PDA

Pogledaj punu verziju : Cyrtodactylus peguensis ima problem na nozi



svesemenja
01.08.11., 06:34
Pomagajte...
Sinoc sam skontala da zenka peguensisa ima otecenu nogu.. Ne moze da se oslanja na nju ali kad bezi koristi je. Mislim da se inficiralo, pa koje antibiotike bi mi preporucili... ne mogu da je vodim kod veterinara jer na tajlandu niko ne drzi gustere za ljubimce pa ni veterinari nisu strucni za njih. Za sad sam je izdvojila u drugi akvarijum.

Ako iko zna sta da radim koje antibiotike da kupim i kako da joj dajem neka napise...

Hvala unapred

Evo slika...

http://imageshack.us/photo/my-images/195/dscn0995ui.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/217/dscn0990g.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/64/dscn0992s.jpg/

Bleach
01.08.11., 11:53
ja cu ti reci koliko znam! znam da su reptili jako osteljivi i da se lako razbole a jos lakse uginu.... ako nisi pazjiva sa njima! Odmah da ti naglasim nisam neki strucnjak ali po mom misljenju je ili neka infekcija ili povreda noge! u svakom slucaju treba nesto da preduznes sto pre.... vidi Homera ili Kima sa foruma oni ce verovatno znati tacno sta je :)) srecno...

kimo
01.08.11., 12:39
Nisam ni ja stručan, ali mi deluje da tu ima ostataka stare kožice, pa je možda došlo do zaustavljanja krvotoka i do nateknuća, u svakom slučaju u toplu vodu i skini lagano sve što je ostalo. Ima par veterinara na forumu pa će se nadam se javiti i možda moći pomoći.

svesemenja
01.08.11., 12:48
e vazi... stavicu je danas u mlaku vodu i probacu da to skinem... mislim da je samo infekcija. dana cu ici da potrazim betadin da joj nakapam na nogicu.. samo jos veterinari da se jave....

Dendzo
01.08.11., 19:08
Gledajuci ove slike to je infekcija i to ne obicna vec sa stvaranjem apscesa. Apsces predstavlja nakupljanje gnoja u novostvorenoj supljini. Terapija podrazumeva secenje skalpelom i uklanjanje gnoja i ispiranje betadinom, a posle toga injekciona upotreba antibiotika tokom nekoliko dana. Od antibiotika mozes upotrebiti gentamicin, amikacin, enrofloksacin, amoksicilin itd. Mozda gresim, jer je stvarno tesko komentarisati nesto sa slike ali definitivno se uocavaju znaci infekcije, a cim je nesto inficirano i oteklo to bi trebao biti apsces. Mada ponovo mi je malo cudno da na Tajlandu nema veterinara za takve stvari. Ako nema nigde sigurno ih ima u zoo vrtovima. Ne znam sta drugo da ti kazem. Najbolji bi bio veterinar.

jovanbabic
01.08.11., 19:13
Ja mislim ipak da je pametnije otici kod veterinara, ma koliko nisu upoznati sa gusterima ipak imaju iskustva sa operacijama. Puno srece zelim!

Dendzo
01.08.11., 19:21
Pa i ja to mislim. Svaki veterinar koliko god bio nestrucan ume da secne apsces i da injekciju pa makar i gusteru. Ako bas veterinar ne bude znao gde da da, injekcije se kod gustera daju pod kozu na ledjima ili u misice prednjih i zadnjih nogu.

svesemenja
03.08.11., 09:10
vazi.. hvala vam.. odnecu je danas kod veterinara...
hvala puno svima.. :)

zarko
04.08.11., 00:42
da li ih ima vise u ter?
meni se cini kao povreda i infekcija od ujeda..nisma sve citao neam vremena,

antibiotici ali to je pipava tema...nesto sirokog spektra. mada ne tako retko sve to se zavrsi lose kod malih gustera...

srecno ..

Dendzo
04.08.11., 18:00
To si u pravu! Vecinom se to zavrsi lose, pogotovo po gekone, jer je vecina tih lekova opasna po bubrege i jos ako je u pitanju dehidracija, sto cesto jeste kod bolesnih gustera, bubrezi otkazuju i zivotinja uginjava.

davco
21.08.11., 15:17
sta se desilo, da li ima nekog napretka? nisam bio pri kompu, a sad mi se vec cini kasno da pametujem, ali me zanima sta se desilo?