PDA

Pogledaj punu verziju : Pitanje u vezi sa Nhandu Chromatus.



biljanski
05.07.11., 16:29
Poz . Zanima me iz kojih sve razloga tarantuli krene da celavi abdomen? sem samoodbrane. Moja je velika otp 6,7 cm sto je dosta malo, imam ga mozda mesec, mesec i po i odjednom mu je naglo krenuo celaviti abdomen.. Nisam primetio veliku razliku u boji tako da ne znam da li je do presvlacenja, mozda bi mi pomoglo ako neko znao koliko vremena treba pauku te velicine do sledeceg presvlacenja? I da, jos jedna stvar sto me vuce na presvlacenje jeste da je vec evo 3 ,4 dana neprestano kopao ali ne rupu, nego je izgurao treset iz cetvrtine terarijuma kod coska. Opet, mislim da je pokusavao malo da se sakrije. A danas se sakrio iza nekog kamena i tako je sakriven da mu se samo mali deo vidi, necu da ga uznemiravam ako izadje stavicu sliku..

sale1808
05.07.11., 17:43
Trebalo bi da se priprema za presvlacenje......verovatno za koji dan da ce se presvuci,a mozda i vec danas ako trazi zaklon i mir.Ne treba ga uznemiravati sada,kao ni davati hranu.....
Kada je mali,presvlacenje je cesto.Ucestalost zavisi i od ishrane,odnosno koliko se cesto hrani i kojom brzinom napreduje.....
Ja iskreno ne volim da cesto hranim kada je pauk mali,jer mislim da brzo napredovanje moze da dovede do problema u presvlacenju.....

biljanski
05.07.11., 18:06
Hvala na odgovoru :D sada mi je mnogo lakse :D ali nadam se da ce se pomeriti bar malo od mesta gde se sada nalazi kada se bude presvlacila jer ovde nema bas mesta xD

loshme10
05.07.11., 18:46
Sto se toga tice uopste nemoj da brines! Ona nece da pocne presvlacenje dok ne nadje mesto koje joj odgovara... ;)

biljanski
05.07.11., 19:07
Onda super, krenula je da plete mrezu :) nadam se da je to ona na kojoj treba da se presvlaci xD

sale1808
05.07.11., 19:31
Ti samo nemoj da se brines nista i sto je najbitnije nikako je ne uznemiravaj ,jer ona tacno zna sta radi i koje je mesto najbolje za presvlacenje.......
Bitno ti je samo da ima dovoljnu vlaznost,da ne ubacujes sada hranu i da je ostavis negde gde ima svoj mir.......
I naravno,ona sada pravi sebi tzv...."svileni krevetic",kako bi obavila jednu od najbitnijih kao i najrizicnijih stvari u zivotu jedne tarantule....
Ne mora uvek ni da lezi na ledjima,moze i bocno da se postavi i da se presvuce bez problema....
Trajace proces,posto je tarantula mlada,nekih 45 min.....,mozda i malo vise.
Kada se presvuce,nekih 4-5 dana joj nemoj nuditi hranu,kako bi exoscelet ojacao i formirao se,a tarantula slucajno ne bi povredila pri lovu.......

kraft
05.07.11., 19:50
to je i moja radila, ali nije to trajalo nekoliko dana nego skoro ceo mesec dok se konacno nije presvukla, postavljao sam pitanja vezano za to jer sam se zabrinuo malo :p
kao sto su ti rekli, zna sta ona radi, nemoj da je ometas i bice ok :)
i jos samo da se nadovezem s obzirom da je i moja mala, presvlacenje je trajalo priblizno 4 ipo sata... pozz

Vlada 71
05.07.11., 20:18
Slazem se sa Biljnskim 100% ce se presvuci :)

biljanski
05.07.11., 20:55
to je i moja radila, ali nije to trajalo nekoliko dana nego skoro ceo mesec dok se konacno nije presvukla, postavljao sam pitanja vezano za to jer sam se zabrinuo malo :p
kao sto su ti rekli, zna sta ona radi, nemoj da je ometas i bice ok :)
i jos samo da se nadovezem s obzirom da je i moja mala, presvlacenje je trajalo priblizno 4 ipo sata... pozz

Mojoj geniculati je isto trajalo dosta , ali kada mi je parahybana bila ove velicine, nije trebalo dugo nakon sto je krenula da se skriva :P ali nije mi bilo jasno to celavljenje, no kontam da u vecini slucajeva izgube dlaku na abdomenu tkd :D

hey-ho
05.07.11., 22:14
Ja čuh da zbacuju dlačice na pod radi obeležavanja teritorije. Istu situaciju sam imao sa B boehmei

yowandbm
05.07.11., 23:07
Ćelavi isključivo zbog odbacivanja iritirajućih dlaka (ide i do te mere), a to je ok za tebe jer ćeš videti kad joj abdomen na "golom" mestu potamni i znaćeš da će 100% ubrzo da se presvuče

marko
06.07.11., 08:59
Poz . Zanima me iz kojih sve razloga tarantuli krene da celavi abdomen? sem samoodbrane...Sem samoodbrane i pripreme za presvlačenje ima još i taj slučaj koji je spomenuo hey-ho.
Obeležava teritoriju (da tako kažemo) ili osigurava okolinu, kako god hoćeš.
Dakle odbacivanje dlaka nije siguran pokazatelj da je presvlačenje na pomolu.

Zlopanja
06.07.11., 11:12
Moj cromatus pre presvlacenja pocne da se priprema mesec dana ranije, dok maculata recimo ni nema pripreme. Samo skontam da se presvukla.

biljanski
06.07.11., 12:58
Ovoj mojoj jos nije potamnio abdomen, mozda malo jer tesko vidim iz ovog ugla , al to sto kazete, lakse cu videti :) a ovo za obelezavanje teritorije nisam znao :o Jos se nije presvukla, mrezica koju je juce plela je bila verovatno za kopanje, jer ja kontam da prvo umrezi deo zemlje koji hoce da pomeri, pa tek onda prenosi. sada ima dovoljno mesta i za presvlacenje i nije izlazila iz te "kucice" od juce popodne tkd sada joj samo odrzavam vlagu i cekam :D

Ginseng
09.07.11., 05:36
Posto ocekujem da mi stigne sjutra T,a ne znam mnogo o njima,postavicu vam par najglupljih pitanja( za vas,a meni mnogo bitna :) )...
Koliko cesto da je hranim,i sta da joj ubacujem u terarijum?
Na koji nacin da joj regulisem vlaznost?
Kako da znam da ce da se pari,i sta ako nema sa kim(ne znam da li ce biti muzjak ili zenka,ali se nadam da nece uginuti :( )?
Mislim da ce mi biti za pocetak dovoljno,uz par savjeta i predloga...
Hvala unaprijed!

loshme10
09.07.11., 11:42
Hranis je na 5-7 dana, tenebrijama, lateralisima, dubiama...koji moraju da budu srazmerni velicini T(da buba ne bude veca od tela tarantule). Nikako je ne hrani hranom iz prirode. Vlaznost regulises prskanjem recimo 1/4 podloge na svakih 5 dana, a kad T poraste samo stavis cep ili neku posudicu koja treba uvek da bude puna. A za parenje polako, ako ti stize mala T, dok ona poraste vec ces da se informises oko parenja. A i ne moras da paris, nece joj nista faliti. ;)

Ginseng
09.07.11., 12:54
Hvala na pomoci,hvalicu se slikama ako mi podje za rukom... ;)