PDA

Pogledaj punu verziju : Faraonski terarijum



Satyr
14.08.11., 18:56
Tokom mog mukotrpnog učenja anatomije i histologije misli su me odnele na stranu teraristike.
Smislio sam kako bi mogao da izgleda moj sledeći terarijum
U pitanju je četvorostrana piramida

http://img571.imageshack.us/img571/4362/swscan00050.png

http://img600.imageshack.us/img600/3402/swscan00049.png

Terarijum bi bio potpuno od stakla
u bazi bi imao malo deblje staklo (8mm), a sve ostalo bi bilo od 6mm stakla
Od gore bi bila sijalica, ali ne bi ona bila grejač, nego kamen-grejač koji bi bio stavljen negde unutra

Još ne znam cenu koliko bi ovo moglo da košta
Unutra bi najverovatnije bio burmanski piton (koji je još uvek beba) i jako je miran :)

Nadam se da ćete moći da se snađete na slikama, za sve nedoumice, tu sam :D

Hornet
14.08.11., 19:27
Skroz ce ti biti neprakticno, gubis jako puno prostora. A vrata ce ti biti nemoguca misija. ;)

Satyr
14.08.11., 19:53
oko gubljena prostora se ne bih bas slozio jer tu ima bas puno mesta, a nece sigurno koristiti svaki ugao tera. sto se vrata tice, tu i ja dosta razmisljam, treba da budu klizeca i mislim da ima nacina da se uradi sa duplim staklom sa te strane ili nesto slicno tome :)

Bojan
14.08.11., 21:51
drzhao sam godinu dana burmanca , iz iskustva tvrdim da ti ovo suprotno od pametno :) pre svega zahtevaju ogroman prostor i bez razlike na to da je beba rachunaj da ce da poraste jako brzo i moraces da radish novi , ako imash novac i prostor za bacanje onda to je drugo :))) druga rabota je da ti je to staklo jako tanko , treca je da ti staklo najlosha opcija jer ne drzhi toplotu , kamen grejach nevalja takojde jer reptili primaju svoju toplotu od gore pa im se vitalni organi ugreju i onda zna da je dovoljno toplote koji su putem namesteni dole , u tvoj sluchaj on ce da ugreje prvo organi i mislice da mu je dovoljna temperatura SHTO NIJE TACHNO (znachi NE ZDRAVO ...) , chetvrto je da je nepotrebno visok , peto je da je koj burmanca najbolje da vrata budu odozgo da bi mogao uvek da mu pridjesh pozadi glavu dok gledash kros staklo od prednje strane i tako dalje i tako dalje ... shto se tiche estetike imash interesantan dizajn ali praktike nemash *samo kazhem ono shto ja mislim*

Satyr
14.08.11., 22:34
da se razumemo, piton ne bi bio citav zivot tu, koju godinicu samo, a onda bi presao u veci ter, koji ce biti potpuno drugaciji. onda ce to mesto pripasti novom ljubimcu...
sto se grejanja tice, zahvalan sam na toj sugestiji :).
sto se visine tice, estetika je u pitanju samo :D

Bojan
15.08.11., 17:03
epa ovako , kad sam ja uzeo mog bio je 70cm i u roku tachno jedne godine dostigao 2.5m shto znachi da ce ti taj terarij posluzhiti oko 7 meseci :) :))))) shto se tiche estetike nece ti se osecati sigurno u tako visok terarium i bice stalo izlozhen stresu :)

ako si pochetnik kod burmanca ili opshto jako je bitno da pre svega uradish domaci zadatak i neki mesec dana pre uzimanja zhivotinje prochitash sve shto mozhesh naci o tome ... ja sam tako radio pa opet je bilo iznenada i problema ...