PDA

Pogledaj punu verziju : pomoc???



michelangelo
31.07.11., 20:37
Gde i kako mogu da nabavim koloniju mrava koji nemaju period hibernacije i koji ne zavise od jedne kraljice,dakle ne bi uzeo koloniju koja bi se ugasila prilikom smrti kraljice? 'Gamergate' ako ne gresim su mravi koji nemaju period hibernacjije i koji nemaju kraljicu vec zenke polazu jaja i tako se produzava vrsta.

Bifrost
31.07.11., 20:44
Da postoje mravi koji u drustvu umesto kraljice imaju takozvanu gamergate. Nema takvih domacih vrsta. Diacamma sp. na primer imaju gamergate mozda dinoponera takodje nisam siguran... Oni mogu da imaju i vise zenki koje mogu da legu jaja... Muzijak kod ovakvih vrsta ima krila ali mislim da ne izvode let za partenje... Nego da se odvija sve u gnezdu... To mozes samo preko grane da nabavis svakako... I nisu jeftini...

Lizard_King
01.08.11., 00:55
imas na ebay neke vrste mrava.. Neznam dali salju vani.. Ja sam bez problema dobivao postom iz UK zohare i crve.

DigiNS
01.08.11., 03:30
Nemas evropske vrste koje nemaju hibernaciju....i ne mora da znaci ako su gamergate da nemaju period hibernacije imas ti i druge vrste koje nisu gamergate a da nemaju hibernaciju.... pogledaj antstore.net pa mozda ti nesto padne na pamet mada skupo je sve to a i ako si pocetnik sta ima da trazis nesto bez perioda hibernacije veruj mi taj period hibernacije dobro dodje malo da se opustis da se ne cimas oko njih....

vuk
02.08.11., 17:27
Ima kod mene u zgradi Monomorium pharaonis, ali su mnogo mali i nisu bas zanimljivi.

:)