PDA

Pogledaj punu verziju : potrebna prva pomoc



URosh
05.07.11., 01:55
evo vec dva sata citam postove o tarantulama i sad sam jos vise "zagrejan" i zainteresovan za kupovinu svoje prve tarantule... :D za pocetak bih me zanimalo koje tarantule su dobre za pocetnike i koliko se krecu cene... HVALA PUNO!! :icon_salut:

DigiNS
05.07.11., 02:05
evo vec dva sata citam postove o tarantulama i sad sam jos vise "zagrejan" i zainteresovan za kupovinu svoje prve tarantule... :D za pocetak bih me zanimalo koje tarantule su dobre za pocetnike i gde i kako bih mogao da ih nabavim... (i koliko se krecu cenu) HVALA PUNO!! :icon_salut:

Cene su ti oko 4-20 eu za sling-a odnosno malu tarantulu obicno su terestrijalne dobre za pocetnike jer nisu brze kao arboeralne .... probaj da guglas

n.chromatus,g.pulchripes,a.geniculata,l.parahybana ,b.emilia,b.smithi,b.vagans, c.cyaneopubescens itd... a od arboeralnih su ok p.regalis i p.irminia i a.versicolor

loshme10
05.07.11., 02:12
Samo bih ispravio Digija za cenu slingova, od 3 pa sve do 80+e, sve zavisi sta hoces i koliko mozes da platis... ;)

URosh
05.07.11., 02:20
evo guglao sam i ove mi se svidjaju: n.chromatus, a.geniculata, b.smithi, p.regalis, a.versicolor... ja bih naravno uzeo male tarantule... hvala na postu

uzeo bih neke jeftinije za pocetak pa da vidim kako se snalazim u tim vodama :D

Sinbad
05.07.11., 02:23
Sve te sto si nabrojao su oko 10-ak eur velicine 2-3cm...

Osiphioness
05.07.11., 02:30
Ja glasam za N. chromatus ili A. geniculata ;)

Miroslav
05.07.11., 02:50
A. versicolor-a izbaci sa liste kao tarantule za početnika

URosh
05.07.11., 02:58
n.chromatus ili b.smithi mi onda ostaju... moram sto pre da je nabavim :D

DigiNS
05.07.11., 03:50
Samo bih ispravio Digija za cenu slingova, od 3 pa sve do 80+e, sve zavisi sta hoces i koliko mozes da platis... ;)

Hvala miloše upravu si sad sam se setio da je metalika dosta skupa :D dobro versi i nije početnički ali nije on agresivan kao naprimer murinus

Axe Marko
05.07.11., 10:33
Moj glas ide za Chromatusa.:) Imam jednog,uzeo sam ga kada je imao oko 1 cm ako ne i manje.To je bilo krajem februara i sada ima 8cm raspon nogu.Dosta je aktivan,brzo raste i jede kao lud.:)

Vlada 71
05.07.11., 11:24
Za pocetnike su dobre sve iz roda Brachipelma,Avicularia ja bih ti preporucio Nhandu chromatus-a , A. versicolor, C. Cyanopubescens. Srecno ;)

darkomarkovic21
05.07.11., 11:41
Preporučujem: A.geniculata, N.chromatus, i ako ti se sviđaju malo lude boje C.cyaneopubescens... pozzzzzzzzz

URosh
05.07.11., 19:13
najverovatnije cu da uzmem chromatus, on mi je nekako najbolji za trenutnu, pocetnicku situaciju.... hvala svima.... :icon_salut:

Axe Marko
05.07.11., 19:14
Nema na cemu...Neces se pokajati,super tarantula.:) Caos

VeNoM-StinG
05.08.11., 03:34
slazem se sa digijem za terestrijalne koje je nabrojao :D A . geniculata ipak na prvom mestu kao ljubimica <3 <3 <3 Regalis ti je prebrz za pocetak . Chromatus ti je dobar izbor ali Geniculata i Smithi :) <3 <3 <3

MRGooD25
05.08.11., 03:57
P.Regalis nije za pocetnika! Brz je kao vetar! A i arborealna je taratnula.. Bolje neku iz roda Brauchipelma ili Grammostola... Sporije rastu, ali su izuzetno mirne... Moja omiljina je G.Pulchra! A.Geniculata je po meni najbolji izbor za tarantulu koja brzo raste, a da je za pocetnika...

VeNoM-StinG
06.08.11., 03:57
P.Regalis nije za pocetnika! Brz je kao vetar! A i arborealna je taratnula.. Bolje neku iz roda Brauchipelma ili Grammostola... Sporije rastu, ali su izuzetno mirne... Moja omiljina je G.Pulchra! A.Geniculata je po meni najbolji izbor za tarantulu koja brzo raste, a da je za pocetnika...

Upravu si, ali Grammostole sporo rastu pa ako je pocetnik najverovatnije da ce da ga smoriti , najbolje je da uzme Geniculatu ili Parahybanu posto dosta brzo rastu :)

hey-ho
06.08.11., 04:06
Što se tiče Grammostola, G. pulchripes raste dosta brže od G. pulchra-e i G. rosea-e. Imao sam ih istih veličina i prešišao ih je samo tako :)

VeNoM-StinG
06.08.11., 04:21
Što se tiče Grammostola, G. pulchripes raste dosta brže od G. pulchra-e i G. rosea-e. Imao sam ih istih veličina i prešišao ih je samo tako :)

Ma Geniculatu da uzme to mu je lepa Tarantula a i dosta brzo raste :D Nema da briga sa njom :D xexexeexe

DigiNS
06.08.11., 06:05
G.pulchripes dosta brzo raste i jos je lepa ;)

mata biolog
06.08.11., 13:46
Što se tiče Grammostola, G. pulchripes raste dosta brže od G. pulchra-e i G. rosea-e. Imao sam ih istih veličina i prešišao ih je samo tako :)

slažem se,. moja G. pulchripes se presvlači redovit svakih mjesec dana, tako da razbija predrasude o grammostolama kao sporo rastućim tarantulama. iako nisam imao ostale vrste iz toga roda, pa ne mogu reći usporedivši s njima.
ali ova, baš brzo raste,.. nema šta!! :D

loshme10
06.08.11., 14:10
Grammostole i jesu spororastuce T, mislim da je to rod koji najsporije raste, ali je aureostriata izuzetak, Bog zna zasto... :p

Muffy
08.08.11., 02:33
slažem se,. moja G. pulchripes se presvlači redovit svakih mjesec dana, tako da razbija predrasude o grammostolama kao sporo rastućim tarantulama. iako nisam imao ostale vrste iz toga roda, pa ne mogu reći usporedivši s njima.
ali ova, baš brzo raste,.. nema šta!! :D
Je l' mala tarantula?

mata biolog
08.08.11., 12:34
Je l' mala tarantula?

ej. sada je nekih 4-4.5cm, a uskoro će i presvlačenje, a to između ostaloga znam kada počne razmještati treset, tada znam da će uskoro biti presvlačenje, a i potamnila je već malo..
p.s. kada sam je kupio bila je nekih 1cm, ako ne i manja , a dosad je imala 7 presvlačenja(od toga 5 kod mene..) :)

Muffy
08.08.11., 22:53
Ja mislim da se ona, dok je mala, redovno mesecno presvlaci, ali malo poraste nakon presvlacenja...a i jos je mala pa se zato svakog meseca presvuce.
Moja irminia se uvek pre genikulate presvlacila i tek sad kad su malo porasle vidi se da je genikulata zasluzila naziv brzo rastuce tarantule, presvukla se ima vec par dana, a irminia jos ceka... :)

Cekaj da malo poraste i videces koliko ce joj vremena trebati izmedju presvlacenja... :P

mata biolog
08.08.11., 23:12
ma znam da,... vjerujem ti svakak. još je mala, a i tijekom svakog presvlačenja nije narasla nešto ekstra..

loshme10
08.08.11., 23:45
Moja geniculata se poslednji put presvukla u januaru, ali je vec polno zrela zenka... Sto su starije i vece, to se redje presvlace. ;)

hey-ho
09.08.11., 00:01
Ja mislim da se ona, dok je mala, redovno mesecno presvlaci, ali malo poraste nakon presvlacenja...a i jos je mala pa se zato svakog meseca presvuce.
Moja irminia se uvek pre genikulate presvlacila i tek sad kad su malo porasle vidi se da je genikulata zasluzila naziv brzo rastuce tarantule, presvukla se ima vec par dana, a irminia jos ceka... :)

Cekaj da malo poraste i videces koliko ce joj vremena trebati izmedju presvlacenja... :P

Evo moje posle godinu i po dana pa ti vidi :D

http://i196.photobucket.com/albums/aa77/ass_ass_in/S5030026.jpg?t=1312837195

http://i196.photobucket.com/albums/aa77/ass_ass_in/S5030031.jpg

loshme10
09.08.11., 00:37
A evo moje geni posle 11 meseci:

http://img51.imageshack.us/img51/1765/img00315201103251711.jpg

Tj sada ima 19 meseci, ali je ovakva bila i sa 11, i sad cekam sledece presvlacenje za 18+cm! :D

hey-ho
09.08.11., 01:37
Jesi se ti to malo nafiksao pre no što si skupio petlju da je uzmeš u ruku? :)

loshme10
09.08.11., 01:41
Hahaha, ne, to mi je spric kojim im sipam vodu... :p

DigiNS
09.08.11., 02:39
Tako nesto bi mi dobro doslo za mrave .... gde si nabavio

loshme10
09.08.11., 10:45
Pa u apoteci, gde bi drugo? :p

yowandbm
09.08.11., 11:56
U apoteci ne daju te stvari...ni igle ni špriceve...trebaš da se natežeš sa njima...imaju trip da si narkoman kad tražiš...haos.

loshme10
09.08.11., 12:06
Hahahahaha! Ja nisam imao problem sa tim. Samo sam rekao da mi treba spric i igla, i ona je pitala koliki spric, a ja sam onda rekao sto veci moze-najveci! :D I ona je pocela da se smeje, ali mi je dala sta mi treba bez natezanja... :p

darkomarkovic21
09.08.11., 13:52
A evo moje geni posle 11 meseci:

http://img51.imageshack.us/img51/1765/img00315201103251711.jpg

Tj sada ima 19 meseci, ali je ovakva bila i sa 11, i sad cekam sledece presvlacenje za 18+cm! :D

Kolika ti je bila T kad si je nabavio, mislim koliko cm???

loshme10
09.08.11., 14:21
2-3cm, hibridno leglo od Kima! :D :p

darkomarkovic21
09.08.11., 15:09
2-3cm, hibridno leglo od Kima! :D :p

:p U jbt da znas da jeste... Moja je kod mene vec 4 meseca, i otprilike je imala 7 presvlacenja, sada je 5,5cm jel to malo? :(

loshme10
09.08.11., 16:13
Ma nije bre, to sve zavisi od temperature na kojoj se drzi, cime se hrani i koliko cesto... Ja moje male T drzim na vecoj temp. i hranim ih cesce da bi sto pre porasle, a onda im smanjujem temp. i proredjujem ishranu...

darkomarkovic21
09.08.11., 17:01
pa nzm ja sam svoju prvih mesec dana hranio tenebrijama :( onda sam presao na lateralise i razlika u rastu je ocigledna od tada.. Inace hranim je svaka 2-3 dana, temp sobna od 24 - 27 C zavisi ... Mislim da joj je OK :icon_cheers:

loshme10
09.08.11., 17:24
Naravno da je ok! ;) Ako hoces da jos brze raste preporucujem ti da predjes na dubie...

DigiNS
09.08.11., 22:35
Hahahahaha! Ja nisam imao problem sa tim. Samo sam rekao da mi treba spric i igla, i ona je pitala koliki spric, a ja sam onda rekao sto veci moze-najveci! :D I ona je pocela da se smeje, ali mi je dala sta mi treba bez natezanja... :p
Pa vide da si stari narkoman :D pardon musterija :D

nenad
09.08.11., 23:47
U poslednje vreme mnoge teme odlaze u oftopik. Pravila foruma, na žalost, mnogi članovi nisu čitali, pa ih i ne poštuju. Ovaj forum je zamišljen kao ozbiljan forum na kom će se raspravljati o ozbiljnim stvarima, vezanim za TERARISTIKU. Za skretanja sa teme i ćaskanja imate Kafić, pa ga koristite. Ili još bolje, Fejsbuk. Gomila starijih članova, koji su pisali aktivno ozbiljne i korisne postove, više ne piše ili čak i ne posećuje forum zbog ovakvih tema koje se na kraju pretvore u četovanje. Previše puta su nam se ljudi žalili na to. Zato smo se dogovorili da će svaka tema koja ode u oftopik, biti privremeno zaključana, dok ljudi ne shvate koncepciju ovog foruma. Hvala na razumevanju.