PDA

Pogledaj punu verziju : Opet pomoc oko prepoznavanja



Darko6
02.07.11., 14:32
uhvario sam nekoliko ovih mrava mislim da su kraljice dali neko zna o kojoj se vrsti radi i dali je to kraljica ako jeste kako i gde da je cuvam i za koliko dana cu dobiti prva jajasca juce sam ih uhvati izgleda da im je bio svadbenim let :) http://i51.tinypic.com/fpbf3o.jpg http://i55.tinypic.com/263ca3s.jpg http://i51.tinypic.com/11w9a81.jpg zahvaljujem se svakom ko se ukljuci u temu :D

e da i jos nesto ako je ovo kraljica i ako nekom treba nek mi detaljno objasni kako da posaljem posto imam jednu viska

DigiNS
02.07.11., 17:27
ako se ne varam ovo je neka formica vrsta mozda rufa :)

Darko6
02.07.11., 18:20
jel si siguran da je kraljica nije bitno koja je vrsta da je necuvam za dzabe sta mislis kad ce da polozi prva jajasca i dali znas cime da je hranim ?

puno hvala jeste izgleda vidi se po stomaku :D:D:D:D:D:D

DigiNS
03.07.11., 01:18
kraljica je dajem glavu :D samo je stavi u epruvetu imas u apoteci ono pribor za bris uzmi to i stavi je unutra samo pazi sa otvorom meni su bezali l.niger odatle... i stavi vatu unutra prvo pa navlazi tek tek samo da bude povrsina malo mokra i pusti kraljicu unutra i krece sa jajima posle par dana... tu gde je drzis i nije nesto sem ako nije formikarijum ili terarijum gde ces je drzati ali ako ej tu stavis neces je videti narednih godinu dana dok ne krenu radnici polako ..


http://www.youtube.com/watch?v=ywwyvwSC5aY&feature=related ovako nesto da bude

Darko6
03.07.11., 08:00
hvasa stvarno si dobar covek :D ja sam 2 stavio zajedno i neznam dal su se pobile od tada se jedna prenemaze samo se drlja nogama cime da ih hranim ???

podelio sam nekoliko klincima do komsiluku sacu da kazem sve da mi vrate :club:

jedna sto je kod komsije ima crvenkaste noge i donji deo inace nasao sam ih blizi jednog sumarka mozda to pomogne pri prepoznavanju kad nemam foto aparat nego slikam mobilnim :D

DigiNS
03.07.11., 15:13
hvasa stvarno si dobar covek :D ja sam 2 stavio zajedno i neznam dal su se pobile od tada se jedna prenemaze samo se drlja nogama cime da ih hranim ???

podelio sam nekoliko klincima do komsiluku sacu da kazem sve da mi vrate :club:

jedna sto je kod komsije ima crvenkaste noge i donji deo inace nasao sam ih blizi jednog sumarka mozda to pomogne pri prepoznavanju kad nemam foto aparat nego slikam mobilnim :D

Verovatno je formica rufa vrsta, ja sam ih viđao na kerećoj plaži ovde kod mene u Novom Sadu. Šta god da radiš ostavi sebi najveću kraljicu :)Z ako su iz istog legla kraljice neće se pobiti, ne moraš je hraniti dok se prvi radnici ne izlegu :)

Možeš li mi reći samo koliko su velike kraljice koliko cm ?

Darko6
03.07.11., 20:05
e bacio sam tu kraljicu bila je mnogo mala danas sam nahvatao dvadesetak kraljica mislim da su l.niger ostavio sam sebi 4 koje su mi pale pod ruku prosetajte malo po prirodi ja sam mogao stotinak da nahvatam sve je krcato na svakom su koraku :D e ubacio sam sa kraljicim i jednog mrava mislim da je iste vrste ali su se pobili sutra ubacujem fotke kupio sam epruvete i sve ih smestio

DigiNS
03.07.11., 21:33
e bacio sam tu kraljicu bila je mnogo mala danas sam nahvatao dvadesetak kraljica mislim da su l.niger ostavio sam sebi 4 koje su mi pale pod ruku prosetajte malo po prirodi ja sam mogao stotinak da nahvatam sve je krcato na svakom su koraku :D e ubacio sam sa kraljicim i jednog mrava mislim da je iste vrste ali su se pobili sutra ubacujem fotke kupio sam epruvete i sve ih smestio

Ova kraljica sto si bacio ima vece mrave #####o si se gadno :D ako je to ta sto ja imam :)

Darko6
03.07.11., 22:05
Kako kad je bila duplo manja od ove sto sam je danas uhvatio ?

DigiNS
04.07.11., 02:58
Ne znam, nemoguće ... možda si uhvatio neku drugu vrstu ove crvene mada možda i nisi možda si uhvatio c.vagusa :S jako me sada zbunjuje to što ne mogu da je vidim golim okom a ne ovako ... mada mislim da je l.niger vagus je pocetkom maja...kad smo već kod toga kada sam ti odgovorio u drugoj temi prethodni post išao sam na basket i naišao na formicu kraljicu naravno uvek imam epruvetu u torbici tako da sam je stavio :) sada imam 2 formice i 12 nigera ;)