PDA

Pogledaj punu verziju : JednoliČna ishrana???



vaki
12.07.11., 14:32
Da li jednolična ishrana ima uticaj na razvoj, rast, životni vek i aktivnost tarantule???

Vlada 71
12.07.11., 15:25
Ja mislim da nema nikakvih uticaja ali nisam siguran ;)

yowandbm
12.07.11., 15:46
Menjaj par vrsta buba, kad hoćeš i kako hoćeš...mislim da svakako niko nije tarantulu hranio jedno istom vrstom insekta celog njenog života... :rolleyes: ali verovatno nema uticaja :p

sale1808
12.07.11., 15:51
Niko ne voli jednolicnu ishranu,pa ni tarantula......Sto je raznovrsnija,to je bolje za razvoj i apetit....Siguran sam u to.....

hey-ho
12.07.11., 21:08
Bolje menjaj, cesce ce jesti. I sam pauk ponekad odreaguje kao da mu je dosadila odredjena buba, npr dubiu samo opipa i pomeri se od nje, dok popca ulovljava bez razmisljanja :)

Miroslav
13.07.11., 00:29
Niko ne voli jednolicnu ishranu,pa ni tarantula......

Ne znam od kud ti takj podatak.

Tarantuli niti smeta, niti išta znači ako se svo vreme hrani jednom te istom hranom. Sve dok je ta hrana dobre hranjive vrednosti, njoj neće ništa faliti. Zato su najbolje za ishranu razne vrste žohara i cvrčaka (zbog dobrog odnosa hranjivih materija). Iz tog razloga sa fobasima, a pogotovo sa tenebrijama, nije baš najpametnije da se stalno hrani.

boky
13.07.11., 01:54
tako je.. ta jednolicna ishrana zapravo znaci kad se unosi samo jedna nutritivna vrednost, kako ljudi rade.. jedu hleb krompir testa itd.. imisle u pa razlicita hrana, ustvari sve je slicne nutritivne vrednosti skoro iste.... nigde nema vlakana proteina zdravih masti itd
tako i kod tarantule predpostavljam bitno je da ima sve nutritivne vrednosti koje su joj potrebne.. a svaka buba odprilike ima