PDA

Pogledaj punu verziju : Potrebno misljenje...



darkomarkovic21
05.08.11., 20:02
Potrebno mi je misljenje po pitanju premeštanja moje tarantule u veću posudu (pošto još uvek nisam toliko iskusan itd :)) Evo slike

http://img651.imageshack.us/img651/776/dsc01216h.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/651/dsc01216h.jpg/)

Znači uskoro treba da se presvuče, prestala je da jede, potamnelo joj je "dupe".... Planiram da je nakon tog presvlačenja prebacim u veću posudu, jer mislim da će baš da "popuni" ovu u kojoj je sad nakon presvačenja ;), ta nova je duža od posude sa slike za polovinu... Da li je to potrebno ili da sačekam još koje presvlačenje?? Cimanje mi je da ubuduće usled nedostatka prostora nešto ne uprska prilikom presvlačenja ili slično.... Mišljenja, saveti dobrodošli ! ! ! :icon_salut:

Muffy
05.08.11., 20:09
Prebaci je... :)
Njima ne skodi da imaju veci prostor, samo je problem kod hvatanja plena tj. ako buba ode na kraj terarijuma, a T stoji na pocetku, pa dok se buba smiluje da pridje...i sl. :)

yowandbm
05.08.11., 20:40
Prebaci, taman će dovoljno velika da bude.

Bleach
05.08.11., 22:06
moje misljenje ostavi je ovde da se presvuce! da to prodje na miru bez menjanja akoline itd :) i izreskiraj nekih 800 din pa napravi jedan ter od 25cm*25cm u osnovi, a visine nekih 20cm to ce joj biti dovoljno do kraja zivota :)

Hornet
05.08.11., 22:14
Za genikulatu nikako nece biti dovoljno. ;) Inace ako izbacis saksiju moze jos jedno presvlacenje ovde da doceka, posle ovog prestojeceg.

hey-ho
05.08.11., 22:14
Ako si siguran da će baš uskoro da se presvlači onda je ostavi ovde jer se u tako mrežom obeleženom terarijumu oseća kao na svojoj teritoriji. Inače, stvar kod koje mnogi da tako kažem greše, jeste da odbijaju da je stave u veći terarijum ako ga nije skroz prerasla, ne uzimajući u obzir činjenicu da se tarantula tokom noći itekako kreće. Pogotovo kad je u pitanju A. geniculata, može se bez problema prebaciti u veći terarijum jer se često dešava da, nakon što isplete dosta mreže, aktivno lovi plen.
Uzgred, jako je lepa ženkica, zavidim ti :)

Vlada 71
05.08.11., 22:21
Prebaci je nece nista da joj fali :)

Bleach
05.08.11., 22:24
Za genikulatu nikako nece biti dovoljno. ;) Inace ako izbacis saksiju moze jos jedno presvlacenje ovde da doceka, posle ovog prestojeceg.

ajde 30*30*20cm meni je tamo Parahybana :)
ja mislim da je dovoljno :)

VeNoM-StinG
06.08.11., 03:28
Potrebno mi je misljenje po pitanju premeštanja moje tarantule u veću posudu (pošto još uvek nisam toliko iskusan itd :)) Evo slike

http://img651.imageshack.us/img651/776/dsc01216h.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/651/dsc01216h.jpg/)

Znači uskoro treba da se presvuče, prestala je da jede, potamnelo joj je "dupe".... Planiram da je nakon tog presvlačenja prebacim u veću posudu, jer mislim da će baš da "popuni" ovu u kojoj je sad nakon presvačenja ;), ta nova je duža od posude sa slike za polovinu... Da li je to potrebno ili da sačekam još koje presvlačenje?? Cimanje mi je da ubuduće usled nedostatka prostora nešto ne uprska prilikom presvlačenja ili slično.... Mišljenja, saveti dobrodošli ! ! ! :icon_salut:
Buraz tarantuli treba 3 x veci prostor od nje same to joj je sasvim okej .Mozes lagodno u malo vecu posudu da je stavis posle presvlacenja , ali ne previse veliku :D

Muffy
06.08.11., 05:40
Ja moju drzim u terarijumu gde bi moglo stati jos 5 geniculata... :lol:

Ona je zauzela svoj ugao gde je isplela mrezu i odatle po danu ne mice, jedino je po mraku nekad vidim da seta kao sto kaze hey-ho... :)

darkomarkovic21
06.08.11., 09:36
moje misljenje ostavi je ovde da se presvuce! da to prodje na miru bez menjanja akoline itd :) i izreskiraj nekih 800 din pa napravi jedan ter od 25cm*25cm u osnovi, a visine nekih 20cm to ce joj biti dovoljno do kraja zivota :)

Tako sam i mislio... Sad kad se presvuče, pa 5 dana je ne diram, onda prvo hranjenje, pa tek onda da je prebacim.... :) Takoću, definitivno... Ovo sa hranom čisto da nebi bila gladna 10tak i jače dana zbog menjanja okoline i sl...

Inače sad je u posudi 12x12cm a prebaciću je u 15x22cm... Mislim da je to oK... A posle toga, kad bude vreme ide u terarijum.... :icon_cheers:


moje misljenje ostavi je ovde da se presvuce! da to prodje na miru bez menjanja akoline itd :) i izreskiraj nekih 800 din pa napravi jedan ter od 25cm*25cm u osnovi, a visine nekih 20cm to ce joj biti dovoljno do kraja zivota :)

25*25... Teško.... Ako poraste 20 i jače cm, nemam nameru da je držim u malo većem teru... Za nju planiram 40*30*30.... ;)

darkomarkovic21
06.08.11., 09:37
Uzgred, jako je lepa ženkica, zavidim ti :)

Ženkica?????? Jesi li siguran? Misliš da je ženka? :o :icon_cheers:

hey-ho
06.08.11., 13:21
Izgleda da sam te pomešao sa nekim ko isto ima genikulatu te veličine sa determinisanim polom. Sa ove slike se baš i ne može odrediti pol mada bih se u krem bananicu kladio da je ženka.

loshme10
06.08.11., 13:33
Kad se presvuce odmah vadi kosuljicu pa vidi, kod geniculate je spermateka bas uocljiva... ;)

darkomarkovic21
06.08.11., 19:18
Izgleda da sam te pomešao sa nekim ko isto ima genikulatu te veličine sa determinisanim polom. Sa ove slike se baš i ne može odrediti pol mada bih se u krem bananicu kladio da je ženka.

Ne igraj se tako sa mojim оsećanjima! :( :p :D