PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc zec



Toxy
15.07.11., 22:08
nabavio sam skoro zeca lavlja glava i nece da jede nista osim mleka
valjda su je prerano uzeli od majke neznam cime jos da je hranim moze neka pomoc ?

Lizard_King
15.07.11., 22:40
pa mleko. Probaj maslacak i blitvu

Dendzo
16.07.11., 07:27
Prvo da ispravimo nesto a to je da u pitanju nije zec nego kunic. Zec je divlja zivotinja koju je malo ko uspeo da pripitomi. Dakle sve sto se drzi kao kucni ljubimci su kunici.
Vrlo je moguce da je tvoj kunic prerano odvojen od majke. Majka ih obicno odbija od sise sa 35 dana starosti, ali uzgajivaci to obicno rade brze. U tom periodu nakon odbijanja najvaznije je davati hranu bogatu biljnim vlaknima jer ona dobro utice na peristaltiku creva. Ukoliko se odmah pocne sa peletama i raznim zrnevljem (kukuruz), a ne daju se biljna vlakna moze doci do zapaljenja creva i uginuca. Prema tome, pored tog mleka moj savet ti je da kao osnovu koristis seno. Cak mislim da ima u pet sopovima da se kupe kockice od lucerkinog sena. Senu dodajes jos neke biljke, tipa maslacka kao sto ti je lizard king rekao. Samo moras da pazis da biljke nisu sa zagadjenih povrsina. Uz seno i biljke pocinjes polako da uvodis koncentrovanu hranu kao sto su pelete, kukuruz, povremeno i komadi osusenog hleba (dobri su za ciscenje zuba), voce i povrce tipa maline, jabuke (cetvrtina jabuke dva do tri puta sedmicno), sargarepe...
Ovo ti govorim iz iskustva jer sam gajio kunice.

Toxy
16.07.11., 09:41
ok hvala vam na savetima probacu to sa senom :icon_salut::icon_salut:

Chobi
16.07.11., 09:56
Koliko je star?
Koje je velicine?

Toxy
16.07.11., 10:28
star oko mesec ipo [ tako kaze prodavac]
velicina 20 cm

Dragan Gacic
16.07.11., 10:35
Prvo da ispravimo nesto a to je da u pitanju nije zec nego kunic. Zec je divlja zivotinja koju je malo ko uspeo da pripitomi. Dakle sve sto se drzi kao kucni ljubimci su kunici.
Vrlo je moguce da je tvoj kunic prerano odvojen od majke. Majka ih obicno odbija od sise sa 35 dana starosti, ali uzgajivaci to obicno rade brze. U tom periodu nakon odbijanja najvaznije je davati hranu bogatu biljnim vlaknima jer ona dobro utice na peristaltiku creva. Ukoliko se odmah pocne sa peletama i raznim zrnevljem (kukuruz), a ne daju se biljna vlakna moze doci do zapaljenja creva i uginuca. Prema tome, pored tog mleka moj savet ti je da kao osnovu koristis seno. Cak mislim da ima u pet sopovima da se kupe kockice od lucerkinog sena. Senu dodajes jos neke biljke, tipa maslacka kao sto ti je lizard king rekao. Samo moras da pazis da biljke nisu sa zagadjenih povrsina. Uz seno i biljke pocinjes polako da uvodis koncentrovanu hranu kao sto su pelete, kukuruz, povremeno i komadi osusenog hleba (dobri su za ciscenje zuba), voce i povrce tipa maline, jabuke (cetvrtina jabuke dva do tri puta sedmicno), sargarepe...
Ovo ti govorim iz iskustva jer sam gajio kunice.


kao i kolega dugo sam gajio kunice, sve je ispravno napisao, samo, mnogo bitno, ne preteruj ni slucajno sa kupusom i svezim zeljastim biljkama, ponavljam ni slucajno, znaci ono fazoni zeka voli kupus, ######, od velike kolicine kupusa dobija se lako proliv, zc lako dehidrira i umire, javljaj sta se desava sa zekom...:)

dendzo, jel jos imas kunice, i koje rase si gajio?

Dendzo
16.07.11., 11:03
Da kupus nije biljka koju bi trebalo da konzumiraju preterano. Ima mnogo boljih kao sto su detelina, lucerka, beli i crni slez, maslacak, sargarepa i druge.
Sto se kunica tice nemam ih vise. Gajio sam francuske cincile i novozelandske bele, a imao sam i njihove mesance.

Toxy
16.07.11., 11:25
jutros sam mu nabrao maslacak i jeo je takodje je jeo i seno koje sam kupio u pet shopu :)

Dragan Gacic
16.07.11., 14:19
eto, zeka jede i nesto drugo sem mleka :) problem resen :)

ja sam dendo drzao razne, i novozelandske, i belgijske sive orijase, ali ono sto sam najvise voleo i gajio, i sto cu opet za mene najbolji francuski veliki ovnoliki :)

Muffy
22.07.11., 04:23
kao i kolega dugo sam gajio kunice, sve je ispravno napisao, samo, mnogo bitno, ne preteruj ni slucajno sa kupusom i svezim zeljastim biljkama, ponavljam ni slucajno, znaci ono fazoni zeka voli kupus, ######, od velike kolicine kupusa dobija se lako proliv, zc lako dehidrira i umire, javljaj sta se desava sa zekom...:)

dendzo, jel jos imas kunice, i koje rase si gajio?
Moj drug je skoro dobio kunica i par puta dok sam bio kod njega zec je "pisao" nekakvu zutu mesavinu, ja licno mislim da je to proliv, ali on kaze da nije...sta vi mislite? :/

renatafajs
28.07.11., 01:32
Koliko je star kunic i kog je pola?

Short Stuff
28.07.11., 21:15
Ja imam isto zecicu,ista vrsta,ima 2god i meni su rekli da ce to biti patuljast zec,ali danas je ogroman...mislim i dalje je manji za prirodne zeceve,ali ovo je kapitalac kod patuljastih...I jel zna neko jel to od vrste,slago me prodavac,ili sam ga previse hranio kad je bio mali?