PDA

Pogledaj punu verziju : Grejanje tarantula!!! Savet???



Don
14.08.11., 18:29
Pozdrav drugari :)

Imam 4 T pa sam zeleo da pitam da li je u redu da svoje T grejem malom sijalicom od 40W? neki kazu da im time ubrzavam metabolizam i da im skracujem zivotni vek. Moje misljenje je da T treba da ima svoju prirodnu temperaturu a ne neku manju od oko 10'C.
Zanima me vase misljenje???

Hvala.

yowandbm
14.08.11., 19:00
Meni su uvek u sobi na oko 22-25 C, i leti i zimi (leti i na višoj), i savršeno se razvijaju..Idi na pretragu foruma pa nađi malo o tome, ima dosta...ako baš hoćeš da greješ možeš i folija grejačima, i sijalicama itd. O svemu tome dosta piše..

Cold_Beer
14.08.11., 19:02
Kabl grejac ili folija grejac,prislonjen na bocnu stranicu terarijuma. Kod mene zimi pada nisko temperatura u kuci, pa tako resevam grejanje. Ne volim bas sijalicu.

darkomarkovic21
14.08.11., 20:53
Sijalica isušuje vazduh, a i ne traje baš dugo, samo 1000 radnih sati, što je kod mene iznosilo 2,5 meseca... Folija grejač je mnogo bolje rešenje...

Zlopanja
15.08.11., 10:06
Mozes i sijalicom ako hoces. Samo uzmi neku crvenu da ne smeta T. Nemoj je stavljati u ter nego na starnicu spolja nasloni i resio si problem. Temperatura od 10 stepeni je jako mala za zivot tarantule.

Muffy
15.08.11., 14:01
Ja ne bih preporucio sijalice, kratko traju...pogotovo ako se desi da uzmes lose, meni su dve trajale mesec dana...

Ali ne moras sad leti da grejes...zimi grej uz pomoc folije ili kabl grejaca...ili sijalicom, ako bas moras...

zarko
15.08.11., 16:09
folija grejac... ili slaba sijalica ...

raduckacu
09.01.12., 14:40
Mozes i sijalicom ako hoces. Samo uzmi neku crvenu da ne smeta T. Nemoj je stavljati u ter nego na starnicu spolja nasloni i resio si problem. Temperatura od 10 stepeni je jako mala za zivot tarantule.

ne zaboravi i termostat i termo metar da podesis termostat na 22-26 stepeni

loshme10
09.01.12., 15:50
Tema je malo stara, ali ajde vec kad si napisao post... Ako se uzme folija grejac od 40W ne treba bacati pare na termostat jer je to taman dovoljno da zagreje terarijum kako treba i sigurno nece da pregreje terarijum.