PDA

Pogledaj punu verziju : Lateralisi jedu ooteke



darkomarkovic21
17.06.11., 13:01
Na predlog nekih članova foruma sklonio sam treset lateralisima, pre svega zbog toga što mi se javila budj... Imam 100kom, držim ih u kantici od 5L.. Znači izbacio sam treset, imaju čiste kartone za jaja, jednu posudu sa suvom hranom (koncetrat za kokoške :)) i drugu posudu u kojoj je povrće (zadnjih 5-6 dana im dajem krastavac).. Inače temperatura je oko 25C... Ranije dok je bio treset stranice posude su bile vlažne sada nisu, probušio sam još koju rupu... Dok sam imao terset nisu jeli ooteke, i nalazio sam ih i po tresetu i po kartonima, inače tad sam im koncetrat stavljao u kartone... Od kako sam im izbacio treset našao sam 2 pojedene ooteke, a neke koje su ženke trebale da polože su nestale, nema ih nigde... ŠTA DA RADIM??? :eek: :club:

darkomarkovic21
17.06.11., 18:22
Ne bih odvajao posebno ooteke... Zaboravio sam da navedem... Ako je moguće da ih spasim, i omogućim im da se izvedu unutar kolonije..??? Bilo ko? :(

hey-ho
17.06.11., 21:11
Inače, da li jedu krastavac? Moji Blaberusi nisu hteli. Pomislio sam da možda neće zbog gorke supstance koju imaju u kori, čačkao sam po netu i našao da koru krastavaca neki koriste kao repelent mrava.
Ako ne jedu krastavac a i ako jedu možda im pored tog gorkog soka treba vode pa napadaju ooteke.
Zameni krastavce jabukom ili šargarepom, po standardu :)

jovanbabic
17.06.11., 22:55
Ja mojim za podlogu stavljam mekinje koje jedu u nedostatku hrane, i oteke se izlezu fenomenalno :)

darkomarkovic21
18.06.11., 01:44
Ja mojim za podlogu stavljam mekinje koje jedu u nedostatku hrane, i oteke se izlezu fenomenalno :)

Jel ti se ne javlja budj kad za podlogu stavljaš mekinje? Koliko često menjaš podlogu?

gagi
18.06.11., 07:54
Ubaci ti njima jabuku i hrani ih kvalitetnom lisnatom hranom za ribice.Moj ti je savet bez podloge...samo kartoni za jaja.

jovanbabic
18.06.11., 10:57
poenta je samo da povrce ne stavljas na mekinje neko na npr poklopac od tegle i sve je ok

darkomarkovic21
20.06.11., 21:07
Epa problem je rešen, prestali su da jedu ooteke... Još uvek ih hranim krastavcem i koncetratom za kokoške, temp je slična, kao i vlažnost, nema podloge osim kartona, voće-povrće i koncetrat stavljam u posudice, jedino što sam promenio to je što sam im ubacio još kartona i tako im povećao prostor... Za mnogo, pošto su ranije imali samo karton za 4 jaja (iscepan) a sada skoro ceo onaj kvadrat (za 20 ili već koliko jaja).. Da li je bilo do toga ili nečeg drugog nzm uglavnom prestali su.. Ako neko ima još neku ideju neka kaže.. pozzzzzzzzz