problem i sta da radim.

kimo
14.06.11., 17:29
Ispiraj lagano i nežno sa ohlađenim čajem od kamilice ili mlakom vodom, možeš da korisiš štapiće za uši ali nežno ako treba da se nešto oko oka skine ili očisti i slobodno možeš da namažeš hloranfenikol mast za oči na oko i oko oka i kada se osuši ponovo možeš namazati. Nemoj mazati mast ako posle ispiranja i čišćenja otvori oči, jer je mast ako je neka infekcija ili nešto slično.

nightwolf
14.06.11., 17:35
nije mi se to desilo sa agamom,al sta bio mogao? pa mozes da ispiras sa fozioloskim rastvorom i da probas mozda neku masta ili kapi za oci.mozda gentamicin mast.ne znam nista vise sto bi ti pomoglo.
ja sam ovu kombinaciju koristio za zapaljenje ociju kod crvenouhe kornjace,i brzo je proslo,al dal se moze porediti,.. nemam pojma.mozda da sacekas malo da jos ko odgovori.
pitanje je i razlog.zasto se to desilo?kakvi su ti uslovi u teru,podloga,..?

poskok
14.06.11., 18:21
Oprezno sa hloranfenikolom, moze da bude toksican ako se pretera doza. Ispiraj lagano fizioloskim rastvorom. Moguce je da je zapusen suzni kanal, ali ti ipak treba veterinar za pravu dijagnozu. Da li koristis kvarcni pesak kao podlogu?

Milan73
14.06.11., 20:46
Da , podloga je kvarcni pesak , probacu ispranjem sa mlakom vodom ili cajem, hvala vam na informacijama

nightwolf
14.06.11., 20:52
batali vodu,puna je hlora.a kvarcni pesak izvadi,stavi za podlogu nesto drugo.
aj pa nek je sa srecno sa lecenjem.

zarko
14.06.11., 21:00
izbaci podlogu
ispiraj nanom blag caj...
vodi kod veterinara ili baci neku sliku

Miihajlokg
14.06.11., 21:03
I ja sam imao takav problem kod crvenouhih kornjaca i pomocu kamilice sam resio ,samo mora da bude mlaka .

carcharias
14.06.11., 21:13
Ako si sve ovo probao...a ne pomaze,evo ti formula za igurno ozdravljenje ljubimca.
Odes u prvu apoteku i trazis DEKSAMETAZON NEOMICIN(kapi za oci)..Ovo ti sigurno deluje pod uslovom da proces na ocima nije izazvan mehanickim ostecenjem,nego bakterijskom,mikotickom ili nedaj boze virusnom infekcijom....Svaki dan kapni po jednu kap u oci,pa nam se javi sa rezultatima...pozdrav i drzim ti palceve...
Ja sam tako spasao pet,sest svojih ljubimaca

aggama
21.06.14., 15:16
Ako si sve ovo probao...a ne pomaze,evo ti formula za igurno ozdravljenje ljubimca.
Odes u prvu apoteku i trazis DEKSAMETAZON NEOMICIN(kapi za oci)..Ovo ti sigurno deluje pod uslovom da proces na ocima nije izazvan mehanickim ostecenjem,nego bakterijskom,mikotickom ili nedaj boze virusnom infekcijom....Svaki dan kapni po jednu kap u oci,pa nam se javi sa rezultatima...pozdrav i drzim ti palceve...
Ja sam tako spasao pet,sest svojih ljubimaca

Ljudi meni je aktuelan ovaj problem. Takdje se radi o bradatoj agami. U poctku joj je samo jedno oko bilo zatvoreno sada su oba. Od pocetka sam se posavetovao sa deckom od koga kupujem hranu i sa veterinarom. Oboje su mi predlozili Chloramphenicol mast. Mazem je vec mesec dana i nista ne pomaze. Trudim se da doziram, svaki drugi dan. Da li je sada kasno da pocnem sa kapima za oci? :(