PDA

Pogledaj punu verziju : mOj ChRoMatuS i po koje pitanje za znalce!!!



URosh
11.08.11., 02:38
zeleo bih da mi odgovorite na par pitanja u vezi moje tarantule koje se presvukla pre 4 dana i u onoj maloj kutijici mi je izgledala zarobljeno pa sam je prebacio u vecu...
-da li joj je ovaj prostor velik
-da li mogu da joj ubacim cep <koje velicine ako moze> ili da nastavim da spricam treset
-da pravim zaklon ili ne
HVALA PUNO!

kraft
11.08.11., 03:18
prostor ti je sasvim dovoljan, cep sa vodom ja bih stavio... a paukic ti je inace super ;)

hey-ho
11.08.11., 03:19
Nije velik prostor, odlično je s obzirom da je N. chromatus nomad. Takođe mu ni zaklon nije sasvim neophodan mada možeš napraviti nešto npr. od kore drveta i ubaci po neki kamen.
Ne deluje na osnovu slika kao da imaš najbolju ventilaciju u terarijumu tako da nemoj puno vlažiti treset, bolje umesto toga da staviš čep s vodom (ili ako imaš školjkicu sipaš u nju vode i izgledaće prirodnije, mada se u prirodi češće sreće čep nego školjka) :)

marko
11.08.11., 09:11
URosh: da li joj je ovaj prostor velik
- Ne, dovoljan je prostor, mogao si i veći slobodno. Ubacio bih još treseta da sam na tvom mestu.

URosh: da li mogu da joj ubacim cep <koje velicine ako moze> ili da nastavim da spricam treset
- Ubaci čep veličine tarantule, može i veću nije problem samo nemoj neku baš duboku.

URosh: da pravim zaklon ili ne
- Ubaci, ja bih ubacio, vole oni da se sakrivaju.

Vlada 71
11.08.11., 12:19
N. chromatus ti je super :), nemoj da mu povecavas prostor samo mu ubaci nesto neko drvo gde moze da se skriva :)

VeNoM-StinG
11.08.11., 13:48
Daj da bacim ja koje slovo ...Slazem se sa Markom :) Prostor je ok , treseta jos malo ubaci cep mozes od voda voda ili onaj cep za one flase od 6 litara i malo navlazi treset i nema problema :) ubaci i koje mesto za skrivanje bolje je za nju a i lepo za tebe :) Dobrodosao :D xexexe

loshme10
11.08.11., 14:37
Sve je ok samo nemoj da vlazis tako veliku povrsinu jer chromatusima ne treba velika vlaga, dovoljna je 1/4 recimo, cak i manje. Naravno posuda u kojoj uvek ima vode je jos bolja varijanta. ;)

Bifrost
11.08.11., 14:44
naspricaj samo po stranicama malo s vremena na vreme i ne treba ti cep...

Zlopanja
11.08.11., 15:00
Sve ti je ok, ubaci cep sa vodom i dodaj treseta kao sto su ti i rekli. Po meni je samo ta posuda u kojoj drzis T malo duboka pa moze doci do povrede tako sto se pauk popne gore pa padne, ali ako mu ubacis jos koji cent treseta to nece biti problem.
Pozzz

URosh
11.08.11., 17:54
hvala puno na odgovorima.... ubacujem mu jos treseta pa cu kacim slike i ubacio sam cep od jogurta i da, izludjuje me to sto se penje skroz do poklopca ko neka ptica...

URosh
11.08.11., 19:08
nadam se da sam mu dovoljno ubacio treseta, napravio sam mu malu sator od kora od drveta, slike su lose, izvinjavam se zbog toga....

URosh
11.08.11., 19:09
jos jednom HVALA PUNOOOO!!!!!!!

mata biolog
11.08.11., 20:56
slobodno ubaci još treseta.. a to što se penje, te ne bi trebalo izluđivati, jer su uvijek na stranicama kada ih seliš na novu podlogu, tj. treset..

Nenad600
11.08.11., 22:05
Pozdrav!
Gde si nabavio taj terarijum?
Jel od plastike?

loshme10
11.08.11., 23:49
To je cricket keeper, ima da se kupi u Pet centru i ako imas srece u bolje snabdevenim pet shopovima, kostaju 300-600 dinara, mozda i vise, zavisi od velicine...

darkomarkovic21
12.08.11., 03:00
Po meni bolje je da ubacis jos treseta, dosta je visok taj cricket keeper - tj malo je veci u odnosu na T, da se slucajno nebi deslia neka nezgoda... Sto se dekoracije ubacio, bilo sta,... Mnogo je ruzno kada je ter prazan... :(