PDA

Pogledaj punu verziju : DA LI NEKO ZNA KOJI JE OVO PAUK



nenad11
09.07.11., 22:10
Molio bih vise informacija o ovoj vrsti i koliko je opasna. Unapred hvala
http://imageshack.us/photo/my-images/51/paukh.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/51/paukh.jpg/

Marko87
09.07.11., 22:51
Araneus diadematus
retko ujeda, ako ujede, lokalan bol i mozda malo oticanje oko mesta ujeda

ko je alergican moze imati i ozbiljnijih simptoma

nenad11
10.07.11., 00:27
Hvala Marko.
Iskreno imam ih preterano na splavu a razigraju se cim zadje sunce, i najradje bih da se resim a mislim da je nemoguce posto ih je gomila.

Marko87
10.07.11., 17:31
Hvala Marko.
Iskreno imam ih preterano na splavu a razigraju se cim zadje sunce, i najradje bih da se resim a mislim da je nemoguce posto ih je gomila.

Jedino mozes da ih pobijes nekim hemikalijama ili mehanicki, ali to je kratkotrajno resenje, jer ce se ponovo pojaviti neki drugi... ako ti ne smetaju bolje ih ne diraj... ja ih imam oko kuce cak ulaze i u kucu... al sam se navikao na njih pa mi i ne smetaju...

sale1808
12.07.11., 14:36
Totalno su bezopasni ovi tzv. bastenski pauci......Sada ih ima bas svuda i nemoguce ih je istrebiti,sto naravno nema ni potrebe......
Ako ih ne diras,nece ni oni tebe,,,,,inace ja sam ih dok sam bio mali,redovno lovio i ujedali su me ne znam ni sam koliko puta.Nikada nije bilo nekih problema sem malo svraba oko predela ujeda.Bukvalno,ako ga uhvatis sakom,a da ga ne stisnes,nema sanse da te ujede....Provereno dugi niz godina............

DigiNS
13.07.11., 07:17
Bastenski? ja ih pre znam kao krstaski pauk msm tako smo ih mi zvali kad smo bili mali

sale1808
16.07.11., 19:00
Da,poznato je kod nas da ih zovu pauci krstasi zbog krsta na ledjima.I ja sam ga tako zvao kada sam ih lovio kao mali.....,ali se u strucnim udzbenicima pored naziva Areaneus Diadematus zovu po narodski i bastenski pauk,posto oni ne zive samo u nasim krajevima.....To sam procitao u vise stranih strucnih knjiga vezanih za pauke......
Svi nazivi su tacni...........