PDA

Pogledaj punu verziju : A.Versicolor - presvlacenje problem!!!!!



Don
22.06.11., 01:24
Danas kad sam ustao primetio sam da mi se versi presvuko. Kad sam polako izvadio kosuljicu i malo bolje pogledao novopresvucenog versija video sam da mu se prednja leva noga,bas one dve male pored ustiju, nije presvukla. Da li moze to da predstavlja problem sada kod nju ili ce sama da se vremenom presvuce? I da li ce joj praviti problema kod hranjenja?

Hvala.

darkomarkovic21
22.06.11., 01:58
Uf .. može da bude za***ano... Jel si siguran da nije presvučena, i ako nije da li je manja od ove druge (koja je takođe pored usta)... Daj neku sliku... Ako se nije lepo presvukla, najverovatnije si nešto zas**o oko vlage.... :(

hey-ho
22.06.11., 02:04
Misliš na levi pedipalp? Probaj da svučeš sa pincetom dok još nije stvrdnuo oklop. Ne znam kako to tačno da izvedeš, ali ja bih nekako pokušao.

jovanbabic
22.06.11., 12:58
Prvo Pravilo. Nediras versi dok sama ne izadje. Drugo Pravilo vlaznost mora da ti bude velika znaci prskanje i kvasenje stalno sobzirom na trenutnu temperaturu.
E sad digni vlaznost i nista ne diraj je prvo ces je pincetom preplasiti, a drugo moze se desiti da odbaci nogu tako da ne pipaj.

Tarantul_a
22.06.11., 13:15
Jesi kosuljicu izvadio kad je ona sama skroz skinula ili si ti povukao sa nje?

Don
22.06.11., 14:14
Imala je vlagu. Bila se skroz presvukla i pomerila se na stranu, jedno 2-3cm od kosuljice. Kas se pomerila posle toga na staklu od teratijuma sam uocio da joj jedna noga manja..kao da nije presvucena. Plasim se da ne ugine :(((((

mata biolog
22.06.11., 15:53
kako se sada trenutno ponaša,. jel pokušava možda sama skinuti staru kožu sa pedipalpi??

darkomarkovic21
22.06.11., 16:15
Čisto sumnjam da može da ugine... Ali vrlo je moguće da će noga da joj otpadne ili da će se desiti nešto na tu foru (sa nogom) :( :( :( :( :( :(

Don
22.06.11., 18:00
Sad sam je gledao, ponasa se normalno ali noga je jos uvek tu. izgleda onako malo bledje u odnosu na druge. Mozda je i odbaci.

mata biolog
22.06.11., 20:08
kako izgleda bljeđe kada je na toj pedipalpi još zaostala stara koža.. može jedino biti tamnije od ostalih nogu..
koliko je velik versi.. da probaš, ali ekstra oprezno to možda skinit,. ili namoči tu pedipalpu vodom(tj. kamilicom).. trebalo bi samo otpasti.!!
javi kako napreduje!

jovanbabic
22.06.11., 20:49
Ja mislim da to ne treba dirati jer je versi vrlo osetljiv hvatanje i umakanje moze dovesti do nezeljenih posledica.

mata biolog
22.06.11., 21:59
mislio sam na to kao zadnju opciju.. prvo ostavi par dana da vidiš kako će biti!!

Geni
23.06.11., 02:07
Da li si ti siguran da je ostala stara košuljica na nozi ili je noga izašla zakržljala pa je zato manja? Ne bi trebala da bude bleda.

Don
23.06.11., 02:54
Jesam. Presvucene noge su tamno plave boje,ova zakrzljana je svetla i izgleda mnogo tanko,prozirno,kao da ce svakog casa da otpadne. versi normalno hoda ali nju skoro i da ne koristi. Sa desnom se oslanja na pod, a levom staje ali nesigurnim korakom. Inace velika je oko 6cm u rasponu noge. Tek je dobila crvenu boju na apdomenu.

Evo jednog poredjenja koje je najslicnije izgledu noge kod T. Uzmite levu ruku,saku, i uporedite najmanji i sredni prst, ovaj izmedju savijte ispod. Eta tako izgleda. 99%

Cold_Beer
23.06.11., 06:53
Jesam. Presvucene noge su tamno plave boje,ova zakrzljana je svetla i izgleda mnogo tanko,prozirno,kao da ce svakog casa da otpadne. versi normalno hoda ali nju skoro i da ne koristi. Sa desnom se oslanja na pod, a levom staje ali nesigurnim korakom. Inace velika je oko 6cm u rasponu noge. Tek je dobila crvenu boju na apdomenu.

Evo jednog poredjenja koje je najslicnije izgledu noge kod T. Uzmite levu ruku,saku, i uporedite najmanji i sredni prst, ovaj izmedju savijte ispod. Eta tako izgleda. 99%

Hajde uslikaj ako mozes tu nogu,bice mnogo jasnije o cemu se radi,nego da ovako nagadjamo.

loshme10
23.06.11., 10:51
Meni to lici kao da ona nije imala tu jednu pedipalpu a da ti to mozda nisi primetio, pa da joj je sada izrasla ali manja i tanja od druge... Meni se to isto desilo sa boehmei, nisam primetio da nema jednu nogu pa sam tek kad se presvukla, i kad sam video da je nova noga kraca, tanja i bledja video i na slikama od ranije da joj je stvarno falila jedna noga...

Geni
23.06.11., 12:15
Pa ako je manja i svetlija znači da je zakržljala a ne da joj je ostala stara košuljica. Svakako nemoj ništa da diraš... Ako je ostala stara košuljica, postoji mogućnost da ispod nije razvijena noga i da ćeš izazvati curenje ako pokušaš na silu da je skineš.

darkomarkovic21
23.06.11., 18:25
Sve u svemu, ne diraj ništa.... :cool:

yowandbm
23.06.11., 20:39
To će joj verovatno predstavljati problem i pri hranjenju :(

Geni
23.06.11., 20:43
Nece joj predstavjlati problem. Cak i da nema pedipalpu, nista joj nece faliti.

Don
24.06.11., 03:46
Nemam adekvatnu kameru da uslikam i da vam pokazem. Ali nadam se da cu naci nacin da vam pokazem kako izgleda. Gledao sam je danas opet i normalno se krece. Sacekacu jos nekih 2-3 dana pa cu joj dati da jede. Onda cu videti daj je ok.

Bifrost
24.06.11., 09:38
Meni je ne jasno sta se dogodilo. Da ll je ona bila citava pre presvlacenja? Ta prenja noga je pedipalpa nije zaista noga. Ako je svetle boje i tanka znaci da je pocela da se regenerise. Ali nije moguce da je izgubila palpu u ovom presvlacenju i da je odma zapocela regeneracija, mozda je palpa bila ostecena pre presvlacenja ali nije otpala, pa je zapoceta regeneracija sada... Daj sliku da vidimo. :).

loshme10
24.06.11., 18:03
To sam i ja rekao, da ona uopste nije ni imala tu pedipalpu, ali da Don to nije primetio sve dok sada nije izrasla ta nova koja drugacija od ove normalne...

Don
24.06.11., 21:37
Trenutno nemam cime da slikam, ali ako se budem snasao ostavicu slike.

Don
27.06.11., 19:46
Evo slike kako izgleda versi:

http://www.dodaj.rs/t/1c/Jd/3tbU92O8/imag0017.jpg (http://www.dodaj.rs/?1c/Jd/3tbU92O8/imag0017.jpg)


http://www.dodaj.rs/t/2r/5k/23FeVbJ9/imag0018.jpg (http://www.dodaj.rs/?2r/5k/23FeVbJ9/imag0018.jpg)


http://www.dodaj.rs/t/b/j2/3ndbRdQ8/imag0019.jpg (http://www.dodaj.rs/?b/j2/3ndbRdQ8/imag0019.jpg)