PDA

Pogledaj punu verziju : Kora breze



Dule
14.06.11., 20:51
Nacuo sam da kora breze sadrzi neq supstancu koja bi mogla da steti tarantuli. istina ili ne? Planiram da Irminiju udomim u jednu takvu,ali vise nisam siguran.

loshme10
14.06.11., 20:59
Koliko ja znam, samo zimzeleno drvo ne sme u terarijum, a od listopadnih moze sve. Tako bar ja mislim, neka me ispravi neko ako gresim...

Bluie
14.06.11., 21:48
Breza ima dosta ulja i smole u kori, koja joj koriste kao zastita od insekata, izmedju ostalog. Kao i cetinari..
Imas gomilu drugog listopadnog drveca koje posle termicke obrade mozes da koristis kao dekor, vidi da zaobidjes brezu.

Dule
14.06.11., 22:39
I,bre,koj sam baksuz,za sta god da se uhvatim ispadne da je otrovno. Prvo bor,sad breza. Ima li jos nesto otrovno,a da nije breza ili cetinar?

Bluie
14.06.11., 22:46
Imas u bilo kom vecem parku ili (listopadnoj) sumi gomilu panjeva i korenja iscupanih stabala. Sigurno mozes da nadjes nesto zanimljivo za terarijum ili neki cokot vinove loze da iseces...

Dule
14.06.11., 22:58
A,pa nadjem ja,nadjem...Samo uglavnom posle cujem da sam nasao neko zlo. Nasao sam i bagrem,ali nekim cudom jos ne cuh da je otrovan. Zato pitam ima li jos sta poznato da ne sme u terarijum?

darkomarkovic21
15.06.11., 02:28
Kako sam čuo ni orah, tj orahovina ne bi smela u terarijum... ili sam loše načuo... Ugavnom imam jedan stari panj, baš star, suv mislim da je orahovina, bar tako moj deda tvrdi :), jel bi bio problem da ga stavim kod T u ter???

Bluie
15.06.11., 10:40
Citao sam da cak i cetinar moze da se iskoristi, kada mu se smola razgradi (poseceno ili mrtvo drvo), a to je tipa 50-100 godina :S samo sto se do tad i panj tj. drvo raspadne od svega i svacega..
Mislim da orah moze da se koristi, samo on nema neke cvorove i krivine, pa da izgleda dekorativno u terarijumu.

darkomarkovic21
15.06.11., 18:44
Ma imam neki stari panj, deo koji je bio u zemlji i baš #####ano izgleda... Samo ako orah može da se koristi, negde sam pročitao da nemože.. Pa me interesuje da li još neko zna nešto o tome???????

yowandbm
18.06.11., 00:35
Ja sam isto čuo da je orah toxičan za tarantule..ne znam zbog čega tačno al kao ne bi trebalo da se stavlja u terarijum.

darkomarkovic21
18.06.11., 00:46
Ja sam isto čuo da je orah toxičan za tarantule..ne znam zbog čega tačno al kao ne bi trebalo da se stavlja u terarijum.

Nzm koliko je štetan kad se baš osuši?! Ali bolje da se ne experimentiše.... :(

Zlopanja
18.06.11., 15:27
Ja u terarijumu vec neko vreme drzim sisarku suvu i ne primecujem da nesto smeta pauku. Jel se to za cetinare odnosi samo na drvo tj. koru ili i za plodove

darkomarkovic21
18.06.11., 16:45
Ja u terarijumu vec neko vreme drzim sisarku suvu i ne primecujem da nesto smeta pauku. Jel se to za cetinare odnosi samo na drvo tj. koru ili i za plodove

Mislim da se odnosi samo na drvo (koru), pošto ima smolu, i onaj zaj**an miris... Dok šišarka nema tako da mislim da je šišarka ok... Nego za orah me čudi.... Nema smolu mada ima neki miris, ali kad se osuši mislim da može da bude, ali nije ni bitno...

yowandbm
18.06.11., 22:59
Ja stvarno ne znam ništa više da ti kažem, probaj da pročešljaš malo net ;) a verujem da već jesi...

darkomarkovic21
19.06.11., 01:36
Ja stvarno ne znam ništa više da ti kažem, probaj da pročešljaš malo net ;) a verujem da već jesi...

Ma jesam... Tu sam i pronašao tu informaciju za orah i baš sam se začudio... Tačnije sajt je na hrvatskom i piše da nije preporučljivo u terarijum stavljati "ČETINARE, ORAH I OSTALE GORČEVINE"... e sad šta su ove gorčevine na našem jeziku pojma nemam... Ako neko zna nek napiše da se nebi zeznuli... :mad: