PDA

Pogledaj punu verziju : Koju kraljicu da uzmem? :))



DigiNS
04.07.11., 16:10
Ćale u Nemačkoj pa će mi uzeti kraljice od antstore firme :) eh sad zanima me koju vrstu da uzmem i zašto? ;)

Ja bih jedne od ovih dole navedenih ali ne mogu da se odlučim:

1. Camponotus herculeanus
2. Camponotus ligniperda
3. Manica rubida
4. Formica (Raptiformica) sanguinea

Darko6
04.07.11., 17:38
Kako se tamo krecu cene mrava ? Ja sam imao onu formicu sa crvenim strukom cini mi se da ima i radnike i vojnike vojnici su bas krupni sa velikim abdomenom veoma su agresivnj ako nisam pogresio vrstu :D ti su ti extra

DigiNS
04.07.11., 18:21
Kako se tamo krecu cene mrava ? Ja sam imao onu formicu sa crvenim strukom cini mi se da ima i radnike i vojnike vojnici su bas krupni sa velikim abdomenom veoma su agresivnj ako nisam pogresio vrstu :D ti su ti extra

Teško da si tu baš vrstu uhvatio mada moguće je one su dosta velike a ove formice sto ih ima svuda to su verovatno rufa ... imam i ja dve kraljice ako nadjem 3 posleću ti je, ova formica sto ja ocu je dosta velika za razliku od naših teško da si baš ovu vrstu uhvatio ali sve je moguće

Bifrost
04.07.11., 18:27
Pa kad je vec tamo bolje ti je da ti uzme neku egzoticnu vrstu kojoj ne treba hibernacija... Sad su tanki tamo u antstore, ali imaju iz azije messora nekog za 30e...

DigiNS
04.07.11., 19:09
Pa kad je vec tamo bolje ti je da ti uzme neku egzoticnu vrstu kojoj ne treba hibernacija... Sad su tanki tamo u antstore, ali imaju iz azije messora nekog za 30e...

Ma gledao sam ja ali to je sve 300 evra dobro to je najskuplje što sam video..... a mesori mi nisu zanimljivi nešto gledao sam ja sve... pogledaću tu vrstu što si spomenuo mada teško mislim da ću uzeti hercelanusa i ligniperdu :) jel možeš da mi opišeš ovu formicu sto sam naveo i mirmicu rubidu da znam kakve su otprilike jel slabo piše na sajtu o veličini ako znaš nešto naravno

Bifrost
04.07.11., 19:38
Ne znam ali proguglacu...

Manica rubida radnici 5-9mm kraljica 10-12mm (imaju zaoku :D)

Formica sanguinea radnici 6-9 kraljica 9-12

DigiNS
05.07.11., 00:44
Ne znam ali proguglacu...

Manica rubida radnici 5-9mm kraljica 10-12mm (imaju zaoku :D)

Formica sanguinea radnici 6-9 kraljica 9-12

Hvala što si proguglao za mene ja nikako nisam mogao da nadjem... znači obe vrste camponotusa koje hoću su veće ?? koja vrsta camponotusa je veća ligniperda ili herceleanus ? sve četiri vrste su mi primamljive ..... rubide zbog žaoke.... formica jer kradu tuđa jaja pa koriste njihovu decu kao vlastitu a oni ni ne znaju da su drugačiji jer ih ovi obasipaju njihovim feromonom..... a camponotus zbog veličine naročito ligniperda jer je lepa jako vrsta a i formica ova je lepa isto tako crveno crna :)Z .... samo mi reci messor jedini ima ratnike kao ? msm ja računam da je svaki veći radnik neki ratnik ..


Pozdrav

Bifrost
05.07.11., 02:57
Pa camponotus iz razloga sto je veci i sto ima minor i major radnike, da ima neke razlike u drustvu xD. Sad Camponotus herculeanus ili Camponotus ligniperda, ligniperda je veca, i kontam da bi joj vise prijao gipsani formikularijum nego herculeanusu, herculeanus voli drvo...

DigiNS
05.07.11., 12:12
Pa camponotus iz razloga sto je veci i sto ima minor i major radnike, da ima neke razlike u drustvu xD. Sad Camponotus herculeanus ili Camponotus ligniperda, ligniperda je veca, i kontam da bi joj vise prijao gipsani formikularijum nego herculeanusu, herculeanus voli drvo...

Hvala bifroste definitivno si mi pomogao da se odlučim oko koje vrste e sad samo da kažem ćaletu da poruči :D i ja sam mislio lignipredu još su crvenkaste :)Z

Darko6
05.07.11., 13:21
Polozila mi je kraljica prva jajasca jako su sicusna sta da radim zakoliko ce da se izlegu ako sve bude ok ?ako lu u pitanju l. nigeri ? :D

DigiNS
05.07.11., 14:47
Sve sam ti odgovorio na PP samo se opusti :)