PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc oko pozadine za ter.



Zvoncica9
21.08.11., 16:36
Da li neko moze precizno da mi kaze sta sve treba da se nanese na stiropor kada se on koristi kao pozadina za terarijum i koje boje se koriste? Zelim da napravim pozadinu od stiropora, ali ne znam kojim redom i sta premazujem posle... Unapred vam hvala.

marko_pa
21.08.11., 19:15
Ukoliko si zadovoljna oblikom obradjenog stiropora, samo ofarbaj akrilnim bojama za beton.
Bitno je samo da boja ne sadrzi fungicide.

hey-ho
21.08.11., 20:00
Ako jos nisi pocela da pravis - za pozadinu je mnogo bolji stirodur nego stiropor, lakse se oblikuje a takodje se ne raspada u vidu kuglica koje zivotinja moze pojesti.

MrFuzzums
21.08.11., 20:34
Ako nisi zadovoljna oblikom koji dobijes obradom stirodura/stiropora nanosis git masu ili lepak za plocice dok ne dobijes zeljeni oblik. Ja vise volim git masu zato sto mozes da je oblikujes kako ti hoces, gusca je. Sto se farbe tice ja sam koristio akrilne boje za moje pozadine, e sad to mozda nije najveselije resenje ako moras da fajtas svaki dan terarijum zbog vlage tj. zavisi sta ce biti u terarijumu.

marko_pa
21.08.11., 21:01
Nece nista smetati fajtanje.
Akrilne boje su postojane i u akvarijumima potpuno potopljene u vodu.

Zvoncica9
21.08.11., 21:20
Mnogo vam hvala... Ja vec imam dve agame, i imaju pesak kao podlogu, koju sad moram da dokupim(mnogo se proredio) pa sam odlucila da im malo ulepsam terarijum... Nova sam u svemu ovome, tako da mi je svaki savet dobrodosao.... A da li mozda pozadina moze da se izradi od pur pene? :)

MrFuzzums
21.08.11., 21:24
Moze od pur pene bez problema.
Marko hvala na informaciji, nisam bio siguran da su akrilne postojane.

Vlada 71
21.08.11., 23:28
I ja bih ti preporucio pur penu, ja sam to mom kameleonu stavio u terarijumu a posle bojom za beton prefarbas, ja bih prefarbao braon bojom :)

chosenCRO
12.12.11., 19:56
ako imaš čelične živce i želiš biti unikatan možeš sakupiti hrpu kamenja ( moja preporuka ti je vulkansko kamenje) i onda mic po mic silikonom ljepiti kamenje po pozadini...možeš i zaljepiti nekakvu granu..

marko_pa
14.12.11., 12:17
ako imaš čelične živce i želiš biti unikatan možeš sakupiti hrpu kamenja ( moja preporuka ti je vulkansko kamenje) i onda mic po mic silikonom ljepiti kamenje po pozadini...možeš i zaljepiti nekakvu granu..

Tako sam i ja bio unikatan i "ozidao" terarijumsku pozadinu prirodnim kamenom. Ispalo je prelepo, samo sto je trarijum malko veci.
Povrsina pozadine je oko 1 kvadratni metar(170x60) a kamen nije tanji od
1cm i plus lepak za plocice pa sam dosao do tezine od 200+ kilograma
za kompletan. Nista od toga ne bi bio problem da nisam morao da ga selim dva sprata nize.
Sada sam uvek za stiropor/stirodur+lepak za plocice+akrilne farbe+akrilni lak.