PDA

Pogledaj punu verziju : POtrebni saveti u vezi sredjivanja terarijuma



Dejan88
13.08.11., 14:20
Vlasnik sam odrasle zenke Psalmopoeus cambridgei. POtrebni su mi neki saveti u vezi sredjivanja terarijuma.
Imam terarijum dimenzija 20x20x40. Planiram da ubacim biljku u terarijum. Zove se "Bendzamin" . Evo slike
http://img855.imageshack.us/img855/7352/13082011113.jpg
Da li smem da je stavim u terarijum? Sta treba da uradim radi dezifekcije biljke?
Za pozadinu bi stavio kore od nekog drveta. Na koji nacin da izvrsim njihovu dezifekciju?
Hvala unapred!

jovanbabic
13.08.11., 14:35
Druze, Kore ti je najbolje da ispeces u rerni, a sto se tice bendzamina, nije to biljka za ter sa tarantulom, trazi dosta svetla, nevoli vlaznost, a i raste do plafona :) Bolje ti je uzmi neku palmicu sporo rastu i lepe su na izgled.

loshme10
13.08.11., 14:56
Najbolje je da uzmes vestacku biljku, da ne bi morao da "balansiras" izmedju uslova koje trazi T i uslova koje trazi biljka, ukoliko se oni razlikuju, sto je vrlo verovatno...

Movski
13.08.11., 15:37
Tako je, loshme slazem se sa tobom. Kad su u pitanju tarantule,najbolje je staviti vestacku biljku (:

jonathan-sic
13.08.11., 16:55
VEcinom, sve sto stavljas u terarijum ispeces malo u rerni ili mirkovalnoj da ubijes potencijalne bube koje mogu nastetiti tarantuli.

Takodje bih ti savjetovao da obratis paznju da ubacis skroz suhu koru ..a i drvo koje budes stavljao. Zna dodci do fatanja budji zbog vlaznosti. Pogotovo ako ima dodira sa zemljom. Obrati paznju kakve ces kore ubacivati ili neke grane.

I pazi da se na tarantulu nnesto ne sruši od "dekorativnih komada".

VeNoM-StinG
13.08.11., 17:33
Ma samo napravi dobru ventilaciju, i nema da brigas za budj ;) , a sto se tice kora pazi samo da ne stavis od zimzelenog drveca posto stete tarantuli :)

Dejan88
13.08.11., 19:16
Hvala svima na savetima. Napravicu najbolje neku pozadinu od stiropola i ubacicu vestacku biljku. Stavljam slike kad sve bude gotovo.

loshme10
13.08.11., 19:24
Ne moras da stavljas stiropor za pozadinu, bolja ti je kora, extra izgleda u arborealnom terarijumu, samo je lepo ispeci(i pazi da ne izgori) i to je to! ;)

Dejan88
13.08.11., 19:29
Ne moras da stavljas stiropor za pozadinu, bolja ti je kora, extra izgleda u arborealnom terarijumu, samo je lepo ispeci(i pazi da ne izgori) i to je to! ;)

Zalepicu na stiropol kore od drveta,mozda stavim na neka mesta mahovinu ili lisaj.

VeNoM-StinG
13.08.11., 22:08
Zalepicu na stiropol kore od drveta,mozda stavim na neka mesta mahovinu ili lisaj.

Nemoj tako zalepi kore na karton , pa karton za staklo.

yowandbm
14.08.11., 18:57
Imaš prelepe lišajeve na korama drveća, samo odvališ rukom. Idi u neki park ili nešto. To ne moraš ni da pečeš (mnogi se ne bi složili), ja nisam pekao, stoji mi u terarijumu već dosta dugo, bez problema...i prskam po kori i sve...

hey-ho
16.08.11., 02:05
To je taj savet, idi u park i odvaljuj koru s drveća :D
Kontam da bi lepo bilo da zalepiš kore za zidove terarijuma, podloga da bude zemlja za cveće sa rasutim suvim lišćem (mada ne znam gde ćeš sad naći suvo lišće) i na sred terarijuma ubaciš neku panjinu.

darkomarkovic21
16.08.11., 14:48
(mada ne znam gde ćeš sad naći suvo lišće)

Na ovoj vrućini svaki otkinuti list, posle 5-6 dana postaje suv :(, žešće suv...

hey-ho
16.08.11., 17:22
Da, ali ne gubi hlorofil. Fora je da bude braon boje :)

Dejan88
22.08.11., 00:54
Danas sam doneo zivu mahovinu iz sume. Smem li da je stavim u terarijum?

darkomarkovic21
22.08.11., 02:30
Danas sam doneo zivu mahovinu iz sume. Smem li da je stavim u terarijum?

Što da ne.... Ja takođe planiram da ubacim mahovinu, uskoro kad počnem sa sređivanjem terarijuma.. Stavi je preko noći u vodu, potopi je, tako sam čitao po forumu, da bi ubio neke živuljke u mahovini ukoliko ih ima...

Vlada 71
22.08.11., 11:28
Što da ne.... Ja takođe planiram da ubacim mahovinu, uskoro kad počnem sa sređivanjem terarijuma.. Stavi je preko noći u vodu, potopi je, tako sam čitao po forumu, da bi ubio neke živuljke u mahovini ukoliko ih ima...
Slazem se sa Darkom :)

Dejan88
22.08.11., 16:13
Sutra sredjujem terarijum. KAd bude gotov stavicu slike. Stavicu mahovinu da sedi 24h u vodi i posle toga ide u terarijum

loshme10
22.08.11., 17:25
Posle toga je osusi, jer mahovina apsorbuje jako mnogo vlage, i ako je odmah iz vode stavis u terarijum, vlaga ce ti biti prevelika i hvatace ti se kondenzacija po terarijumu, osim ako nemas dijagonalnu ventilaciju(sto malo ko ima kod T)...

Zlopanja
24.08.11., 19:11
Ja sam mahovinu ispekao u rerni i opet je zelena. Samo je naprskas vodom i ona opet ziva (barem tako izgleda).

Dejan88
27.08.11., 20:37
Napravio sam novi post u kome sam stavio slike terarijuma.

raduckacu
09.01.12., 14:21
Posle toga je osusi, jer mahovina apsorbuje jako mnogo vlage, i ako je odmah iz vode stavis u terarijum, vlaga ce ti biti prevelika i hvatace ti se kondenzacija po terarijumu, osim ako nemas dijagonalnu ventilaciju(sto malo ko ima kod T)...

ja imam dijagonalne vetilacije i verujte mi da je najbolje sa strane na visini od 5cm izbusis u staklu dve rupe precnika 3,6 cm kod staklara !

hey-ho
10.01.12., 00:10
Koji staklar u Subotici i koliko naplacuje busenje rupa? Da li cena znacajno ili uopste zavisi od debljine stakla?

Miroslav
10.01.12., 12:56
ja imam dijagonalne vetilacije i verujte mi da je najbolje sa strane na visini od 5cm izbusis u staklu dve rupe precnika 3,6 cm kod staklara !

A jesi li ti siguran da ti je tarantula jos uvek u terarijumu sa toliko precnikom ventilacije.

loshme10
10.01.12., 13:04
Hahahaha, ja tek sad provalio sta je napisao! Kroz 3,6cm moze da prodje svaka T manja od 10cm! :D Ali verujem da je mislio da se izbuse te rupe pa preko njih da se stavi mreza... ;)

Geni
10.01.12., 13:10
Prenisko su te rupe čak i sa mrežicom. Em što to ograničava supstrat na samo 5cm što je neki minumum a bolje bi bilo da je što više (za kopače ne može nikako a za terestrijalne bi valjalo malo više zbog vlage i kopanja) em što bi tarantule provele dobar deo svog vremena čupkajući tu mrežu zubima. I ovako to rade a tek bi radile kada bi im se mreža nalazila odmah iznad podloge. Takva kombinacije ne valja za tarantule nikako. Opravdana je jedino za neke arborealne sa visokim a uskim terarijumima gde gornja ventilacije ne obezbeđuje dovoljno strujanja vazduha pa se stavlja i jedna mreža nisko da bi se pogoljšalo strujanje vazduha. Preporučljivo za Avicularie na primer.