PDA

Pogledaj punu verziju : Ujed mrtve zmije (oftopik iz Zmije Srbije)



Stenly
17.06.11., 03:32
Da li je tacno ovo, da i posle uginuca, naredna dva sata zmija moze da ujede kako pise ovde bas na kraju teksta

http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/199917/Pojavila-se-crna-sarka-na-Vrsackim-planinama

nenad
17.06.11., 11:05
Jeste tacno, desavalo se i kod nas.

Stenly
17.06.11., 12:15
Jeste tacno, desavalo se i kod nas.

Hm, to je bas zanimljivo, koja je vrsta bila upitanju kod nas???

Kako to objasnjavaju strucnjaci, kao zaostali refleks, ne znam. Kokoska i posle secenja glave moze da skace i baca se, ali nekolikominuta i to su valjda da kazem totalno laicki verovatno nervi, ne znam kako drugacije da objasnim, pa dok se ne ohlade...rade...

nenad
17.06.11., 12:48
Desavalo se sa poskocima da ujedu sat i vise posle ubijanja. U pitanju je samo refleks.

MrFuzzums
17.06.11., 13:21
Evo da se ilustruje pojava :) nije poskok doduse:

http://www.youtube.com/watch?v=6QasA6NQXXQ

UPOZORENJE: malo je morbidno i nimalo lep prizor

Dragan Gacic
18.06.11., 23:43
jeste, gledao sam dosta emisija o tome...desava se, pogotovu kad se neki "hrabri" pametnjakovic odluci da zmiji odsece glavu a onda istu da ponese kao suvenir i dokaz hrabrosti i onda cap...

nenad
19.06.11., 02:08
I iskreno se nadam da će im se svaki put i dešavati :D Uvek sam na strani zmija. ;)

Dragan Gacic
19.06.11., 22:56
[QUOTE=nenad;141737]I iskreno se nadam da će im se svaki put i dešavati :D Uvek sam na strani zmija. ;)[/QUO


cim zele da je ubiju i ona mora da se brani pa makar i tako...niko nikog ne treba da ubija bez razloga...

Igor Velevski
19.06.11., 23:19
[QUOTE=nenad;141737]I iskreno se nadam da će im se svaki put i dešavati :D Uvek sam na strani zmija. ;)[/QUO


cim zele da je ubiju i ona mora da se brani pa makar i tako...niko nikog ne treba da ubija bez razloga...

"Ubijanje bez razloga" je iskljucivo ljudska odlika i po ovome moze da se vidi da je najveca greska ili devijacija prirode postojanje coveka....

Dragan Gacic
20.06.11., 16:03
tako nekako, skoro gledam neku emisiju na tv o galapagosu i kornjacama i koliko tamo vlasti vode bitku protiv istrebljivaca raznih zivotinja, jos se ti kao bune ee ne daju nam da lovimo, a istrebili su skoro sve morske krastavce iz okoline galapagosa.. kad bi samo malo bilo vise onih koji su za ocuvanje prirode bilo bi lakse, ali dzaba, kad vidim da neko u sumi lagano zavrljaci prikolicu smeca i skoljku od auta sve mi je jasno dokle smo stigli...

MrFuzzums
20.06.11., 16:56
"Ubijanje bez razloga" je iskljucivo ljudska odlika i po ovome moze da se vidi da je najveca greska ili devijacija prirode postojanje coveka....

Ponovo se skrece sa teme ali moram da se ubacim na kratko :). Ima koliko ja znam i nekih vrsta delfina koji takodje ubijaju iz zabave ili radi vezbe, ali i to na stranu mislim da je bezveze ljude nazivati devijacijom prirode. U sustini mi smo jos uvek zbunjeni primati dovoljno velikog kapaciteta mozga da smo svesni sveta oko sebe, nedovoljno velikog da ga potpuno razumemo.Ali ima vremena ipak smo kao vrsta jos mladi :)