PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantule



Nikol
29.07.11., 22:13
Pozdrav svima.Planiram da kupim 2 tarantule,jedna je sigurno A.geniculatu, a za drugu pomagajte : bitno da brzo raste i da nije agresivna ali mnogo aktivna.

Vlada 71
29.07.11., 22:18
Sve iz roda brachipelma su super nisu agresivne ali sporo rastu ja bih ti preporucio nhandu chromatus, chromatopelma cyaneopubescens, lasidora parahybana ...

Nikol
29.07.11., 22:21
Razmisljao sam o njima ali Nhandu mi malo lici na A.geniculatu pa ocu neke druge boje a za Chromatopelma sam razmisljao ali nisam siguran..

darkomarkovic21
29.07.11., 22:27
chromatopelma cyaneopubescens ima mnogo moćne boje, samo što sam čitao ovde po forumu da mužjaci žive veoma kratko, tipa godinu i po dana, tako da ako ti se to padne, neće dugo trajati.... Tako da L.parahybana je cool, ili G.pulchripes, ona je lepsa brzo raste, i mirna je... Definitivno moj glas za G.pulchripes... :D :icon_cheers:

mata biolog
29.07.11., 23:24
ja bih ti svakako preporučio cyanopubescensa. ja ga imam, i prezadovoljan sam.. dosta je aktivan, jako puno oplete, izrazito je brutalan prema plijenu... moj glas za njega. ili koju možda aviculariju,. one su ti ok. možda malo osjetljive, ali nisu na glasu kao agresivne, baš naprotiv jako su mirne i kad govorimo o bojama prekrasne!!!

DigiNS
29.07.11., 23:49
G.pulcrhipes bih ti rekao a sto se tice pletaca mozes p.rufilata ima maslinastu boju ili p.regalis oni su sjajni naravno oni su malo brzi pa ti ih ne preporucujem ako si tek poceo sa drzanjem ali naravno mozes ti njih drzati samo moras biti extra pazljiv ! ! !

Vlada 71
29.07.11., 23:53
Uzmi chromatopelma cyaneopubescens ima lepe boje nije agresivna plete lepu mrezu nikad ne odbija hranu (bar moja nije :)) po meni veoma zanimljiva tarantula jedino joj je mana sto ima tanke noge pa izgleda manja nego sto jeste a i ta tarantula dok raste dosta menja izgled :)

Nikol
29.07.11., 23:57
Uzimam A.geniculatu i chromatopelma cyaneopubescens.Ali cuo sam da malo zive chromatopelma cyaneopubescens.Jer to tacno?

Vlada 71
30.07.11., 00:00
Za muzijake jeste mnogo su tunjavi ali kod zenka je sve ok :)

darkomarkovic21
30.07.11., 00:19
Uzimam A.geniculatu i chromatopelma cyaneopubescens.Ali cuo sam da malo zive chromatopelma cyaneopubescens.Jer to tacno?

Kao sto sam ti napisao iznad, muzijaci po 1-1,5 godinu.. Naisao sam na vise slucajeva na forumu... Nadaj se samo da ce da ti upadne zenka :D;)

yowandbm
30.07.11., 01:32
Lasiodora parahybana. Ona ne razočara nikad. Nikog.

kraft
30.07.11., 03:15
dobar izbor za chromatopelmu! i ja bih nju uzeo... tj. planiram, a kad cu to ne znam tacno :) nadam se uskoro.

Bleach
30.07.11., 16:35
Uzmi B.Auratum-a! prelep pauk :)

Cold_Beer
30.07.11., 17:51
Uzmi svaku tarantulu koja ti se svidi, ja bar tako radim, i neces pogresiti ;)

Spana
04.09.11., 11:45
zanima me kako da uzmem tar. u ruke,jel ima neka tehnika il..?
naglasavam da je velicine oko 3 cm pa mi je nekako nezgodno a i plasim se da je nepovredim il sta vec...
i koliko je pametno uzimati tako malu uopste!?hvala :)

Muffy
04.09.11., 17:42
Prvo je izvadis iz terarijuma i stavis na neutralan teren, na sto, krevet bilo gde...a izvadis je tako sto je necim pipas po zadnjim nogama, a ispred nje stavis neku kutijicu u koju bi mogla uci i samo je prenesi gde hoces...i posle isto tako je pomeri na ruku... :)
Nije preporucljivo uzimati ih u ruke, dozviljavaju stres, a i postoje sanse da ce ti ispasti i uginuti od pada.

mata biolog
04.09.11., 23:03
zanima me kako da uzmem tar. u ruke,jel ima neka tehnika il..?
naglasavam da je velicine oko 3 cm pa mi je nekako nezgodno a i plasim se da je nepovredim il sta vec...
i koliko je pametno uzimati tako malu uopste!?hvala :)

strpi se. tako malu tarantulu nema potrebe da stavljaš na ruku, pričekaj da malo poraste i postane divlja, pa se onda usudi.. hehe
nije neki doživljaj baš kad ih tako male stavljaš, maltene ni ne osjeti se ništa, ali ako već ideš to raditi budi oprezan, predvidi svaki sljedeći korak, osobito ako je to neka arborealna vrsta poput avicularia , jer su sklone skakanju, a i mali vragovi :cool: su vraški brzi..

Spana
05.09.11., 20:53
upitanju je geniculata...to me i plasi sto je mala pa da je ne povredim...strpicu se dok jos malo neporaste :)

i da :) ..jel utice velicina ter. na ras tarantule?

Zlopanja
05.09.11., 22:06
Pa utice indirektno, tj tako sto se T vise muci da nadje plen, samim tim ako je ter preveliki moze da ni ne uhvati bubu.

mata biolog
05.09.11., 23:38
Pa utice indirektno, tj tako sto se T vise muci da nadje plen, samim tim ako je ter preveliki moze da ni ne uhvati bubu.

heh.. zato joj baciš pravo pred usta,.. moraš ih naučit tetošit,. ti si im sluga, a oni gospodari,..
šalim se,. veličina tera. ne utjeće na rast, već ishrana, temperatura i naravno vlažnost koja je razl. za pojedine vrste. što im je veća temp. brži je metabolizam, više se hrane, a samim time i brže rastu!! :icon_cheers:

Spana
07.09.11., 19:54
Jel smem da joj bacam mušice koje sam uhvatio? :)

loshme10
07.09.11., 20:27
Nemoj. Mogu da imaju neke parazite pa da se zarazi i T...

mata biolog
07.09.11., 22:15
bolje nemoj riskirat.. tarantule mogu biti i po par mjeseci bez hrane,. tako da ako trenutno nemaš ništa, bolje ostavi sa strane..
nije vrijedno rizika!

ssiCrh
08.09.11., 09:22
Ljudi smorio sam se!!!!! Prenosio sam T. u plastichnoj kutiji u kojoj trenutno drzim (Acanthoscurria geniculata) okliznuo sam se na papuchu koja se nalazila na laminatu i ispala mi iz ruke ......samo sam video kako je sve ispalo iz kutije i kako T. trchi po laminatu ....smor!!! zabrinut sam jako ...deluje mi za sad da je dobro hm?? proshlo je nekih 12h nije povredjena nigde kreche se i ponasha se kao uvek. Dali je opasnost proshla ili??????

terarist
08.09.11., 10:45
Obrati paznju jos malo,nemaraju odma prvi dan da uginu ako su povrijedjene:D.meni je geniculata isto letala paaaar puta al sad je dobro i ispravljam greske :D

hey-ho
08.09.11., 12:03
Pad moze biti opasan kod velikih paukova ukoliko su prejedeni jer opistozoma lako pukne s obzirom da je dosta meka i elasticna. Oni mali do 2-3 cm mogu iz aviona da padnu a nista da im ne bude :)

ssiCrh
14.09.11., 12:22
sad je proshlo vech par dana nahranio sam je .....mislim da je sve ok

kimo
14.09.11., 14:17
Kada se i ako povredi prilikom pada, uglavnom će da ugine veoma brzo, pogotovo ako izgubi više tečnosti, ako se posle sat-dva kreće normalno i ponaša onda je sve ok, a kamoli posle par dana i još i da jede...