PDA

Pogledaj punu verziju : Mahovina + tarantula + terarijum



darkomarkovic21
27.06.11., 11:42
Epa pošto niko ne gleda stare teme (sa novim postovima), primoran sam da započnem novu.... Interesuje me sledeće: želim da ‚‚zasadim‚‚ mahovinu (da bude zelena i lepa :)) u terarijum sa tarantulom (A.geniculata ako je bitno) i imam neka pitanja u vezi toga. Inače pročitao sam fore za čišćenje i sređivanje mahovine pre postavljanja u terarijum....

a)da li je to moguće?
b)da li joj smeta svetlost - mahovini (reflektorka sijalica od 40W crvena)?
c)da li joj odgovara temp od 25-27 C?
d)da li utiče na vlagu (smanjuje, povećava i slično)?
e)da li može da smeta T, na neki način?

DigiNS
27.06.11., 13:24
Epa pošto niko ne gleda stare teme (sa novim postovima), primoran sam da započnem novu.... Interesuje me sledeće: želim da ‚‚zasadim‚‚ mahovinu (da bude zelena i lepa :)) u terarijum sa tarantulom (A.geniculata ako je bitno) i imam neka pitanja u vezi toga. Inače pročitao sam fore za čišćenje i sređivanje mahovine pre postavljanja u terarijum....

a)da li je to moguće?
b)da li joj smeta svetlost - mahovini (reflektorka sijalica od 40W crvena)?
c)da li joj odgovara temp od 25-27 C?
d)da li utiče na vlagu (smanjuje, povećava i slično)?
e)da li može da smeta T, na neki način?


moguce je, ne smeta joj ona je je uvek na severnoj strani sveta kori drveca samo ne znam sta ce ti sijalica za tarantulu al ajde, temp joj odgovara, voli vlagu, ne bi trebalo da joj smeta meni stoji kod irminije jer ona voli vlagu vec duze vreme i nije joj nista

Tarantul_a
27.06.11., 14:39
Ne treba ti ziva mahovina. Ona kad se osusi ostaje zelena. Kimo mi je pravio terarijum sa mahovinom, on ima iskustva sa tim.

ganjachica zmajeva
27.06.11., 14:45
Ja sam se svojski trudila kod moje tarantule da mahovina ostane živa, ali to je ili nemoguće ili ja radim nešto pogrešno. Ali nije neka razlika, samo ja koja znam da nije živa mahovina primećujem razliku. Tako da je samo ubaci u terarijum, pričvrsti je ako hoćeš i uživaj.

Edti: evo, ovo na slici je mrtva mahovina
http://img688.imageshack.us/img688/9401/dscn07672.jpg

darkomarkovic21
27.06.11., 20:02
ne znam sta ce ti sijalica za tarantulu al ajde

Sijalicu koristim za grejanje....


Ja sam se svojski trudila kod moje tarantule da mahovina ostane živa, ali to je ili nemoguće ili ja radim nešto pogrešno. Ali nije neka razlika, samo ja koja znam da nije živa mahovina primećujem razliku. Tako da je samo ubaci u terarijum, pričvrsti je ako hoćeš i uživaj.

Edti: evo, ovo na slici je mrtva mahovina
http://img688.imageshack.us/img688/9401/dscn07672.jpg

ova mahovina baš coool izgleda, nikad ne bih rekao da je ‚‚mrtva‚‚.. Jel se drži ok, mislim da se ne lomi itd..??

DigiNS
28.06.11., 00:54
grejes je leti a hladis zimi a? :D

ganjachica zmajeva
28.06.11., 00:56
Ma jok, pod rukom je suva, ali se ne lomi. Samo u tom slučaju, ako je mrtva, moraćeš ili da je dobro zaglaviš u neki prorez ili da je zalepiš super lepkom za podlogu. Ne treba mnogo lepka, samo po kap na dva ili tri mesta, zavisi koliko je velika.

darkomarkovic21
28.06.11., 14:06
Ma jok, pod rukom je suva, ali se ne lomi. Samo u tom slučaju, ako je mrtva, moraćeš ili da je dobro zaglaviš u neki prorez ili da je zalepiš super lepkom za podlogu. Ne treba mnogo lepka, samo po kap na dva ili tri mesta, zavisi koliko je velika.

Hvala, videću kako ću to da rešim.... ;)


grejes je leti a hladis zimi a? :D

ma zimi je iznesem na terasu... :p :D u sobi mi je inače temp oko 22C, sada leti a želim da mi što brže poraste, pa je zbog toga i sad grejem na nekih 27-29C ;) i češće hranim, pa kad bude šta znam 10ak cm onda planiram da je iskuliram i što se temeperature a i hrane tiče... pozzzz

Ako još neko ima neku ideju ili način na koji on održava mahovinu u terarijumu neka piše......

darkomarkovic21
28.06.11., 22:32
grejes je leti a hladis zimi a? :D

Danas mi je pregorela sijalica (proživela je svojih 1000h), nadam se da si srećan sada :p :D :p :p ;)

DigiNS
28.06.11., 22:58
Au ### nisam nista lose mislio :D .... ma nije nego mi malo cudno da ti je tako hladno kod tebe :)

darkomarkovic21
29.06.11., 01:11
Au ### nisam nista lose mislio :D .... ma nije nego mi malo cudno da ti je tako hladno kod tebe :)

### severna strana kuće, inače ona gde stalno duva vetar, sunce je greje samo 5sati dnevno i to ujutru.... šta da ti kažem, leti je lepo, a zimi veoma #####ano :eek: :( evo sad bez sijalice temp je 22C

DigiNS
29.06.11., 02:13
### severna strana kuće, inače ona gde stalno duva vetar, sunce je greje samo 5sati dnevno i to ujutru.... šta da ti kažem, leti je lepo, a zimi veoma #####ano :eek: :( evo sad bez sijalice temp je 22C

Bas skenj :O pa sta da kazem preseli se u novi sad :D :p