PDA

Pogledaj punu verziju : Br. Albopilosum... tarantula noob



MrSunsetpff
16.06.11., 15:32
ok ovako nov sam u ovome nabavio sam malu br. albopilosum 6. pr pa ono ako moze info koliko cesto da je hranim, vlaga, odrzavanje i tako sve je od pomoci... tnx in advance :)

DigiNS
16.06.11., 15:36
ok ovako nov sam u ovome nabavio sam malu br. albopilosum 6. pr pa ono ako moze info koliko cesto da je hranim, vlaga, odrzavanje i tako sve je od pomoci... tnx in advance :)

svaka 3 dana je nahranis naprskas malo i to je to nista specijalno kao i svaka druga terestrijalna nije zahtevna :D i nemoj te no life-rske fore ;D

Miroslav
16.06.11., 16:44
hrani ju ređe nego što ti je gore navedeno. Nemaš potreba da ju hraniš češće od jednom nedeljno. Tada možeš i da joj sipaš vodu u neki čep, ali tako da prelije i preko, jer neke tarantule neće da piju iz bilo kakvih posudica, već sa treseta.

darkomarkovic21
16.06.11., 21:00
Što se hranjenja tiče, 2 puta nedeljno je extra, čisto da bi malo brže porasla.. što se vlažnosti tiče po meni je bolji čep sa vodom i vlaženje nego samo vlaženje treseta... temperatura 23-27C i sve će da bude extra... Za hranu najbolje da nabaviš male lateralise, ako nemožeš onda tenebrije...

MrSunsetpff
16.06.11., 21:29
ok hvala svima... sto se hranjenja tice imam malu koloniju tenebrija.... tnx again :)

jovanbabic
16.06.11., 22:15
Moj savet za zdravu i aktivnu tarantulu je raznovrsna ishrana minimum 3 vrste insekata,(ko jos moze svaki dan jesti istu hranu dosadi)!

loshme10
17.06.11., 09:58
Pa ne moze tarantuli da dosadi da jede svaki put isto! I po meni je mnogo bolje da je hranis svaki put dubiama nego dubiom, pa posle fobasom, pa tenebrijom...

darkomarkovic21
17.06.11., 11:19
Pa ne moze tarantuli da dosadi da jede svaki put isto! I po meni je mnogo bolje da je hranis svaki put dubiama nego dubiom, pa posle fobasom, pa tenebrijom...

I mnogo je lakše, nije to gušter pa da joj treba 5-6 vrsta insekata...

Graciotello
17.06.11., 11:34
Pa netreba ni gusteru 5-6 vrsta insekata :D Moje T jedu od "rodjenja" letarise pa napreduju extra i jednom sam im dao one larve moljaca :D

jovanbabic
17.06.11., 12:02
Niste davali pa neznate, kad se hrane laterima T zna da ce on doci kod nje i samo ga ceka a kad joj dajes razovrsno ona skace i juri. :D lepse za gledati!

Geni
17.06.11., 12:08
To se ne dešava. Tarantule nemaju mozak da bi mogle nešto da nauče. Isključivo reaguju instinktivno i isto se ponašaju svaki put. To što si ti protumačio kao lov je reagovanje na vibracije. Tarantula koja oseti slabe i spore vibracije u daljini će krenuti ka njima a kada oseti slabe i brze će sačekati da može bolie da proceni lokaciju i tip plena. Love oni i lateralise ako se isti ne dovuče do njih.

darkomarkovic21
17.06.11., 13:08
Niste davali pa neznate, kad se hrane laterima T zna da ce on doci kod nje i samo ga ceka a kad joj dajes razovrsno ona skace i juri. :D lepse za gledati!

Izvini ali nije tačno to što si napisao... Moja genicualata ponekad juri lateralise, sav treset razruši i raskopa a ponekad ga samo sačeka... Ili savisi od njenog raspoloženja ili kako kaže Geni procenjuje situaciju, nzm, uglavnom ima šta da se vidi.... Evo na primer juče sam je prvi put hranio posle presvlačenja, kad sam joj pustio lateralisa potrčali su jedno drugom u zagrljaj :icon_cheers: :p

yowandbm
21.06.11., 13:57
Geni je skroz u pravu...a što se tiče hranjenja možeš češće dok pauk ne dođe do nekih 10cm raspona nogu, a onda uspori, tipa 1 nedeljno ili ređe...radi životnog veka i tako dalje...ima jako mnogo o tome na forumu, sve što piše u ovoj temi je ispisano mnogo puta, samo treba čitati forum, ne moraš uopšte ni da postuješ jer većinu stvari saznaš dok iščitavaš teme.

Vlada 71
21.06.11., 14:43
Hrani je jednom nedeljno ja moje tarantule hranim lateralisima i treba ti neki cepic sa vodom da ne bi prskao non-stop i to ti je to