PDA

Pogledaj punu verziju : Bogomoljka domaca



Volfgang
17.08.11., 01:46
Nasao sam bogomoljku velicine 9 cm pre par sati na jednoj plazi u Grockoj. Mnogo je dobar lovac kao i sve ostale bogomoljke. Ubacio sam joj bubu u terarijum,ali je bas nesto i ne registruje.. Stavio sam joj pesak kao podlogu posto nisam mogao da nadjem nista drugo,u terarijum sam stavio bilje,i grancice. Mislim da je zenka. Da li se isplate za cuvanje?

Satyr
17.08.11., 03:35
mislim da se hrane mužjacima :D

VeNoM-StinG
17.08.11., 03:49
Nasao sam bogomoljku velicine 9 cm pre par sati na jednoj plazi u Grockoj. Mnogo je dobar lovac kao i sve ostale bogomoljke. Ubacio sam joj bubu u terarijum,ali je bas nesto i ne registruje.. Stavio sam joj pesak kao podlogu posto nisam mogao da nadjem nista drugo,u terarijum sam stavio bilje,i grancice. Mislim da je zenka. Da li se isplate za cuvanje?

Pa ne preporucuje se nista iz divljine . Bas zbog hranjenja..

marko_pa
17.08.11., 10:47
Kako mislis da li se isplate?
Sigurno neces zaraditi na njima.
Ne znam koju bubu si joj ubacio.
Probaj da joj ponudis nekog skakavca.

Volfgang
17.08.11., 22:29
Nisam mislio da prodajem xD,nego u smislu da li da gubim vreme na nju,ili da je pustim. Pa sam zato pitao da li se isplati. Ubacim sam joj neku bubu,ne znam koju,i jednu stonogu. Zanimljiva je skroz.

nenad
18.08.11., 00:39
Funkcionišu ok, i onda samo odjednom uginu. Moj savet, pusti je što pre, jer je često tako. Stonogu nemoj da joj daješ.

Volfgang
18.08.11., 02:20
Ok pusticu je,jer je ionako sezona parenja za mesec dana.A ovde ih bas slabo ima.

DigiNS
20.08.11., 00:30
Ja nisam imao nikakvih problema sa bogomoljkama mada cim odrastu ne mozes ih dugo drzati jer ce uginuti ukoliko se ne spare.....imao sam ih od malena pa su moltovale par puta....uglavnom su odlicne imaju nemci prodaju razne vrste do 100 evra ja mislim da su ali to je ono bezveze jer ne zive dugo pa bi morao da uzmes muzijaka i zenku i da se nadas da ce ti produziti generaciju inace si bacio pare ....

Muffy
20.08.11., 22:39
Kratko zive, samo god. dana...

Volfgang
21.08.11., 00:15
Pustio sam je juce.Ostala je kod mene u basti,tu ih uvek ima.Pa ce se verovatno pariti u septembru.

juka83
17.09.11., 20:24
dali je normalno da bogomoljka izlegne dva kokona u zivotnom roku???

TheMaki
17.09.11., 21:59
bilo je slucajeva...

juka83
18.09.11., 01:51
bilo je slucajeva...

kod mene se desilo i ostavilo me pod upitnikom,sad je sacekat dali su uopste oplodjeni kokoni !!!