PDA

Pogledaj punu verziju : Kaktusi,ili tako nesto



Short Stuff
29.07.11., 00:02
Pozdravljam,imam leopard gekone u terarijumu i zeleo bih da im ubacim neko zivo bilje unutra...E sad,gajio sam ranije kaktuse,ali imam ih jos i imam one sa ekstremno malim bodjama koje ne bole,sta vise savijaju se pri dodiru (pravio sam neki testic,napumpao sam ga do maksimalne velicine i prislonio ga malo jace uz bodje i nije pukao)a imam i one koje nemaju bodje,mekani su bas...Ako mogu da se ubace u terariju,kako mogu da ih posadim ili sta vec,a da ne umru posle mesec-2...i ako moze cuvar kuca...
Hvala unapred!

DigiNS
29.07.11., 02:01
,napumpao sam ga do maksimalne velicine i prislonio ga malo jace uz bodje i nije pukao)!

Balon si napumpao?
Ja mislim da ostavis kaktus u saksiji jednostavno a da ga pokrijes sa time sto ce ti biti podloga kod gekona

Short Stuff
29.07.11., 14:37
Razmisljao sam o tome,jel bi to uticalo na vlaznost?

tomahawk
29.07.11., 14:38
probaj sa nekom alojom.

Short Stuff
29.07.11., 16:31
Jel ima neko jos neku ideju sta da posadim...I kako da ga posadim i zalivam???

yowandbm
29.07.11., 20:42
Ja sam neku biljku posadio, koje ima svugde, uzeo sam iz bašte. Ja imam tarantulu u terarijumu ali je to nebitno, pogledaj sliku mog terarijuma u galeriji na forumu, videćeš te biljčice u terarijumu. Meni su jako zanimljive, primile su se bez problema. I naravno ne ometaju život tarantule ni u kom smislu...a neće ni gekona.

stevan96
07.01.13., 16:48
Mozes ubaciti razme aloje,agave,cuvarkuce,japansko drvo,hoya carnosa-u i razne varijante fitonije :D

Reptile Whisperer
07.01.13., 17:52
Ja imam neku aloeu , uopste je ne zalivam skoro , msm mozda jednom mesecno , i jos uvek je ziva i sve normalno . Kontam da cu je staviti kod leopard gekona kad ga kupim , al na toj temperaturi mislim da bi trebalo malo cesce polivati sa malom kolicinom vode :) ...

milosb
11.09.13., 21:01
billjke koje ste nabrojali traze puno sunca i ako ga nemaju onda se izduze i gadno izgledaju kaktusi recimo nisu cak ni za sobe ja ih gajim i nikad mi nisu unutra zimi su u podrumu na hladnom ali da neskrecem sa teme
havortije i gasterije traze manje svetla(manje u odnosu na kaktuse) i mogu biti na toplom preko cele godine neznam koliko su vam osvetljeni terarijumi ja sam primetio da moja p.regalis ne voli svetlo