PDA

Pogledaj punu verziju : Pterinochilus murinus i Pterinochilus murinus



michelangelo
31.07.11., 20:36
Koje su karakteristike ovih paukova,da li se sakrivaju ili ne,kakorastu,da li mnogo jedu?Sve sto je mane i prednosti bih voleo da saznam ovih paukova....

loshme10
31.07.11., 20:42
Jel to pitas za dva ista pauka posebno da ti se napise?! :D Brz, agresivan, nije za pocetnika...prelep! ;)

patak
31.07.11., 21:03
Jel to pitas za dva ista pauka posebno da ti se napise?! :D Brz, agresivan, nije za pocetnika...prelep! ;)
nisi mu odgovorio i za drugog :^)

hey-ho
31.07.11., 21:07
Ja sam jedno vreme razmiljao da ga uzmem, ali sam se u momentu predomislio kad sam video ovo
http://www.youtube.com/watch?v=HxXrHc9sflA

KiriQ
31.07.11., 22:20
Prebrza je al' i ne treba se na taj nacin igrat sa njom :D tj. ne treba se uopste igrat sa njom jer nisu za igru :)

Vlada 71
31.07.11., 23:02
Prebrz je nikako nije za pocetnike mnogo je lep uvek jede , moj se skriva uvece izlazi nzm jacinu otrova dosta je agresivan mene je moj nekoliko puta pokusao da ujede :)

yowandbm
01.08.11., 00:25
Ja sam ga imao, bežao mi je 2x. Drugi put sam ga posle 3-4 dana video na zidu, kad je pobegao stopio se sa tepihom, nisam mogao ni da ga jurim i hvatam... Ja nemam ok iskustva sa njim...uvek je sebi pravio neki štek koji je bio očajan za videti, i skoro nikad nije izlazio, jedino noću ga zateknem kad je mrak. Jedan od minusa, po meni, je što ne raste veliki. Ali je prelepih boja :)

DigiNS
01.08.11., 02:23
Murinus je keva ! Ne mozete reci nije za pocetnike, nije za ljude koji nisu pazljivi i koji bi da stalno cimaju tarantulu i da je cackaju i vade i ko zna sta rade sa njom znaci moze je imati bilo ko ali treba biti extra pazljiv ! !!

Muffy
01.08.11., 02:52
Da l' je brzi od irminie?

DigiNS
01.08.11., 03:00
Ne znam obe vrste su brze mada mislim da je murinus ipak brzi iako mi nije irminia bezala :D

Bleach
01.08.11., 04:38
I ja mislim da je puno brzi murinus od irminije :) imam ih oba mali su ali mislim da nemogu da se porede, murinus je muinus :)

loshme10
01.08.11., 09:27
Hmmm, nisam bas siguran da je murinus brzi... Doduse nikad ga nisam imao ali sam ga vidjao dosta puta. On jeste "lud" i na svaki cim munjevito reaguje, ali da li ste vi nekada videli irminijinu ili regalisovu brzinu? Teleport, bukvalno! Pogotovo kada su mali... Inace, citao sam da je najbrza T na svetu T. gigas, ali se nikada nisam uverio u to, i malo mi je cudno sto sam to procitao, jer mi je tesko da poverujem da je brza od recimo regalisa... ;)

Bifrost
01.08.11., 11:37
Hehe jako su brzi dok su mali kad porastu sporiji su, ali tako je kod svih uglavnom.... Sto se tice otrova http://www.youtube.com/watch?v=Uuwcj2_G3oo&feature=related

Samo da napomenem da ga lik sa snimka lose drzi (na pesku, ima neki sundjer ili sta vec u vodi...) da neko ne kopira tako lose okruzenje...

I ja misllim da je Psalmopoeus brzi ali takodje mislim da nece pokazivati to koliko ce murinjo xD.

terarist
01.08.11., 12:51
Svaka t ima nesto svoje u cemu se istice,to je 1 od razloga zasto se uvijek sire kolekcije.npr geniculata lovi i ima prelijepe boje,parahybana-crna boja,raste brzo,velika,regalis-moze vise njih u 1 ter,cayneo-prelijepe boje isto i plete,murinus-brz itd.tako da bih i ja kao i ostali volio imati sto vise vrsta a da su sve u paru to da ne pricamo :D a na tom spisku murinus je na vrhu,boje kao i vecini drugih su prelijepe,a svidja mi se sto je brz i agresivan,moracu vise paziti ali to je cjena sto me privlaci :D

yowandbm
01.08.11., 15:56
Ja lično volim display tarantule, koje su velike, jarkih boja, često van sloništa...i koje mi neće pobeći kad otvorim terarijum. Jeste da su to uglavnom "standardne" vrste...ali ne bi bile standardne da nemaju sve te kvalitete :) Mislim da je P. murinus za one iskusnije kolekcionare koji imaju za cilj da šire kolekciju. Ima on svojih atributa ali ja ga ne bih ponovo imao u svojoj kolekciji :rolleyes:

Bleach
01.08.11., 19:39
Hmmm, nisam bas siguran da je murinus brzi... Doduse nikad ga nisam imao ali sam ga vidjao dosta puta. On jeste "lud" i na svaki cim munjevito reaguje, ali da li ste vi nekada videli irminijinu ili regalisovu brzinu? Teleport, bukvalno! Pogotovo kada su mali... Inace, citao sam da je najbrza T na svetu T. gigas, ali se nikada nisam uverio u to, i malo mi je cudno sto sam to procitao, jer mi je tesko da poverujem da je brza od recimo regalisa... ;)

imam i regalisa i irminiju i murinusa! definitivno murinusa izdvajam u speed-u :) jakoooo je brz

loshme10
01.08.11., 20:24
I dalje mislim da vas murinus zavarava, jer se on skoro uvek brzo krece, i stalno je nadrndan, dok je kod irminie sve laganica, ali zato kad poleti ne mozes da je ispratis pogledom! ;)

Muffy
01.08.11., 21:13
Slazem se sa loshme... :)
Jednom mi je izletela kao onaj murinus na klipu iznad, ali ne otrci daleko, mozda pola m i to je to...
Ali ako je murinus stvarno brzi, onda...ne bih ja to drzao... :P

VeNoM-StinG
02.08.11., 01:56
Murinus je keva ! Ne mozete reci nije za pocetnike, nije za ljude koji nisu pazljivi i koji bi da stalno cimaju tarantulu i da je cackaju i vade i ko zna sta rade sa njom znaci moze je imati bilo ko ali treba biti extra pazljiv ! !!

Daj Digi brate de je za pocetnike ae objasni ;D uzme ga neki pocetnik i za par dana svi u bolnicu xaxaxaxaxa

hey-ho
02.08.11., 13:14
Ne deluje otrov na ljude isto kao na miševe. Bolelo bi dan-dva na mestu ujeda i prošlo bi. jedino što bi ti samo mehaničko oštećenje malo duže zarastalo.

TheBacko
02.08.11., 14:28
Ne deluje otrov na ljude isto kao na miševe. Bolelo bi dan-dva na mestu ujeda i prošlo bi. jedino što bi ti samo mehaničko oštećenje malo duže zarastalo.

e sa ovim mišljenjem se druže ja baš ne bih složio...
naime, postoji tekst negde sam ga čitao na netu nisam siguran gde, možda čak i ovde, pisala ga je neka devojka iz Hrvatske... odmah da znaš da ujed murinusa i regalisa ne treba porediti sa ujedom drugih T. jer se veruj mi razlikuje... ta devojka je na celoj strani opisala posledice ujeda murinusa i kaže da i posle DVE GODINE i dalje oseća bol na mestu ujeda, i to nije sve imala je otečenu ruku neko vreme, bolove po celoj ruci itd itd... i nije jedina koja ovako opisuje njegov ujed al je meni taj tekst nekako bio najupečatljiviji......ovim ne savetujem da se ne čuva murinus nego da samo treba biti oprezan! čuvam ga i ja i mislim da je prelep ali kad otvaram terarijum ne skidam oči s njega ni na sekund :D jednom mi je zbrisao i više neće :club:

VeNoM-StinG
02.08.11., 15:23
Ne deluje otrov na ljude isto kao na miševe. Bolelo bi dan-dva na mestu ujeda i prošlo bi. jedino što bi ti samo mehaničko oštećenje malo duže zarastalo.

Druze ujed Regalisa paralise deo gde je t ujela... A murinus je sasvim druga prica ti si sada rekao za npr cyano ili tako neku Tarantulu a Murinus je sasvim drugacije da opisem : Bolovi u zglobovima , mucnina tesko hodanje umor i to ne 2 dana nego zna da bude i preko nedelju dana a ako je neko alergican pu pu moze i nesto drugo ... Znam lika kojeg je ujeo Regalis i ruka mu trnula cini mi se 10 dana i imao je bolove...

jovanbabic
02.08.11., 15:34
Zivotinje koje se cuvaju u terarijumu, NISU zivotinje sa kojima mozete da se "igrate". Prvenstveno sluze za gledanje, i kad je ne cackas nece ti biti nista ma koliko brza i otrovna bila, svaka prvo bira da se povuce pa tek onda da napadne!

hey-ho
02.08.11., 15:54
Al ste se odmah raspisali, eto prilike da autor sazna nešto više :) Znam da murinus ima mnogo jači otrov od većine ostalih tarantula ali to što sam hteo da kažem jeste da otrovi različitih grupa organizama ne utiču isto na više vrsta organizama (al sam ovo sročio u pm).
Prvi primer je u videu što je ostavio Bifrost gde otrov izaziva trenutnu smrt miša dok s druge strane čovek ne umire već ima jake bolove i nuspojave poput grčenja mišića, groznice i sl. (ovo nije zbog toga što je miš manji od čoveka)
Drugi primer je da škorpije iz familije Buthidae mogu biti smrtonosne po čoveka dok su recimo za pse i mačke potpuno bezopasne.

DigiNS
02.08.11., 17:43
Daj Digi brate de je za pocetnike ae objasni ;D uzme ga neki pocetnik i za par dana svi u bolnicu xaxaxaxaxa

Meni je murinus bila prva tarantula evo je sad velika zenka i nikom nista nije bilo...nemoj me tovariti

Bifrost
02.08.11., 18:37
Nije otrov opasan za ljude osim ako neko nije alergican naravno... Imali smo clana sto je napisao kako je prosao ujed.. Malo oteklo i to je to... Mis je mali i kolicina otrova na tu velicinu ###... :). Slazem se sa Digijem btw, murinus je odlicana T. za pocetnika jer ne trazi nikakve posebne tretmane, cak voli suvlje... Mislim da svako normalan ume da se cuva i da nece doci do ujeda...

patak
02.08.11., 22:47
Meni je murinus bila prva tarantula evo je sad velika zenka i nikom nista nije bilo...nemoj me tovariti
nije istina, vise puta si bio u bolnici u prvih nedelju dana... priznaj! :th_ROTFLMAO:

ne mogu da verujem koliko se neki tripuju... :bash:

DigiNS
02.08.11., 22:58
Priznajem ! ko prizna pola mu se dodaje :D @bifrost pa to ja mog murinusa zalivam svakih 15 dana i regalisa imam i irminiu imam i moram reci da od te 3 murinus je najplasljiviji irminija i regalis da mogu prst bi mi odgrizli irminija skace na hranu a i regalis isto a murinus cim otvorim vrata od terarijuma pobegne u stek... tek kada ga cackam onako u skloniste sa slamcicom onda udje u onu pozu kao na snimku gde ubije misa.... mada to NE preporucujem da radite inace to sam radio samo kada nisam bio siguran da li se presvukao bio pa sam morao da vidim...

VeNoM-StinG
03.08.11., 01:28
Priznajem ! ko prizna pola mu se dodaje :D @bifrost pa to ja mog murinusa zalivam svakih 15 dana i regalisa imam i irminiu imam i moram reci da od te 3 murinus je najplasljiviji irminija i regalis da mogu prst bi mi odgrizli irminija skace na hranu a i regalis isto a murinus cim otvorim vrata od terarijuma pobegne u stek... tek kada ga cackam onako u skloniste sa slamcicom onda udje u onu pozu kao na snimku gde ubije misa.... mada to NE preporucujem da radite inace to sam radio samo kada nisam bio siguran da li se presvukao bio pa sam morao da vidim...

xaxa Digi nebitno vazno da mozemo mi da razmenjujemo iskustva na ovom sajtu i skajpu puno pozdrava :D xaxaxaxaxaxaxaxa a regalis se meni samo steka :D irminiu i murinusa cu da kupim kad budem siguran da cale nece da me izbaci iz stana xd

RastamanRastko
30.08.11., 02:04
nervozan i brz! ....dva puta mi je bežao, definitivno pauk koji traži poštovanje...prava zver