PDA

Pogledaj punu verziju : Terarijum za L.parahybanu



KADJOMANIA
21.08.11., 21:26
Pozz svima evo i mog prvog terarijuma, nadam se ne i jedinog :)

http://www.dodaj.rs/t/2L/11o/1e2HHAkW/1.jpg (http://www.dodaj.rs/?2L/11o/1e2HHAkW/1.jpg)

http://www.dodaj.rs/t/3L/eA/1melLj7D/2.jpg (http://www.dodaj.rs/?3L/eA/1melLj7D/2.jpg)

T nazalost nisam mogao da slikam jer se zavuko u rupi, sad ce uskoro presvlacenje pa da ga ne smaram :)

VeNoM-StinG
21.08.11., 22:34
Au brate predobro je :) Svidja mi se sto si stavio na dve strane koru a i lepo parce drveta. Samo zakopaj malo taj cep da izgleda lepse :)

hey-ho
21.08.11., 22:34
Lepo je! I ja potpuno isto ovako planiram da uredim svoj akvarijum u kojem su trenutno ribice, s tim sto bih posadio zive biljke.
Jedini mi je problem sto nema rupa dole na staklu sto znaci da bi ventilacija bila jako losa.
Da li ti imas negde sa strane rupice ili samo od gore?

KADJOMANIA
21.08.11., 22:50
@Stefke-95 Bio je cep brate ukopan i nije treset bio ovako (maltene pod 90 sstepeni)...ali T je odmah sledeceg dana bukvalno promenila izgled terarijuma :D Biljke iskopane, cep okrenut napacke... sad je stanje malo bolje :D

@hey-ho I ovo je nekad bio akvarijum...Imao sam zivu biljku(paprat) ali je posle par dana uvenula.Ne znam zasto imala je i vlage i svega...Ventilacija je ok, barem ja mislim.Imam poklopac odozgo koji se ne vidi na slici...A poklopac je od letvica i odozgo zica :D

Hvala na pohvalama ;)

Vlada 71
21.08.11., 23:47
Bas mi se svidja kako si sredio, svaka cast :)

hey-ho
21.08.11., 23:59
Vidim da je bio akvarijum, zato i pitam da li imas rupica sa strane. Da bi ti uspela ziva biljka mora biti ventilacije, bar po 2 rupe sa bocnih strana terarijuma.

Stavi i onog medu u terarijum da se igra pauk :)

VeNoM-StinG
22.08.11., 00:36
[QUOTE=KADJOMANIA;144806]@Stefke-95 Bio je cep brate ukopan i nije treset bio ovako (maltene pod 90 sstepeni)...ali T je odmah sledeceg dana bukvalno promenila izgled terarijuma :D Biljke iskopane, cep okrenut napacke... sad je stanje malo bolje :D

xexe znam situaciju :D a je l' su to prave biljke? :D

KADJOMANIA
22.08.11., 01:12
@Vlada 71 Hvala druze ;)
@hey-ho Hahahahaha razmislicu o predlogu :) ma plastikarija sve resava :D
@Stefke-95 Ne brate, nisu prave...Biljke su MADE IN CHINA :) mada lepo izgledaju.Sutra ubacujem zivu mahovinu pa se pitam da li ce to da uspe?

zerobyte
22.08.11., 01:29
Odlično brat, još i ti da uđeš unutra...xD <3

hey-ho
22.08.11., 01:32
Mahovina ce ti uspet samo ako je svaki dan fajtas a uz to bi joj trebalo i malo ventilacije. Ajd javi za nekoliko dana da li se magli terarijum i da li se stvara budj. Jako me brine to sto vazduh "ulazi" samo od gore.

KADJOMANIA
22.08.11., 02:22
@zerobyte Tebe ocekujem sutra posle 15h :)
@hey-ho Ajde, sutra je ubacujem pa pisem ti na pp kako se to primilo, ako se uopste primi :P

darkomarkovic21
22.08.11., 02:25
Terarijum razbija, svaka čast! ! ! :icon_cheers: :icon_salut:

Može li samo kratak opis kako si odradio pozadinu?

KADJOMANIA
22.08.11., 03:02
Naravno da moze :)

Ovako:1 tabla stiropora 2cm tvrdo presovanog i akrilni kit (to mu sve dodje manje od 300 dinara) i kore od drveta.Kore sam lepio direktno na stiropor, posle ostavio da se osusi jedno 2-3 sata i na samom kraju na mestima gde je trebalo lepio sam treset kako bi sto vise pozadina izgledala prirodnije...Posle par sati postavio pozadinu koju nisam lepio za staklo jer nema potrebe :) i sutradan uselio T

Hvala na pohvalama :)

VeNoM-StinG
22.08.11., 03:16
Mahovina ce ti biti suvisna ovde . Mogao si mahovinu da stavis izmedju kora :)

Sinbad
22.08.11., 15:15
Svaka cast , lepo odradjeno , ali gde ti je poklopac ??? :D

KADJOMANIA
22.08.11., 17:08
Izmedju kora je treset, nisam imao mahovinu tad :D A krov je tu brate, samo je bio suvisan na slici :P Hvala na pohvali :)

VeNoM-StinG
22.08.11., 18:46
Izmedju kora je treset, nisam imao mahovinu tad :D A krov je tu brate, samo je bio suvisan na slici :P Hvala na pohvali :)

Video sam :) , ali lepse je kad je mahovina izmedju xexe :) Ovo je zadnji moj post na ovu temu da ne spamujem :)

KADJOMANIA
23.08.11., 21:46
Naredni ter ce biti bolje odradjen :D Samo da napomenem da ima vec 2 dana kako sam ubacio mahovinu unutra i za sad je oke...fajtam je svaki dan i dobro se drzi :)