PDA

Pogledaj punu verziju : izlaganje kornjace na direktno sunce



vuleks96
12.07.11., 16:12
zanima me da li umesto uva/uvb sijalice mogu da izlazem kornjacu na direktno sunce? imam manji akvarijum (od 50-ak litara) koji mi ne sluzi ni za sta pa sam mislio da ga drzim na terasi i stavim kornjacu na nekoliko sati u njega....
(inace imao sam uvb sijalicu ali mi je crkla :/ )

Dendzo
12.07.11., 17:18
Naravno da mozes. Sunce joj je uvek dobrodoslo.
Ja cesto imam obicaj da kazem da je kornjaca bez Sunca kao riba bez vode :-)

Vlada 71
12.07.11., 17:21
To ti je super ideja ;)

stefan1
12.07.11., 17:45
samo nek ti bar jedan deo terarijuma bude u hladu da moze kornjaca da se skloni ukoliko joj postane pretoplo

vuleks96
12.07.11., 19:38
imam jedan prob.... posto u mom vecem aq (od 100 litara) imam samo obicnu neonku bojim se da mi kornjaca nije dobro... oklop joj je dosta mekan (ali je jako jako jako mala) a na sunce je iznosim svaki ili svaki drugi dan po pola sata sat.... sad me zanima jel postoji nacin da se to popravim mislim da joj bude bolje? koliko sati da je ostavim na suncu? (u akvarijum stavim jedan jako veliki kamen sa rupama pa se ona sama zavlaci ispod kad joj je hladno (a vode nekad sipam kad je ostavim po sat vremena

hey-ho
12.07.11., 21:12
Normalno je da ima mekši oklop dok je mala a prilikom iznošenja na sunce vodi racuna da zraci na nju idu direktno a ne kroz staklo, i naravno, omogući joj da ode u hlad/vodu kad se pregreje. Odrediće ona sama koliko joj je dovoljno na Suncu.
Pozdrav :)

vuleks96
12.07.11., 22:05
samo... ja imam mrezicu za komarce preko terase... jel to problem? (mrezica je metalna i redja je)

Vlada 71
12.07.11., 23:28
Nije problem sto bi bio problem i za male kornjace je normalno da im je oklop mekan :)

vuleks96
13.07.11., 00:58
hvala vam svima :D laku noc! :)