PDA

Pogledaj punu verziju : hitno...p.cambridgei



nikolas
30.07.11., 20:29
T se presvukla pre 2 dana...problem je u tome sto je nakon presvlacenja izgubila dve prednje noge i sada ima 8 nogu....pa me zanima da li ce ponovo izrasti i zasto je doslo do toga jer je imala sve uslove kako treba..(ps: u pitanju su one nogice najblize zubima) unapred hvala

marko
30.07.11., 20:38
Ima li šanse da nam okačiš neku sliku?
Možda su se samo skratile pedipalpe ako je mužjak sazreo, ili si 100% siguran da su cele otpale?

nikolas
30.07.11., 20:45
100% sam siguran da ih nema ,isterao sam ga iz paucine i jasno video... cini mi se da je muzjak, ali opet to mi je cudno, ni sa jednom mi se to nije desilo. el znate mozda o cemu se radi? jer ne znam sada ni kako ce loviti bez njih... videcu za sliku, jer taratnula je od mog druga. ###. ako znate o cemu se radi kazite please... hvala

marko
30.07.11., 21:15
Nema nekog posebnog razloga za to. Problemi pri presvlačenju nisu retki, dešavaju se tu i tamo. Regenerisaće se donekle pri sledećem presvlačenju. Što se tiče lova biće problema sigurno, ali uvek možeš da joj daješ (tj tvoj drug) ubijene bube, njih ne mora da lovi.

E da samo jedan hint, rekao si da tarantula sada ima 8 nogu. Ona uvek ima 8 nogu i dve pedipalpe ;)

nikolas
30.07.11., 21:30
haha to sam hteo da kazem :) sada ima 8 nogu bez dve pedipalpe...verujem da ce se regenerisati sigurno ... morace samo mrtve bube da mu daje....nazalost..

VeNoM-StinG
02.08.11., 03:15
T se presvukla pre 2 dana...problem je u tome sto je nakon presvlacenja izgubila dve prednje noge i sada ima 8 nogu....pa me zanima da li ce ponovo izrasti i zasto je doslo do toga jer je imala sve uslove kako treba..(ps: u pitanju su one nogice najblize zubima) unapred hvala

Zavisi koje velicine je tarantula kao sto je rekao Marko moguce je da je muzjak a ako je mala regenerisace se vremenom tako Marko?

yowandbm
02.08.11., 13:38
Mojoj tarantuli se regenerisala odmah posle prvog presvlačenja, ali je ta noga bila dosta tanja i drugačije boje od ostalih...i takva je bila još naredna dva presvlačenja. Posle sve normalno. A tarantula je bila oko 6-7cm.