PDA

Pogledaj punu verziju : Crvenouha oslepela??



matija
09.07.11., 10:30
Nisam bio tu nekoliko dana. I kada sam se vratio zatekao sam "slepu" kornjacu?!
Hrana koja joj je davana je i dalje plutala po vodi. To mi je prvo bilo cudno jer je uvek imala dobar apetit (tacnije jela je kao luda). Da li neko zna sta to moze da bude i kako se leci????

legenda
09.07.11., 12:24
Imao sam i ja taj problem,ali sam joj oci mazao kremom chloramphenicol. A jel su njoj oci natekle ne moze da gleda?

Miroslav
09.07.11., 12:42
Uglavnom nastaje zbog prljave vode ili nedostatka vitamina. Možeš pokušati sa tom mašću ili da joj ispiraš oči sa čajem od kamilice.
U slučaju da joj nisi ranije, kreni da joj svakodnevno daješ vodeni rastvor AD3 kapi (nikako uljani). Možeš da napuniš onog račića sa tim (brzo uvuče kap po principu kapilare, tako da nećeš imati problema oko toga).

legenda
09.07.11., 12:51
U pravu je Miroslav ali nemoj da joj dajes te racice one osusene nemoj nista od te hrane to nije nista dobro dok sam ja moje kornjace hranio time sve su mi umirale ali nisam znao zasto sve sam pokusavao.I onda sam poceo da joj dajem belo meso kupio sam neku serinu hranu za rakove izgleda kao ljuspa od oraha kad se podeli na pola,to je sve ulazilo u sastav njene ishrane...I nikada nisam staviljao kapi moja kornjaca trenutno ima 10godina bez tih kapi u vodu i ostalih stvarima.

Dragan Gacic
09.07.11., 12:53
jednom mom poznaniku se to desilo imao je malu kornjacicu, i narednih par dana je progledala , mada je on klinac i nije nista znao o njima, skoro da nije imala svetlosti uopste tamo gde ju je drzao, a vrlo moguce da je od prljave vode...

matija
09.07.11., 14:37
Nisam siguran....Ali jednostavno ne moze da otvori oci, kao da sve vreme zmuri...
Moze li neko da mi da nekakav link gde mogu da nabavim sve te vitamine jer kod mene to ne postoji NIGDE. Jednostavno nema prodavnica sa takvom namenom..:((
Sto se tice vode moram da priznam da joj je ovaj put ostala prljavija, a sto se tice ishrane...pa ja sam mojoj davao i sir i maslacak, i jabuku, ali ona nista od toga nije htela da jede!! Jedino sto je uzimala je mleveno meso (ili neko drugo ako se slucajno zatekne). Uglavnom, tacnije 95%, ishrane spada na racice...
Kazite mi malo detaljnije kako ide to sa ispiranjem ociju cajem od kamilice??
Potopim joj glavu ili sta?? :shy:
Taj chloramphenico moze da se kupi u apoteci (ljudskoj ili veterinarskoj) ??? :))))

Dendzo
09.07.11., 15:50
Ne treba ti nikakav link. Odi u apoteku i kupi AD uljane kapi (kostaju oko 80 dinara) i sipaj joj na hranu i u vodu. Najbolja mast za mazanje ociju je korticin jer sadrzi antibitoik koji ce pobiti bakterije koje su se nadovezale na taj nedostatak vitamina A, i kortikosteroid koji ce smanjiti zapaljenje. Imas ga isto u humanoj apoteci. Oci mozes da joj mazes najobicnijim stapicem za usi. Racice iz ishrane izbaci jer je to krs hrana i oni vrlo lako mogu dovesti do toga sto se desilo. Ishrana mora biti sto raznovrsnija. Ja moje kornjace hranim ribom, kisnim glistama, skakavcima, pilecim belim mesom, ponekad govedjim srcem i jetrom. Ukoliko nemas filter, vodu sto cesce menjaj i odrzavaj je cistijom. Nadam se da sam ti pomogao!

vuleks96
09.07.11., 16:39
znam da je ovo pogresno mesto ali ipak moram da pitam.... da li je istina da su crvenouhe kornjace kao i sve ostale vrste osim sumskih zabranjene za drzanje i za prodaju u srbiji?? to sam cuo pre neki dan u jednom pet shopu pa sam hteo da proverim

patak
09.07.11., 16:41
znam da je ovo pogresno mesto ali ipak moram da pitam.... da li je istina da su crvenouhe kornjace kao i sve ostale vrste osim sumskih zabranjene za drzanje i za prodaju u srbiji?? to sam cuo pre neki dan u jednom pet shopu pa sam hteo da proverim
mozda je uvoz zabranjen

matija
09.07.11., 16:57
Hvala svima na pomoci.....
samo me jos interesuje to oko ispiranja kamilicom...
potopim joj glavu ili joj kapljem caj pipetom na oko????

Dendzo
09.07.11., 17:50
Za drzanje nisu zabranjene, vec samo za prodaju.

Vlada 71
09.07.11., 18:29
To se desava i usled prekomernog hranjenja

legenda
09.07.11., 20:29
chloramphenico imas u apoteci za ljude mala tubica nije uopste skupa

nightwolf
10.07.11., 00:29
ako je slepa,slepa je i kraj.nemas ti tu sta.a ako ima zapaljenje ociju,da su otekle,mutne,ne moze da ih otvori...stapicem za usi joj prvo isperes oci sa fizioloskim rastvorom(oko 30 din je mala flasica,bar ovde),pa opet stapicem joj namazes gentamicin mast(oko 170 din),i onda je jedno 15-20min je ne vracas u vodu,dok se neprosusi,upije,odreaguje.....
imao,radio,izlecio,ziva i zdrava i danas.
nek je sa srecom lecenje.
ps. vodu odrzavaj cistom,i naravno ako koristis iz cesme,obavezno bar 24 h da odstoji(ali ne da sipas u flasu,kanister i stavis cep!!!)

matija
14.07.11., 16:59
TERAPIJA USPELA..:)))
Kornjaca je napokon otvorila oci, ali i dalje odbija da uzima hranu...moze pomoc???
Hvala...:)

legenda
14.07.11., 20:02
Ma polako uzimace je sad je pod stresom, moja kornjaca nekad ne jede i po 3 nedelje nikakav problem!

matija
23.07.11., 19:40
i dalje nista!! Bas nista, slabo se i pomera...:(
Pomoc!!
Jel valja da joj se daje infuzija na usta ili sta drugo da radim?