PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantula i voda



Dacha88
10.07.11., 20:21
Ubacio sam u malu kutijicu gde cuvam tarantulu vodu, stavio sam cep od koka kole i tu sipao vodu, sad kad sam pogledao T je usla unutra, pokusao sam da je izbacim, jedva sam uspeo, oce da se vrati... imam chromatusa, 1.5 -2 cm.
Da li je to normalno ? Izgleda da se kupao :))) ili i njemu smetaju ove vrucine :)

Cold_Beer
10.07.11., 20:28
Nema potrebe da drzis čep kod tako male tarantule,samo prskaj treset..

Vlada 71
10.07.11., 20:33
Ako drzis cep stavi neke kamencice u njemu zbog tarantule da se ne udavi :)

Cold_Beer
10.07.11., 20:42
Ako drzis cep stavi neke kamencice u njemu zbog tarantule da se ne udavi :)

Tarantula ne moze da se udavi u čepu sa vodom. Kamenčići se stavljaju zbog insekata kojima se T hrani,da se oni ne bi podavili.

rassa
11.07.11., 01:15
ja mislim da je uvek dobro imatu posudu s vodom, cak iako je mala T

onda ces uvek paziti da je posuda puna pa ce T imati vodu

Sinbad
11.07.11., 01:37
Ja sam uvek za to da se kod malih T samo prska 1/4 podloge i miran si i sto se tice "vode za pice" i sto se tice presvlacenja...

darkomarkovic21
11.07.11., 02:50
Ja sam uvek za to da se kod malih T samo prska 1/4 podloge i miran si i sto se tice "vode za pice" i sto se tice presvlacenja...

Ma to je ok ko ima iskustva,.... Ali ko prvi put drzi T i ne moze da proceni (kao ja :D) onda bolje cep....

Sinbad
11.07.11., 10:25
Ma to je ok ko ima iskustva,.... Ali ko prvi put drzi T i ne moze da proceni (kao ja :D) onda bolje cep....
To je ok ali opet moras da fajtas radi presvlacenja T , tako da ti je taj cep prakticno nepotreban ;)

marko
11.07.11., 11:05
Zašto mora da fajta radi presvlačenja?

Sinbad
11.07.11., 12:15
Zavisi od vrste , neka trazi vise a neka manje vlage pred presvlacenje (bar ja povecavam vlagu pred presvlacenje) .

darkomarkovic21
11.07.11., 12:33
Zavisi od vrste , neka trazi vise a neka manje vlage pred presvlacenje (bar ja povecavam vlagu pred presvlacenje) .

Da naravno, pored cepa i kvasim i podlogu po malo, narocito kad treba da se T presvlaci... Ali sigurnije mi je kad imam i cep ;)

Sinbad
11.07.11., 12:39
Da naravno, pored cepa i kvasim i podlogu po malo, narocito kad treba da se T presvlaci... Ali sigurnije mi je kad imam i cep ;)

Oket ;) Moze ovako a moze i tako ;)

sale1808
12.07.11., 14:41
Cesto se desava da tarantula ubaci extremitet u vodu ili se priblizi vodi,pa cak i udje,a to znaci da joj je potrebna vlaznost pogotovo sada u ovim toplim danima......
Malo povecaj vlaznost u terarijumu,odnosno poprskaj treset,a cep obavezno ostavi za svaki slucaj da ona sama regulise vlaznost ako se snizi......,pogotovo zbog presvlacenja....