PDA

Pogledaj punu verziju : HITNO pomoć! Mislim da mi je riknula T!



darkomarkovic21
15.07.11., 12:09
Epa ovako... Trebala je da se presvlači ovih dana (u pitanju mala A.geniculata 3-4cm)... Sinoć je bila ok - živa, prestala je da jede pre 15tak dana... Isplela je posteljicu... Kao što rekoh sinoć je bila ok, manje se kretala zadnjih dana i bila jke usporena.... I sad pre 10min je vidim ovako: malo jedva je nagnuta ka posteljici od paučine, i dve-tri noge su joj u vazduhu i ne pomera se... Kao da je ukočena... Jel nije RIKNULA?!! Molim vas za pomoć! Ne smem da je diram, možda se upravo presvlači... Neka mi neko kaže... PLEASE!!! Iscimao sam se u pM! :eek: :eek: :mad: :(

Sinbad
15.07.11., 12:19
Sacekaj jos malo . Rano ti je da sudis bilo sta . Ostavi je i cekaj . Za par sati jevi da li se nesto promenilo .

darkomarkovic21
15.07.11., 13:20
IT'S A LIVE!!! :icon_cheers: :banana: :th_clap: :21n:
Presvlačenje je u toku...
Iscimao sam se bezveze.. Inače sad je na ledjima, zbacio je staru kožu... Mnogo je veći sad, definitivno!!!! JESSSSSSSSSSSSSSSSSS :icon_cheers:

rassa
15.07.11., 14:58
to je normalno, nekad se T odma prevrne na ledja a nekad prvo na bok pa tako stoji neko vreme pa onda na ledja.

btw meni je crka p.irminija 3cm odjednom :/ ne mogu da verujem, stoji rasirena na mrezi sasvim normalno i ja mislio da je ziva i kad posle par sati ona na istom mestu i ja otvorim da je slikam a ona se ne pomera i podignem je pincetom kad ona mrtva :/

DigiNS
16.07.11., 00:01
Kad si ti u blizini raso sve crkava :D

zerobyte
18.07.11., 12:15
I meni je tako N. chromatus uradio, sav ukocen, na jednu stranu....pa sam se ja uplasio, falio je minut da ga bacim i onda je mrdnuo nogom, okrenuo se na ledja i krenuo da se presvlaci. :D Samo cekaj, pa makar i 24h, bolje sacekaj nego da intervenises odma. :)

loshme10
18.07.11., 13:18
Ma ljudi samo opusteno i ne dirajte ih. Dok ne podviju noge pod telo tesko da su mrtve... Cackanjem tokom presvlacenja mozete da ubijete T...

darkomarkovic21
18.07.11., 19:05
Ma ljudi samo opusteno i ne dirajte ih. Dok ne podviju noge pod telo tesko da su mrtve... Cackanjem tokom presvlacenja mozete da ubijete T...

Ma malo me (nas ;)) neiskustvo drma pa zbog toga.... Već sledeći put ako bude ista ili slična situacija znam šta je..... Ovo je tek drugo presvlačenje kod mene i inače moja prva T... ;) Presvukla se kao što rekoh, palo mo je na pamet da je to u pitanju inače bi je u suprotnom sigurno čačnuo :( Na sreću sve se dobro završilo.. pozzzzzzz

Muffy
19.07.11., 06:45
to je normalno, nekad se T odma prevrne na ledja a nekad prvo na bok pa tako stoji neko vreme pa onda na ledja.

btw meni je crka p.irminija 3cm odjednom :/ ne mogu da verujem, stoji rasirena na mrezi sasvim normalno i ja mislio da je ziva i kad posle par sati ona na istom mestu i ja otvorim da je slikam a ona se ne pomera i podignem je pincetom kad ona mrtva :/
To se i meni desilo sa irminiom, cak nije ni noge skupila, izgledala sasvim normalno...pretpostavljam da se skuvala zato sto je bila blizu sijalice, mada je pored nje bila geniculata, a njoj nista nije falilo...'ebiga.

@darko

Da se ne bi ubuduce tako cimao uzmi malo citaj po forumu, ja sam to uradio pre nego sto sam uzeo prvu T i vredelo je...a ima i dosta zanimljivih prica... ;)

DigiNS
19.07.11., 10:03
Ja sam se samo prvi put tripovao kad nije jela sve ostalo ok......

loshme10
19.07.11., 12:14
Meni je do sada riknula samo jedna T, chromatus manji od 1cm. Zazidao se u skloniste da se presvuce i nije izasao vise od mesec dana, sto je za tako malu T malo dugo bez hrane, pa sam razgrnuo treset sa sklonista i video da je uginuo, a nije se ni presvukao. Ko zna koliko je tako lezao mrtav, a ja mu dolivao vodu i ubacivao polumrtve dubie... :p

zerobyte
20.07.11., 09:35
Hahahah, ti se bas trudis...XD

Vlada 71
23.07.11., 22:43
Ja imam avicularia versicolor i purpurea zakopane su sigurno oko mesec dana kolika je sansa da su mrtve ???

Sinbad
23.07.11., 23:07
Otvori i vidi da li su ok . Dzaba da ti neko nesto kaze kad mozes da proveris iz prve ruke ;)

Vlada 71
24.07.11., 01:31
I to sto kazes :)

mata biolog
24.07.11., 10:44
i,?? jesu u redu?! jesi ih pregledo?

Vlada 71
24.07.11., 12:20
Nisam veceras cu kad ih budem hranio :)

loshme10
24.07.11., 16:34
Nadamo se da ces imati vise srece od mene... ;)

Vlada 71
02.08.11., 15:45
Da li je moguce da tarantule nestanu iz posudica u kojim sam ih cuvao nema sanse da su izasle jednostavno ih nema od kako su se zakopale ima vise od mesec dana el mogu da se raspadnu za to vreme ?

Muffy
02.08.11., 19:42
Proveri jos jedanput, ali dobro, mozda ih nisi video u toj zemlji...a ako ih nema onda su nekako pobegle...ne znam da li se mogu tako brzo raspasti...

yowandbm
02.08.11., 20:18
Meni je poveći murinus pobegao iz pet-keeper-a, ja nisam mogao da verujem da je to moguće, ali provukao se kroz neku rupicu gde je drška keeper-a spojena sa krovom. Kad su mali nekako kao da su elastičniji (zvuči glupo). Dobro skontaj kolike su ti rupe za ventilaciju, poklopac...ili da nije neko drugi sem tebe otvarao pa mu je pobegao (ti reče da imaš decu koliko se sećam).

Vlada 71
03.08.11., 10:28
Rupice su izbusene iglama nema sanse da pobegnu koliko god da su elasticne te rupe su najvise 1 mm ako ne i manje a moj sin nije otvarao i da jeste uhvatio bi je ako bi pobegla u pitanju su male A. versicolor i A. purpurea oko 1.5 cm ...

yowandbm
03.08.11., 11:31
Da, ok onda. Baš čudno, stvarno ne znam šta bu drugo moglo da bude :(

Sinbad
03.08.11., 16:40
Jel` ti bila neka buba unutra sa T ?

Vlada 71
03.08.11., 16:49
Jeste mali lateralis kod A. purpurea kad sam ga stavio jurila se s s njim i ko da ga se plasila a A. versicolor je pojela svoju. Nisu se u isto vreme zakopali prvo se purpurea zakopala pa posle 2 nedelje i versicolor i kad sam ih potrazio po kutijicama iz kojih nema sanse da izadju njih nigde nije bilo

Sinbad
03.08.11., 18:07
Meni se desavalo da lateralis pojede tako malu T dok je u procesu presvlacenja i ostanu samo dugmici :)

Ubuduce ubacuj polumrtvog latera kod malih T ;)

Vlada 71
03.08.11., 18:41
To je mogo da bude slucaj kod purpurea-e ali kod versicolor nije bilo niceg ...

yowandbm
03.08.11., 18:48
Jako čudna situacija. Da li je moguće možda da si ih nekako "razmrljao" dok si zemlju razgrtao da ih nađeš? Ne mislim da si smotan da ne shvatiš pogrešno, samo mi nije jasno da nestanu :confused: To su malo što bi se reklo svilene vrste...dešava se da uginu bzv :(

Vlada 71
03.08.11., 18:55
Ma nema veze nisam ni trebao da ih kupujem ako opet budem uzimao neku avicularia-u bice bar polu odrasle :)

yowandbm
03.08.11., 18:57
To sam i ja sebi rekao...5-7 cm kupiš i uživaš...ono otranjivanje je muka...dok poraste da bude zanimljiva skoro godinu dana treba...

Sava car
05.08.11., 03:45
I onda ti tako "zanimljiva" trci po loptu i slicno? Ne kapiram to uzimanje tarantula da bi bile zanimljive...cak sta vise, one su u 90 % slucajeva nezanimljive, vec samo lepe za gledanje...

yowandbm
05.08.11., 12:46
Možda tebi, meni su i zanimljive. Nisi shvatio poentu, pa evo da ti kažem. Da bi tarantula od 1cm došla na veličinu 7-8cm, treba preko pola godine, i za to vreme je bzv obojena, jako mala, ne možeš da je hraniš većim bubama itd. Kad poraste na oko 7-8 cm već je obojena i izgleda kao i odrasla jedinka, svakim presvlačenjem je vidno veća, prevacuješ je u terarijum koji si za nju napravio...To su neke stvari koje su ljudima koji vole ovaj hobi zanimljive...slažem se da su samo za gledanje, ali zanimljivije je gledati tarantulu od 8+ cm nego od 1cm, to sam gore i hteo da kažem.

loshme10
05.08.11., 13:22
A da ne govorimo o tome da su T do 4-5cm(ponekad i vece) 90% vremena zakopane u zemlju ili se stekaju u sklonistu(a tih 10% kada su napolju je u 3 ili 4 sata nocu, kad su sva svetla pogasena), pa se uopste ni ne vidjaju! Ipak, kod bas malih T(1-2cm) po meni je najveci problem hranjenje... Prvo treba naci hranu odgovarajuce velicine, zatim beze od buba, nece odmah da ih napadnu, a rizik je ostaviti hranu u posudi da ne bi krenulo presvlacenje. A da se ubacuje mrtav plen, nije to to ako je ne gledas kako napada...

Sava car
05.08.11., 13:50
Hvala ti na tako detaljnom objasnjenju o zivotu i izgledu tarantula, ne znam dal si hteo da me isprovociras il ne, al nema veze ;)
Za bradatu agamu npr. mozes reci da je zanimljiva, jer stvarno jeste, svaki dan nesto novo mozes da vidis, naravno volim da gledam T dok jede i juri plen i to je jedino zanimljivo sto ona radi u svom zivotu, mada ja mogu da posmatram samo kako bleji duze vreme zato sto su mi veoma lepe zivotinje.
Ako imas kesha i mrzi te da pratis odrastanje pauka uzmi odma neku zenku, s druge strane ako nema para, kao sto nema, uzmes malu i gledas kako se pegla sa malim laterom prvih par meseci...:icon_thumright:

loshme10
05.08.11., 15:06
Hvala ti na tako detaljnom objasnjenju o zivotu i izgledu tarantula, ne znam dal si hteo da me isprovociras il ne, al nema veze ;)

Posto je moj post bio poslednji, jel ovo bilo namenjeno meni ili Jovanu? Jer ne vidim da sam necim hteo da te isprovociram...

Sava car
05.08.11., 15:08
Naravno da nije tebi, njemu kazem, vidim da mi je ko debilu objasnjavao, al dobro, sta ce...;)

loshme10
05.08.11., 15:53
Ma opusteno bre, niko nikog ne provocira, samo razmenjujemo iskustva i misljenja... ;)

Vlada 71
05.08.11., 17:29
Sigurno nije hteo da te uvredi nemoj da se ljutis bezveze :)

Sava car
05.08.11., 17:46
Eh kad bi se ljutio za ovakve stvari de bi mi bio kraj :)

yowandbm
05.08.11., 19:43
I onda ti tako "zanimljiva" trci po loptu i slicno? Ne kapiram to uzimanje tarantula da bi bile zanimljive...cak sta vise, one su u 90 % slucajeva nezanimljive, vec samo lepe za gledanje...

Pa kako drugačije da ti napišem kad napišeš takav, da kažem bezvezan post. Oseti se čovek kao da je debil kad mu neko tako nešto napiše posle posta. Ja nisam ništa glupavo napisao da bih to izazvao. Mislim da forum nije za pisanje drskih postova..i prepirki ovakvog tipa. Ja sam ti samo napisao zbog čega su meni zanimljive, i ostajem pri tome. A vi'š da su i tebi zanimljive :P Da završimo ovde..nema ljutnje.