PDA

Pogledaj punu verziju : jedno pitanje :)



sascha
26.07.11., 11:48
razmisljam da kupim b agamu ili l gekona, pa neznam sta bi se desilo ako bi me ugrizao jedan od njih ?

darkner
26.07.11., 12:04
otpao bi ti prst:)))
prvo prochitaj shta ti sve treba da ih drzish...a za ujed ne brini.
agama vishe jede,treba joj uvb lampa,treba joj veci terarijum.
po meni je leo. gekon bolji izbor.....imash gomilu morfova,manje su zahtevni,po meni lepshi(mada je to subjektivno mishljenje)...
teshko da ce te ugristi,shto se gekona tiche ako to i uradi necesh ni osetiti.

Bleach
26.07.11., 15:07
Ja ih imam oboje kuci zajedno sa kameleonom..... iskreno agama mi je najdraza! ali kao sto Darkner kaze Procitaj o njima ili se raspitaj pre nego sto bilo sta doneses kuci! ageme rastu dosta velike i budu prozdrljive i treba im mnogo vise mesta nego gekonima!Moj savet je..... uzmi prvo gekona pogotovo ako ti je to prvi guster...

Vlada 71
26.07.11., 15:13
Hahahahha nece nista da ti se desi od ujeda neces ni da osetis :)

sascha
26.07.11., 15:18
da jeste prvi mi je ;). i jos me zanima dali mogu samo lampu (normalnu) od 75 w da stavim(a grejac da ne stavljam ?.
i ako bih stavljao grejac odakle da ga uzmem. blizu mene nama nikakvog petshopa. sto ih ima
. Hvala unapred

darkner
26.07.11., 15:36
ako si u stanu spot sijalica od 40w reshava sve.
imash da je kupish u svakoj prodavnici rasvete ili u nekom megamarketu...
naravno sve ovo se odnosi za gekona.

Hornet
26.07.11., 15:43
Odakle to da se ujed ne oseti?

Da li je nekoga ujela odrasla agama pa da moze to sa sigurnoscu da tvrdi?

Ja cu reci da znaju junacki da zagrizu, onako iz iskustva. ;)

nenad
26.07.11., 16:00
Odakle to da se ujed ne oseti?

Da li je nekoga ujela odrasla agama pa da moze to sa sigurnoscu da tvrdi?

Ja cu reci da znaju junacki da zagrizu, onako iz iskustva. ;)

Vaistinu. ;)

sascha
26.07.11., 17:03
odlucio sam se da kupim leopard geckona.
a za geckone znam da se nista ne oseti . pa hvala ljudi i jos jednoo pitanje kakav terarijum mi treba za bebe ?

Bleach
26.07.11., 21:03
Vidi ako ces kupiti L.gekona napravi mu odmah terarijum osnova 30 cm * 40 cm a visina recimo 25 cm. Njemu netreba UVB lampa tako da jedna Spot sijalica resava problem i to od 40 W. L.Gekoni su nocne zivotinje tako da moras da mu napravis neki stek da tamo bude preko dana... :) ja sam uzeo mog L.gekona od Homera i prezadovoljan sam sa njim... jede redovno! dok je mali dajes mu da jede jednog crva ili lateralisa 6 puta nedeljno jedan dan uvek preskocis! ja se raspisao i to previse! valja ces ostalo skontati!!!! :) pozzz

sascha
26.07.11., 21:08
skontao sam sve. ;)
citao sam jos i na zarkovom sajtu. hvala ljudi. Uzimam jednog za 4-5 nedelja :)

sascha
27.07.11., 12:56
Hvala vam ljudi ;)
i odlucio sam da cu da kupim l geckona. tako da na agamin ujed necu ni da razmisljam ;)
i evo jos jedno pitanje koj morf po vama je najlepsi.?.(l gekon)

Vlada 71
27.07.11., 15:49
Meni se najvise svidja normal :) tako da bih ti njega reporucio

VeNoM-StinG
27.07.11., 18:31
Momci pricao je o gekonu.... reko je za gekona da ne boli ne za agamu :D
xaxa Digi sad ces ti ko kloki baned :D


razmisljam da kupim b agamu ili l gekona, pa neznam sta bi se desilo ako bi me ugrizao jedan od njih ?

dok su mali najbolje je da ih drzis u nekoj plasticnoj kutiji i stavis maramice kao podlogu i ne stavljas nista sa cega bi mogao da padne sa vece visine ... mnogo su osetljivi brate

sascha
27.07.11., 20:51
hvala vam ljudi,..

Short Stuff
28.07.11., 21:34
razmisljam da kupim b agamu ili l gekona, pa neznam sta bi se desilo ako bi me ugrizao jedan od njih ?

Ja kad sam kupovao l.gekone,prvo sam razmisljao kako se hrane,odrzavanje i sve to...Ali tvoje razmisljanje da se kupi zivotinja koja ima slabiji ujed je pobedilo :D

sascha
29.07.11., 10:50
hahaha :D
pa pocetnik sam moram da pitam :)

Axe Marko
31.07.11., 00:10
Po meni je najlepsi Super hypo,imam jednog.Prelepi su onako skroz zuti sa sarenim repom,ali mislim da ti je najbolje da se sam raspitas sta ima kod nas u ponudi pa sam izaberi.Ukusi su znas i sam razliciti...:)