PDA

Pogledaj punu verziju : Blaberus sp. ili Blaptica dubia?



yowandbm
30.07.11., 22:17
Pretpostavljam da je sve jedno kojom od ove dve vrste da hranim tarantulu, zanima me što se tiče gajenja, koje su bolje i zbog čega? I da li mogu da se drže obe vrste zajedno u istoj kutiji?

yowandbm
31.07.11., 21:14
Forum služi za razmenu iskustava jel da? Ili ne...

hey-ho
31.07.11., 21:28
Aj pošto vidim da ti niko ne odgovara, ja ću izneti neka svoja iskustva. Blaberusi, kao što ti je verovatno poznato, rastu dosta veće i kao odrasli mogu se davati samo velikim paukovima. Imaju dosta tvrđa krila od dubia, naročito po stranama što možda može oštetiti zube manjim tarantulama. Opet, s druge strane, dosta se više kreću od dubia (ne skamene se u mestu čim osete tarantulu u blizino) i interesantno je gledati veliku t kako se bori sa njom jer nastoji da je okrene naopačke pre nego što zabode helicere.
B dubia, koliko sam mogao da primetim, se brže razmnožava od Blaberusa, naročito ako je temperatura malo niža od one idealne.
Mislim da ih možeš držati u istoj kutiji (ne verujem da bi se napadali međusobno jer sam ja držao Blaberuse i B lateralis-e i nije bilo problema) mada je bolje da ih razdvojiš, lakše ćeš ih kasnije razlikovati a možda i dođeš u situaciju da ih nekome prodaš, a možeš i da pratiš koji bolje napreduju.
Pozdrav!

yowandbm
01.08.11., 01:18
Ja dubie nikad nisam imao, pa zato i ne znam tačnu razliku...za blaberuse znam da nimfe imaju malo oštrije ivice...ali je plus to što su ogromne, ređe hraniš pauka. Imam neku minimalnu količinu Blaberusa pa bih nabavio još, samo nisam siguran koju vrstu pa reko da čujem neki savet, jer znam da dosta ljudi ovde gaji. Hvala ti na odgovoru :)

VeNoM-StinG
02.08.11., 03:12
Ja dubie nikad nisam imao, pa zato i ne znam tačnu razliku...za blaberuse znam da nimfe imaju malo oštrije ivice...ali je plus to što su ogromne, ređe hraniš pauka. Imam neku minimalnu količinu Blaberusa pa bih nabavio još, samo nisam siguran koju vrstu pa reko da čujem neki savet, jer znam da dosta ljudi ovde gaji. Hvala ti na odgovoru :)

Da se ubacim i ja :) Kao sto ti je rekao kolega ;D imaju tvrda krila za manje tarantule se ne preporucuju ni dubie ni blaberusi jer mogu polomiti zube najbolje resenje su ti lateralisi ne kopaju kao dubie , mekani i veoma je zanimljivo gledati T kako ih juri pozz :)

marko
02.08.11., 09:32
...za manje tarantule se ne preporucuju ni dubie ni blaberusi jer mogu polomiti zube...Šta napisa? Ko to ne preporučuje da se B.dubia daje kao hrana malim tarantulama?

yowandbm
02.08.11., 13:40
Ma kad su male mogu opušteno i malim tarantulama...još ako je buba tek presvučena i bela...uf...

VeNoM-StinG
02.08.11., 16:18
Šta napisa? Ko to ne preporučuje da se B.dubia daje kao hrana malim tarantulama?

Tvrde su i tarantulama malim se stete zubi ... Pa npr , Kis decko zna vise T od bilo kogA :D

Cold_Beer
02.08.11., 18:41
Tvrde su i tarantulama malim se stete zubi ... Pa npr , Kis decko zna vise T od bilo kogA :D

Ja sam skoro sve male tarantule othranio malim dubiama i nijednoj se nisu ostetili zubi, ne znam odakle ti ta informacija.

yowandbm
02.08.11., 20:24
Ako postoji još nešto što bi o Blaberusima trebao da znam pre nego što ih nabavim ko zna neka kaže.

marko
03.08.11., 08:57
Tvrde su i tarantulama malim se stete zubi ... Pa npr , Kis decko zna vise T od bilo kogA :DGluposti. Male tarantule se mogu hraniti dubijama. Ne znam treba li da pozovem sve ljude koji su svoje tarantule hranili isključivo dubijama da bi ti to shvatio?
Oštete se zubi? To je neko ispitao pa ti je preneo?

VeNoM-StinG
03.08.11., 15:24
Gluposti. Male tarantule se mogu hraniti dubijama. Ne znam treba li da pozovem sve ljude koji su svoje tarantule hranili isključivo dubijama da bi ti to shvatio?
Oštete se zubi? To je neko ispitao pa ti je preneo?

ne brate citao sam po americkim sajtovima ... izvinjavam se na dezinformaciji ali ja hranim tarantule laterima :)

marko
03.08.11., 16:39
Ma slobodan si da svojim tarantulama daješ šta god hoćeš.

Ostali, možete bez bojazni i malim tarantulama davati male dubije.
Ako koja polomi zube (polomi zube na bubu?!) ja ću je refundirati.

yowandbm
03.08.11., 18:52
Može da se desi ako ima karijes :P šalim se naravno. Jesi ti Marko imao iskustva sa Blaberusima? Mene jako interesuju i uzeo bi ih, postavio sam temu i mislio da će da zaživi ali slabo.

VeNoM-StinG
03.08.11., 23:06
Ma slobodan si da svojim tarantulama daješ šta god hoćeš.

Ostali, možete bez bojazni i malim tarantulama davati male dubije.
Ako koja polomi zube (polomi zube na bubu?!) ja ću je refundirati.

Kao sto rekoh Marko izvinjavam se na dezinformaciji tako sam procitao na nekom sajtu,... izvinjavam se

marko
04.08.11., 00:50
...Jesi ti Marko imao iskustva sa Blaberusima? Mene jako interesuju i uzeo bi ih, postavio sam temu i mislio da će da zaživi ali slabo.Nemam iskustva sa njima. Trebao bi Kimo da se javi (iil Toza, ne sećam se ::D).




Kao sto rekoh Marko izvinjavam se na dezinformaciji tako sam procitao na nekom sajtu,... izvinjavam seNemoj da se izvinjavaš bre, nema potrebe, samo ispravljam grešku, ništa više ;)

VeNoM-StinG
04.08.11., 02:00
Nemam iskustva sa njima. Trebao bi Kimo da se javi (iil Toza, ne sećam se ::D).



Nemoj da se izvinjavaš bre, nema potrebe, samo ispravljam grešku, ništa više ;)
Ok :)
Ma da i ja se trudim da lepo pomognem svima :)

yowandbm
04.08.11., 14:48
Skoknuću ja do Kima kad dođem u NS, čuli smo se oko buba..

VeNoM-StinG
04.08.11., 16:45
Skoknuću ja do Kima kad dođem u NS, čuli smo se oko buba..

e brate ako si iz bg-a imas kod sxoneta

yowandbm
04.08.11., 18:59
Ma iz Vršca sam. U BG slabije idem jer nemam nekih posla tamo, a u NS sam češći dosta, iako mi je dalje.