PDA

Pogledaj punu verziju : N. chromatus - problem



zerobyte
20.07.11., 09:42
Pozdrav ppl, imam problem sa chromatus-om. Ima 3cm i skoro se presvukao. 5 dana nakon presvlacenja dobio je tenebriju i naravno, ulovio, pojeo.......e sad, 3-4 dana nakon te tenebrije dobio je jos jednu. Medjutim ne dira je, ponasa se cudno, non-stop visi na poklopcu keeper-a a kad sidje na treset uvek je skupljen. Slike nisu potrebne jer nema nekih fizickih promena koje bi primetili preko slika...plasim se da nije povredio zube kad je pojeo prvu tenebriju? Vlaznost je u redu, temperatura sigurno u redu, treset cist...Neko misljenje? Hvala unapred.

mata biolog
20.07.11., 10:29
mislim da je 5 dana nakon presvlačenja ok, za dati hranu, jer kod manjih tarantula sve ide brže, pa tako i sušenje.(ali idealno je 7 dana). čak je i čudno za chromatusa da neće jesti jer su na glasu kao proždrljivci. probaj mu dati lateralise ili dubije ako imaš, možda mu se ne sviđaju crvi.. ;)
ne bih rekao da mu je pukao očnjak, jer sam i ja svoje male T's hranio nakon 5-6 dana, i sve je bilo OK. probaj mu ponuditi opet , pa javi šta se događa.. ako se šta promjenilo.!
pozdrav

zerobyte
20.07.11., 12:51
Jos uvek je mali za lateralise i dubie, jedino da porucim male lateralise skroz...ali vagans i emilia skroz normalno jedu kao sto je i on jeo, skoro su iste velicine...ne znam, probacu sve pa sta bude. :(

darkomarkovic21
20.07.11., 15:34
Bolje kupi neku kvalitetniju hranu, male lateralise, dubie ili cvrcke... Meni T mnogo brze raste od kako ga ne hranim tenebrijama.....

DigiNS
20.07.11., 16:42
meni chromatus uopste ne jede dok ga ja cackam znaci kada otvorim posudu i bacim mu hranu nece da jede dok ne zaklopim i ne vratim ga na policu

darkomarkovic21
20.07.11., 17:27
Moja geniculata ponekad samo sto ne skoci na bubu dok je jos uvek drzim pincetom :p :D

DigiNS
20.07.11., 21:04
Moja geniculata ponekad samo sto ne skoci na bubu dok je jos uvek drzim pincetom :p :D
Pff meni geniculate stalno skacu na pincetu sa bubom.... pulchripes pogotovo i cyano i parahybana a tek irminija pre neki dan samo sto mi cuka nije ispala...

nikolas
20.07.11., 21:14
ja sam danas dobio chromatusa i ima 4 dana od kako se presvukao, dao sam mu dva manja lateralisa i oba je smazao kao da nikad bubu nije video. :P :) samo ne znam kolika je vlaznost zemlje potrebna za tu vrstu?

DigiNS
20.07.11., 22:58
ja sam danas dobio chromatusa i ima 4 dana od kako se presvukao, dao sam mu dva manja lateralisa i oba je smazao kao da nikad bubu nije video. :P :) samo ne znam kolika je vlaznost zemlje potrebna za tu vrstu?

Ma prskas svaki put kad je hranis i to je to :)

Don
21.07.11., 00:34
Zero brate moj :) jednu sijalicu,kabl,prekidac,dooobra vlaznost,temperatyra i samo hrana pa ce da sveta ko majske ruze :DDDD

P.S. Dodji da vidis Vagansa :PPP

zerobyte
21.07.11., 03:08
meni chromatus uopste ne jede dok ga ja cackam znaci kada otvorim posudu i bacim mu hranu nece da jede dok ne zaklopim i ne vratim ga na policu

problem je u tome sto ga ja ne cackam...otvorim, stavim tenebriju, zatvorim....tenebrija je bila tu celu noc, nije takao nista.....

DigiNS
21.07.11., 17:46
Moguce je da se tenebrija nije ni mrdala pa nije ni skontao da je tu....mozda i on nije isto celu noc ni nogu pomerio pa nije skontao.... kad su mali ne krecu se mnogo...

Zlopanja
22.07.11., 12:16
Nista ne brini, i moj chromatus je jedno vreme visio na poklopcu bas cesto ali to ga je drzalo nekih desetak dana a onda se vratio u normalu. Mozda visi gore zbog ventilacije (predpostavljam da mu je poklopac izbusen). Nekad jednostavno nece da jede mada se kod te vrste to desava jako retko. Pusti ga malo da iskulira pa mu opet ponudi i bice sve u redu siguran sam :)

zerobyte
27.07.11., 05:36
Mislim da je u pitanju drugi problem. Da li mi neko moze reci na osnovu ovih slika kakav je ovo problem s abdomenom? Kao da je pola otkinut, vidi se da nema pravilan polozaj, malo je pod uglom a i sa strane kao da se preljustio. Evo slike pa pogledajte, verovatno je to i problem sto ne prihvata hranu. To sam primetio tek sad a verovatno je tako od kako sam ostavio ovaj post.

http://img233.imageshack.us/img233/2189/imag0094k.jpg

http://img8.imageshack.us/img8/2683/imag0095w.jpg

http://img855.imageshack.us/img855/7310/imag0096gb.jpg

http://img194.imageshack.us/img194/9987/imag0097e.jpg

darkomarkovic21
27.07.11., 05:44
U jbt! :( bas #####ano izgleda.... Mislim da je problem u presvlacenju, ali nzm kako da objasnim sto je tada jeo a sada nece... Iskreno mislim da se nesto sj-bao dok se presvlacio....

Miroslav
27.07.11., 10:58
Meni to, ovako sa slika, izglada kao rana iz koje curi hemolimfa. Uzmi super lepak ili lak za nokte i namaži po delu odakle curi.

Muffy
27.07.11., 13:35
Uradi ovo sto kaze Miroslav...bas zeznuto izgleda... :(

zerobyte
27.07.11., 17:24
Ne mogu da pridjem u tom delu, jedna noga mu je skoro uvek preko tog dela, jedino mi ostaje samo da cekam. :S Hvala momci na savetima.

Muffy
27.07.11., 17:53
Probaj da kapnes na taj otvor, nesto moras uraditi, mislim da bi moglo dosta tecnosti da iscuri ako puno cekas...